Дихати, щоб жити
Як благодійний фонд ПриватБанку щодня рятує українців від COVID-19
Дихати, щоб жити
Як благодійний фонд ПриватБанку щодня рятує українців від COVID-19
­Коронавірус в один момент зробив прості речі дорогоцінними. Звичайний ковток повітря здатний зараз врятувати життя.

Герої, завдяки яким хворі українці отримують шанс боротися з важкою недугою, поміж нас. Це учасники програми благодійного фонду ПриватБанку "Допомагати просто!”, яка носить назву “Дихай! Разом проти коронавірусу”.

Як стати рятівником жертв страшної пандемії, і як один із найбільших банків України ПриватБанк допомагає хворим здолати COVID-19, читайте у спецпроекті від OBOZREVATEL.

Tilda Publishing
Як починалася боротьба проти коронавірусу

Благодійний фонд ПриватБанку “Допомагати просто!” створили дев’ять років тому. Основні напрямки роботи установи – допомога важкохворим дітям та дитячим будинкам, підтримка армії й поранених в АТО. Крім того, фонд здійснює адресну допомогу, створює цільові програми.


У 2019 році "Допомагати просто!” надав допомогу на суму понад 46,5 млн грн. Тоді майже півтора мільйони українців стали меценатами, зробивши внески на підтримку програм фонду.


У березні 2020 року країна зіткнулася з новим викликом – коронавірусом. Італійські й іспанські медики, які першими у Європі дали бій COVID-19, попереджали: без апаратів штучної вентиляції легень рятувати хворих майже неможливо. Самі вони зустрілися зі страшною реальністю: через величезну кількість інфікованих із важким перебігом хвороби їм доводилося обирати, кому варто дати шанс на життя, і віддавати техніку. Пріоритет мали молоді люди.


В українських лікарнях так само одразу постала гостра проблема: нестача апаратів ШВЛ. Саме у цей момент, в березні 2020 року, ПриватБанк запустив програму "Дихай! Разом проти коронавірусу". Її спрямували на збір коштів для придбання апаратів штучної вентиляції легенів, кисневих концентраторів, пульсоксиметрів та інших засобів, що допоможуть пацієнтам боротися із критичним перебігом хвороби та одужати.


Сенс гасла цієї програми важко переоцінити: "Разом ми подолаємо все!".

"ПриватБанк – соціально-відповідальна організація, яка не могла залишитися осторонь, коли пандемія створила реальну загрозу для українців. Десятки тисяч українців одразу відгукнулись на пропозицію долучитися до програми боротьби с наслідками коронавірусу", – розповіли ініціатори програми "Дихай!"
"ПриватБанк – соціально-відповідальна організація, яка не могла залишитися осторонь, коли пандемія створила реальну загрозу для українців. Десятки тисяч українців одразу відгукнулись на пропозицію долучитися до програми боротьби с наслідками коронавірусу", – розповіли ініціатори програми "Дихай!"

Скільки коштів вже зібрали

39 018 598 гривень
Зібрали за час існування програми ПриватБанку “Дихай! Разом проти коронавірусу”, станом на 27 липня 2020 року.
29 665 000 гривень
Вніс ПриватБанк
3 000 000 гривень
Внесла компанія Mastercard
6 353 598 гривень
Внесли клієнти-меценти

На що витратили кошти

Наразі для того, аби врятувати життя хворих українців, вже використано 16 149 038 грн від зібраної суми. Зокрема, придбали 12 апаратів ШВЛ для лікарень 11 українських міст: Одеса (два апарати), Івано-Франківськ, Боярка, Лисичанськ, Чернігів, Рівне, Тернопіль, Житомир, Чернівці, Львів і Дніпро.

В рамках програми в лікарні також було доставлено інше обладнання, необхідне для боротьби з COVID-19: рентген-обладнання, пульсоксиметри, приліжкові моніторинги пацієнта та інше. Всі апарати відповідають табелю обладнання для боротьби з коронавірусом від МОЗ України.

Невдовзі буде поставлено ще 22 апарати ШВЛ.
Апарат ШВЛ HAMILTON-C: 658 900 грн. Отримали Чернівці, Житомир, Одеса (2 шт)
Аапарат ШВЛ HAMILTON-C3:
1 119 000 грн. Отримали Рівне, Тернопіль, Чернігів
Апарат ШВЛ HAMILTON-C1 NEO для новонароджених: 743 000 грн. Отримали Боярка та Лисичанськ
Які апарати і на яку суму отримали ці медзаклади:
Апарат ШВЛ HAMILTON-C3 PRO:
1 670 000 грн. Отримали Львів та Івано-Франківськ
Апарат ШВЛ HAMILTON-C6: 1 869 000 грн. Отримав Дніпро

Як стати рятівником хворих

на COVID-19

Стати меценатом і врятувати життя українців із тяжким перебігом коронавірусу може кожен бажаючий. Пожертвувати кошти дуже швидко і легко!
Найпростіше зробити це прямо у своєму Приват24 або на сайті фонду (обираємо програму "Дихай! Разом проти коронавірусу")
Сума пожертвування значення не має. Так, у Приват24 вам знадобляться лише кілька кліків: відкрийте програму, зайдіть у розділ "Сервіси", там виберіть "Добро" і далі – акцію “Дихай! Разом проти коронавірусу”. І все – ви долучилися до спасіння чийогось життя!
Що буде з програмою, коли COVID-19 відступить
Після завершення карантину в Україні програма також припинить своє існування, пояснили у фонді ПриваБанку "Допомагати просто!".

Там пообіцяли відзвітуватися перед кожним меценатом, на що було витрачено благодійні внески. Після цього робота фонду знову сконцентрується на основних напрямках роботи: допомога важкохворим дітям, дитячим будинкам, пораненим в АТО.

Але в разі, якщо ж ситуація з коронавірусом знову буде погіршиться, програму буде продовжено.
Хроніки порятунку
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
У квітні 2020 року ПриватБанк у рамках програми "Дихай! Разом проти коронавірусу" підсилив Івано-Франківську обласну клінічну інфекційну лікарню сучасним апаратом ШВЛ HAMILTON-C3 PRO, вартість якого складає 1,7 млн грн.

За словами медиків, це – найкращий апарат ШВЛ експертного класу, що має автоматичну систему вентиляції, враховує фізіологічні показники пацієнта та задані лікарями цілі. Апарат може застосовуватись в лікуванні дорослих, дітей та малюків, має інструмент для захисту легенів Protective Ventilation Tool (P/V Tool Pro), що дозволяє оцінювати їх стан, забезпечує просте та багаторазове маневрування рекрутмента.

Але всі ці характеристики здаються не такими важливими для нас, як той факт, що саме ця "машинка" врятувала життя уже як мінімум 15 місцевих жителів, яким не пощастило зіткнутися з ускладненнями від коронавірусу.
"Я дуже вдячний ПриватБанку, тому що завдяки його благодійній ініціативі наша лікарня вперше отримала обладнання такого рівня".
Роман Остяк
Головний лікар
обласної клінічної інфекційної лікарні, Івано-Франківськ
"Ми це обладнання переміщаємо із палати в палату, від пацієнта до пацієнта. Мінімум 15 пацієнтів на інвазивній вентиляції на ньому були. Апарат забезпечує вчасне і якісне зменшення легеневої недостатності у хрових з COVID-19. Він дійсно працює якісно, чим ми задоволені".
Андрій Кучер
Завідучий відділенням інтенсивної терапії
обласної клінічної інфекційної лікарні, Івано-Франківськ
ЛЬВІВ
Львівський обласний госпіталь інвалідів війн та репресованих ім. Ю. Липи отримав апарат ШВЛ HAMILTON-C3 PRO у липні. Він – багатофункціональний, за його допомогою здійснюється як інвазивна, так і неінвазивна вентиляція, проводиться киснева терапія.

За ці кілька місяців його експлуатації він уже довів свою абсолютну ефективність. "Він (апарат ШВЛ – Ред.) був нам просто необхідний, тому що без нього деякі пацієнти з коронавірусом просто не виживають. Зараз нашим пацієнтам з тяжким перебігом хвороби апарат дуже допомагає", – розповів OBOZREVATEL Роман Блощичак, в. о. завідуючого відділенням реанімації госпіталю.

Наразі у госпіталі на цьому апараті знаходиться чоловік, якому не вдалося би вижити, якби апарату ШВЛ такого рівня не було в наявності.
"Цей апарат дає змогу підлаштувати все під людину, під її легені, під її серцебиття. Виставляються певні параметри автоматично".
Роман Блощичак
в. о. завідуючого відділенням реанімації
Львівського обласного госпіталю інвалідів війн та репресованих ім. Ю. Липи
ЧЕРНІВЦІ
Разом зі Львовом у липні апарат ШВЛ HAMILTON-C3 PRO отримала також і Чернівецька обласна лікарня.

Головний лікар медзакладу Сергій Цинтар у розмові з OBOZREVATEL наголосив, що отримане завдяки благодійній акції ПриваБанку обладнання – експертного класу. За його словами, якби така якісна техніка була у всіх українських лікарнях на початку епідемії, її сумні наслідки можна було би суттєво зменшити.

У чернівецькій лікарні на цьому апараті уже знаходилося три пацієнти з важким перебігом коронавірусу. Нещодавно одна із пацієнток успішно закінчила лікування.
"Якби на початку пандемії коронавірусу ми мали такий апарат, коли були дійсно важкі хворі, багатьом із них вдалося би допомогти, вони би не померли. Тому що він наскільки чутливий, наскільки гарно виставляє параметри дихання, запобігаючи травмам".
Сергій Цинтар
головний лікар
Чернівецької обласної лікарні
Разом ми подолаємо все!
Пандемія коронавірусу поки що не відступає, але українці стають сильнішими перед її викликами. Акція ПриватБанку “Дихай! Разом проти коронавірусу” дає можливість кожному українцеві підставити плече тим, кому не пощастило захворіти у цей складний час.

Дихати і жити – це подарунок, який усі ми можемо зробити для пацієнтів ковідних лікарень, жертвуючи посильну для кожного суму. ПриватБанк допомагає нам бути героями свого часу!

Фото: OBOZREVATEL
©2020 Все права защищены