Як правильно купувати в кредит і не переплачувати

Як правильно купувати в кредит і не переплачувати
Tilda Publishing
У Чорну п'ятницю, напередодні великих свят і просто в період акцій товари продають із великою знижкою. Якщо одразу немає потрібної суми, можна скористатися кредиткою або розстрочкою від банку.

Про те, як вигідніше купувати в борг і які правила необхідно враховувати, читайте у матеріалі від OBOZREVATEL та банку ПУМБ, який пропонує українцям унікальну кредитку ВСЕМОЖУ.
Розстрочка або кредитка? Чим вигідніше користуватися
Більшість українських банків пропонує скористатися кредиткою і протягом певного періоду виплатити борг без відсотків. Наприклад, у банку ПУМБ це 62 дні.

Коли вигідно користуватися кредиткою? Перше, на що потрібно орієнтуватися, — сума купівлі. Якщо розумієте, що зможете погасити кредит за два місяці, варто скористатися кредиткою. Якщо ж не зможете, краще розглянути інші пропозиції від банку.

Наприклад, якщо у вас залишився борг у 8 тис. грн, зі своєї зарплати ви можете погасити тільки 4 тисячі, а решта грошей потрібна на продукти, оплату комуналки тощо, вигідніше переказати на кредитку всю "зайву" готівку. Тоді пільговий період оновиться, а ви зможете розплачуватися за покупки кредитною карткою.
Увага, шкідливий міф! Кажуть, банку вигідно, щоб клієнт виходив за межі пільгового періоду. Ні! Насправді банк заробляє на транзакціях. Йому не вигідно, щоб клієнт зробив одну купівлю й рік її оплачував. Навпаки, банкам вигідно, щоб клієнт постійно розплачувався карткою – тобто здійснював регулярні транзакції. Саме тому банки часто пропонують різні акції.
ВАЖЛИВО ЗНАТИ!
Доторкніться
Другий варіант — оплатити товар частинами. Головна перевага такого способу — пільговий період, за який не потрібно платити комісію, складає цілих шість місяців.

Наприклад, якщо ви побачили ноутбук із великою знижкою, який зараз коштує 15 тис. грн, а до акції коштував 20 тис., ви можете оплатити його за допомогою кредитної картки ВСЕМОЖУ. Після цього отримаєте смс із пропозицією скористатися сервісом "Сплачуй частинами". Підтвердіть розстрочку, використовуючи підказки з повідомлення, і починаючи з наступного місяця оплачуйте покупку частинами.

Щомісяця потрібно буде вносити 2,5 тис. грн, і тоді ви не тільки заощадите кошти за рахунок акції, але й зможете не переплачувати.

Протягом цих шести місяців можна користуватися кредитною карткою в межах свого фінансового ліміту. На оплати, здійснені кредиткою, так само буде діяти пільговий період – тобто користування сервісом "Сплачуй частинами" ніяк не обмежує користування карткою.
Чому варто скористатися сервісом "Сплачуй частинами" від ПУМБ?
Розстрочку на купівлі з кредитної картки пропонує багато банків. Проте перед тим, як скористатися сервісом, варто розібратися, як відбувається списання коштів.

Багато банків проводять списання щомісячного платежу розстрочки з кредитних коштів. Такий підхід має підводні камені – якщо клієнт не сплатив всю суму або сплатив невчасно, на щомісячний платіж із розстрочки банк почне нараховувати комісію (бо це вже витрати з кредитної картки). Отже, розстрочка виходить уже й не такою дешевою. У таку пастку легко потрапити, особливо якщо кредиткою ви користуєтеся доволі часто. Тоді потрібно постійно пам’ятати, що кожного місяця вам потрібно сплатити мінімальний щомісячний платіж за кредиткою та додатково – щомісячний платіж за розстрочкою.

У ПУМБ усе значно простіше. Щомісячний платіж за покупку, придбану за допомогою сервісу "Сплачуй частинами", не знімається за рахунок кредитних коштів. Тому ніяких додаткових відсотків на суму нараховуватися не буде. Клієнт отримує смс-повідомлення, де вказано мінімальний обов’язковий платіж, який уже містить платіж за розстрочкою.

Також важливо пам’ятати: якщо ви користуєтеся кредитною карткою ПУМБ ВСЕМОЖУ часто і не завжди встигаєте погасити заборгованість до кінця пільгового періоду, це аж ніяк не вплине на сервіс "Сплачуй частинами".

Наприклад, якщо в листопаді ви скористалися сервісом "Сплачуй частинами" для оплати зимового одягу в магазині на суму 2400 грн, а потім ще розплатилися кредиткою за різні покупки на суму 5000 грн, щоб залишитися в пільговому періоді, вам необхідно до 31 грудня сплатити 5000 грн та 400 грн (1/6 від 2400 грн).

Це найкращий варіант, адже тоді банк не нарахує жодних відсотків. Якщо ж сплатити 5400 грн до кінця грейс-періоду не виходить, мінімальна сума, яку потрібно оплатити, – 550 грн (1/6 від 2400 тис. грн та 3% від 5000 грн). Важливо, навіть якщо не погасити всю суму в межах грейс-періоду, на покупки через сервіс "Сплачуй частинами" комісія не нараховується. Проценти, нараховані банком на суму 5000 грн за період з моменту покупки до моменту погашення, потрібно буде сплатити до 31 січня.
Як правильно користуватися знижками
Усі великі мережеві магазини співпрацюють із банками. На сайті своєї фінансової установи можна знайти перелік партнерів та умови. У певні періоди року — у Чорну п'ятницю, на Різдво, напередодні школи (back to school season), на Новий рік, 8 Березня тощо — магазини влаштовують грандіозні розпродажі, а банки готують під ці акції більш вигідні пропозиції.

Наприклад, на деякі товари може бути "нульова" розстрочка на 10, 12 або 24 місяці. Наприклад, купуєте товар, повертаєте суму протягом 10 місяців і не переплачуєте взагалі. Тому всі важливі покупки вигідно планувати заздалегідь. І перш ніж купувати, ознайомитися на сайті свого банку з усіма пропозиціями.

Рішення щодо покупок краще ухвалювати до того, як почнуться акції, а купувати вже зі знижками. До того ж простежте, як буде змінюватися ціна. Недобросовісні маркетологи можуть спеціально підвищити ціну, а потім її опустити, щоб склалося враження величезної знижки.
АТ «ПУМБ». Банківська ліцензія НБУ №8 від 06.10.2011 р

©2020 Все права защищены