Експеримент OBOZREVATEL

Як працюють нікотинові паучі

Редакція два тижні користувалася VELО*
На правах реклами.

Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Ця продукція призначена для повнолітніх споживачів тютюну або нікотину.

Tilda Publishing
Люди вживають тютюн та нікотин ще з часів Колумба. Тоді вірили, що тютюн має особливі властивості, і мати таку звичку могли тільки представники еліти.

Зараз куріння доступне всім повнолітнім курцям, а споживання значно змінилось. Наприклад, нещодавно з'явилися нікотинові паучі без тютюну VELO.

Це інноваційний продукт від "Бритіш Американ Тобакко". У ньому немає тютюну, але є нікотин, який всмоктується через слизову оболонку (паучі потрібно розміщувати під верхньою губою). Паучі VELO поширені в країнах Північної Європи, а в листопаді минулого року з'явилися і в Україні.

Редакція OBOZREVATEL вирішила на собі перевірити, як вони працюють, і два тижні використовувала паучі VELO. Як пройшов експеримент – читайте в матеріалі.

Олександр, керівник відділу економіки
Як користувався. Я вирішив скористатися VELO максимально. В середньому використовують 4-6 паучів на день. Вирішив споживати щонайменше п'ять штук і щоразу, коли виникає думка про сигарету, спершу користуватись паучами. Придбав їх у найближчому кіоску дорогою на роботу.

Отже, курити "звичайні" сигарети я не перестав, але якщо раніше мені вистачало пачки на півтора дні, то з активним споживанням VELO – почало вистачати на тиждень.

Висновок – нікотин в організм надходить і бажання вийти «на перекур» слабшає. Поїзд, літак, довга конференція, переговори, ну або просто коли поруч немає дозволених місць для куріння – можна використовувати VELO.

Перші враження. Моє знайомство з нікотиновими паучами відбулося за кілька тижнів до експерименту – випросив у знайомого (він, як пізніше виявилося, вживає найміцніші). Тоді мені, м'яко кажучи, зовсім не сподобалося. Відчував поколювання, сам пауч здавався з нудотним смаком, який разом зі слиною розповзався по всьому роті.

Але на експеримент все-таки зважився. Під час купівлі переконали спробувати найлегші. Мовляв, навіть якщо курив міцні сигарети, у VELO бери спершу "одиничку". Так і зробив. І це спрацювало – ні присмаку, ні активного слиновиділення, ні поколювання не було. Паучі бувають різної міцності: Easy, Medium, Strong або X-Strong. Є й кілька смаків: Polar Mint, Ice Cool, Freeze та Berry Frost з ягідним смаком.
Загалом враження позитивні – це працює! Руки залишаються вільними, паралельно можна займатися чим завгодно: працювати, їхати в транспорті чи навіть брати коментар для публікації.

Це новий спосіб отримання нікотину в сучасному світі. VELO родом зі Швеції, це розробка компанії "Бритіш Американ Тобакко", а продавати їх почали тільки наприкінці минулого року, тому поки що продукт новий. Я приємно здивований.

За та проти. Мої сигарети зараз коштують 58 грн. Порахував, що за період активного використання VELO заощадив щонайменше 150 грн. І це з урахуванням вартості самих паучів (120 грн за банку). А ще немає характерного запаху, не заважає оточенню. Важливо не плутати VELO зі снюсом. У ньому немає тютюну. Ще плюс – не залишає слідів на зубній емалі.

Єдиний мінус – особисто мені було незручно використовувати відразу і сигарети, і VELO. І на баночці з паучами написано цього не робити. Чи куплю ще паучі? Так. Але радше як запасний варіант на випадок, якщо не можна закурити. Кину в рюкзак і носитиму з собою.
Світлана, журналістка відділу ексклюзивних публікацій
Курю ще з початку навчання в університеті. Часто жартую, що це мій єдиний мінус, а в іншому ідеальна. Про VELO раніше нічого не чула, а до будь-яких нових продуктів ставлюся дуже стримано. Я такий собі ретроград у цьому плані.

Як користувалася. Вирішила, що особливо нічого змінювати не буду. VELO користувалася перед поїздками та вранці в метро. Замовила паучі на сайті. Я не снідаю, і стабільно починала день із сигарети. Від цього іноді буває важке відчуття в шлунку. Вирішила вранці зрадити своєму ритуалу й обмежитися нікотиновим паучем.

Сказати, що мені хотілося взагалі кинути звичайні сигарети – ні. Дійшла висновку, що куріння в будь-якому разі шкідливе, та якщо вже вирішила, що поки не збираюся кидати, то потрібно створити максимально комфортні умови. А з VELО немає диму, тому і шкоди для організму, впевнена, менше.

Мій хлопець не курить і через мою звичку не переносить сигаретний дим. Пішла на поступки – вдома тільки VELO.
Перші враження. Колеги по експерименту розповідали, що спершу було незручно тримати пауч під губою, хтось відчував неприємне поколювання, у мене ж минуло все якось непомітно.

Щиро здивувалася, що можна курити без сигареги, усіляких девайсів, диму. Хоча, звісно,"курити", напевно, не дуже вдале слово. Споживати нікотин – ось як це можна назвати. Боялася, що будуть неприємні відчуття, але все вийшло точнісінько навпаки. Це розслабляє, дозволяє не відволікатись на перекури. Часто курю, коли нервую. Два тижні використовувала паучі – насичення нікотином не гірше.

За та проти. Плюс – немає неприємного запаху, диму й попелу. Мінус – не дуже естетично, коли пальцем засовуєш паучі під губу (хоча можна і язиком, але мені було незручно).
Олена, керівниця відділу Life
Я єдина серед нашої трійки, хто була знайома із VELO. Мені подарували банку з паучами ще місяць тому, перед польотом до Єгипту: в них не прийнято курити просто на вулиці. Презент я успішно забула вдома й вирішила відкласти на наступну відпустку.

Як користувалася. За два тижні використала 40 паучів. Це виявилося рівноцінним трьом пачкам сигарет. Сигарети теж курила, але рідко. Дійшла висновку, що, напевно, могла б повністю перейти на паучі, але зараз такої мети немає. Сигарети теж влаштовують, але й паучі як альтернатива – так.
Перші враження. Спочатку хотілося весь час розкуштувати паучі. Не робіть так! Поки звикла до "стороннього предмету" в роті, минув якийсь час. До цього рефлекторно намагалася розсмоктати його – було неприємно. Ні розсмоктувати, ні жувати, ні тим паче відкривати паучі в жодному разі не потрібно! Його застосування – розмістити під верхньою губою!

А коли звикла, припинила взагалі помічати пауч під губою. Я залишилася задоволена. Чула, що кинути курити вони не допоможуть і це просто новий спосіб споживання нікотину. Але, як вже писала, я, напевно, легко могла б повністю перейти на паучі. Іноді можу викурити кілька сигарет підряд і не помітити, а з паучем зовсім інша ситуація – ефекту від одного може вистачити й на пів дня, якщо ви, звісно, не зовсім затятий курець.

За та проти. Всі аргументи проти вже описала у перших враженнях. Гарна новина, що відчуття "стороннього предмета в роті" – це тимчасово. Зараз є тільки плюси – зручно, немає жодного присмаку в роті, як від звичайної сигарети.
Замість висновків
Щоб зрозуміти, чи сподобається вам VELO, щонайменше варто спробувати. Уже через тиждень після експерименту один із учасників практично повністю перейшов на паучі, ще двоє – вирішили використовувати їх як альтернативу. Можливо, спробувавши, і ви зрозумієте, що час тютюну, попелу й неприємного запаху минув.
Придбати паучі VELO можна у точках продажу тютюнової та нікотиновмісної* продукції, або замовити на сайті.

Всі учасники експерименту – курці віком понад 25 років. Продукт призначений виключно для повнолітніх.


©2020 Всі права застережені