T
Важке питання
Уся правда про ожиріння та зайву вагу
Згідно з даними ВООЗ, за останні 35 років більш ніж утричі зросла кількість людей, які страждають на ожиріння — захворювання, здатне спровокувати розвиток серйозних ускладнень: цукрового діабету II типу, артеріальної гіпертензії, серцево-судинних захворювань, деяких видів раку та багатьох інших. Лише в Україні за останні два роки діагноз "ожиріння" зафіксовано майже у чверті населення.

З огляду на надзвичайно велику поширеність ожиріння в Україні та його часто небезпечні наслідки, щороку 4 березня відзначають Всесвітній день боротьби з ожирінням. Його метою є привернення уваги до цієї проблеми. Напередодні важливої дати OBOZREVATEL і компанія Novo Nordisk ініціювали просвітницький спецпроєкт "Важке питання".

Разом із експертами ми розповімо вам усе про ожиріння і його причини, чим воно відрізняється від зайвої ваги, які видимі й приховані ускладнення провокує, розвіємо популярні міфи й підкажемо, як правильно і без наслідків повернутися до здорового життя.

Що таке ожиріння та зайва вага: факти від експертів без "рожевих окулярів"

Тема ожиріння, всупереч поширеній думці, виходить далеко за рамки естетичної сфери, будучи насправді гострою медико-соціальною проблемою, про яку потрібно знати і пам'ятати, щоб своєчасно і правильно вживати необхідних заходів.
Детальніше
"Тиха" пандемія XXI століття: ожиріння
Усі попередні століття світова спільнота боролася за те, щоб подолати голод. Тепер ми маємо ще одну проблему – надлишок їжі, споживання швидких вуглеводів, рафінованих цукрів та, як наслідок, зайва вага й ожиріння у надзвичайно великої кількості людей.
Детальніше

Ожиріння в жінок: чому це проблема медична, а не естетична

Так уже повелося, що з приходом весни, і тим паче напередодні 8 Березня, Міжнародного жіночого дня, багато хто з красунь починає замислюватися про схуднення. Ще б пак, адже купальний сезон вже досить близько, а бажання похвалитися оновленим тілом щодня міцнішає.
Детальніше
Міфи про ожиріння: спростовуємо найнебезпечніші
Незважаючи на поширеність хвороби, навколо неї продовжують існувати безліч міфів, які вводять пацієнтів в оману, стають перешкодою на шляху до одужання і провокують дискримінацію по відношенню до людей з ожирінням.
Детальніше
Життя з ожирінням: одкровення пацієнтки і як знайти вихід
Медики наполягають: ожиріння – це хвороба, і її потрібно лікувати, інакше ускладнення можуть пошкодити організм практично на всіх рівнях і значно скоротити тривалість життя – в середньому на 10 років.
Детальніше
Як вилікувати ожиріння сучасними методами: важливі поради
Щоб ефективно і безболісно вилікувати ожиріння, медицина має абсолютно нові способи лікування. Вони підбираються лікарями індивідуально для кожного пацієнта.
Детальніше

Фото: OBOZREVETEL/GETTY
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, викладеної у матеріалах спецпроєкту

©2021 Усі права застережено