Курінню — NOX
Потрійний тест-драйв і відповіді на питання про новий гаджет для курців
Курінню — NOX
Потрійний тест-драйв і відповіді на питання про новий гаджет для курців
Якщо не палите — не починайте. Якщо палите — кидайте прямо зараз. Якщо кинути ніяк не виходить, почніть з пошуку альтернативи сигаретам.
24% дорослих українців курять щодня (за опитуванням КМІС), 86% з них намагалися позбутися шкідливої звички як мінімум тричі (згідно з дослідженням Kantar TNS). І в нашій редакції, що тут приховувати, повно любителів подиміти. Перекур для них — це більше про спілкування та можливість відволіктися, ніж про нікотин.

Як і згадані вище 86%, наші курці розуміють — здоров'я треба берегти. А тому постійно тестують новомодні гаджети для куріння. Одні швидко знаходять "свою" альтернативу, інші повертаються до сигарет, а треті — досі в активному пошуку.

Нещодавно на ринку з'явилася ще одна сучасна альтернатива сигаретам — пристрій для куріння NOX. Наші курці протестували його, щоб поділитися враженнями та корисною інформацією.
~
Консультант
За інформацією на сайті NOX, пристрій дає максимальну схожість з курінням класичної сигарети, але при цьому менш шкідливий. Буквально у два кліка ми замовили тест-драйв — і під вечір вже спілкувалися з консультантом на ім'я Влад.

Насамперед Влад переконався, що серед нас немає нікого молодше 18 років. Потім запропонував на вибір стильні пристрої декількох кольорів і картриджі з різними смаками: тютюну, ментолу, манго і фруктового міксу. "Розжував" для кожного, як це працює, відповів на питання, якими ми його засипали, і поїхав, залишивши трьом курцям по комплекту пристрою на тестування.
Тут одразу зазначимо приємний момент — консультант NOX не просто доставляє гаджет, але і повністю "в темі". Він знає продукт так добре, ніби розробляв його особисто. Думаємо, питання про NOX, які ми задавали, важливі для кожного бажаючого протестувати пристрій. Тож, рекомендуємо почитати відповіді перед натисканням червоної кнопки тест-драйв.
~
Питання та відповіді про NOX
Чи є NOX повністю безпечним?
Все, що ми вдихаємо, крім чистого повітря, не може бути повністю безпечним, тим більше для всіх. Ані найкращі сигарети, ані найбільш просунуті гаджети для куріння не здатні забезпечити абсолютну нешкідливість для здоров'я. Але різниця все-таки є — у масштабах завданої шкоди. Творці NOX стверджують: їхній пристрій дозволяє курцеві споживати в тисячі разів менше шкідливих речовин, ніж сигарети, і в сотні разів менше, ніж інші пристрої для нагрівання тютюну.

Основну шкоду для організму під час паління несуть виділення, які супроводжують горіння або нагрівання тютюну. NOX, за словами творців, використовує компоненти, що не містять табак, таким чином зменшуючи кількість виділень. Але про 100% безпеки мова все одно не йде!
Я був вражений, що у кур'єра виявилося стільки цих рідин, і що вони реально обходяться дешевше, ніж сигарети, якщо порахувати в цілому. Перепробував усі смаки, і усі виявилися непоганими. Думаю, що з такими штуками можна легко і безболісно відмовитися від сигарет. Це ж прикольно, коли від самої звички не потрібно відмовлятися, але в той же час не потрібно сильно переживати про шкоду здоров'ю.
Олександр
Журналіст
Чи допоможе NOX позбутися залежності?
Повністю кинути куріння допоможе тільки справжнє бажання і зусилля курця — не у всіх це виходить одразу. Значить, потрібно шукати менш шкідливу альтернативу.

Не можна стверджувати, що NOX допомагає позбутися нікотинової залежності, а ось тютюнової — так. Якщо користувачі протягом чотирьох — п'яти днів не використовують інших пристроїв для куріння або відмовляються від звичайних сигарет, то тяга до них зникає. NOX створений як менш шкідлива альтернатива всі видам паління, для тих, хто не може повністю відмовитися від звички. Проте кинути курити сигарети ви зможете вже за тиждень, а отже, і в тисячі разів зменшити ризики небезпечних захворювань.
Нехай що завгодно кажуть про шкоду гаджетів для куріння, але особисто я під час тестування NOX викурив лише тільки дві з половиною звичайні сигарети. У мене перестали набрякати руки ночами, цьому я дуже радий, бо через це сильно переживав. Мені реально не хочеться курити. Немає ломок, немає поривів піти серед ночі в магазин, щоб купити пачку сигарет. І я думаю, що це і є один з головних ефектів від NOX.
Андрій
Дизайнер
Як зрозуміти, що час припинити куріння?
У NOX немає датчика обмеження. Він створений як повноцінна альтернатива класичній сигареті і насичує організм нікотином майже так само швидко, як і під час звичайного паління. Зрозуміти, що вже досить, допоможуть власні відчуття.

Ще одна відмінність від сигарети: NOX має насичений смак, але не залишає жодного запаху ані на одязі, ані в приміщенні.
"Пересісти" на NOX зі звичайної сигарети — це як змінити авто з механікою на електроніку. Курити це цілком можна — але якщо цілеспрямовано відмовитися від звичайних сигарет. Гаджет стильний, його приємно тримати в руках. Правда, іноді не вистачає того класичного антуражу, коли береш чашку кави і виходиш з сигаретою на балкон. Але те, що можна курити в приміщенні, і шкоди менше — це великий плюс, який перекриває всі мінуси.
Андрій
Дизайнер
На скільки вистачає картриджів, і де брати нові?
У NOX, на відміну від інших систем куріння, впроваджено технологію Closed&Recyclable — картриджи використовуються багаторазово. По-перше, це дозволяє уникнути накопичення пластику та недопалків на виході, а по-друге — здешевлює куріння до рівня середніх цін на сигарети.

Технічно все виглядає так: кур'єри забирають картриджи у клієнта. В лабораторії їх оновлюють і стерилізують, а потім відправляють назад. Одного комплекта вистачає на кілька тижнів! Самостійно перезаправляти картриджі не можна — так NOX захищає клієнтів від підробок та неякісних компонентів.
Дуже зручно, що не потрібно заморочуватися і купувати стіки або рідину для куріння, або картриджі. Немає проблеми з пошуком потрібних сигарет — і тому подібне. Круто, що можна просто вставити готовий картридж в сигарету без зайвих проблем. Я задоволений тижневим тестом, це взагалі крута ідея. Раніше такого не зустрічав. Якби не вона, то я точно сам ніколи б ось так відразу не купив таку "курилку". А тепер вже серйозно думаю купити.
Олександр
Журналіст
Звідки береться рідина для куріння NOX?
Рідини NOX виробляє власноруч у своїй лабораторії. Після отримання пустих картриджів їх чистять, дезінфікують і оновлюють у стерильному приміщенні. Всі компоненти рідин закуповуються в Європі та мають відповідні сертифікати якості за всіма міжнародними стандартами.

Однією з головних мотивацій NOX було створення компанії, яка повністю відповідатиме за власний продукт. I його, як багато інших пристроїв чи сигарет, не будуть виробляти у гаражах. Або з-під прилавка розливати рідини з компонентами невідомого походження. Бо куріння – це питання здоров'я, а до цих питань треба ставитись відповідально.
Це щось нове — і дешевше за айкос. Дуже багато класних смаків. Я не зрозуміла навіть, який спробувати спочатку. Зупинилася на ментолі, тому що курю зазвичай ментолові сигарети. Мені дуже сподобалося. Головне, що смак ментолу зберігся, а запаху тютюну на волоссі і одязі немає! Це саме те, чого мені так хотілося. Загалом, я за зміни, тому плюсую.
Світлана
Журналістка
~
Кілька важливих фактів
1
Кожний сьомий землянин курить
Населення Землі складає 7,7 млрд осіб. Близько 1 млрд з них – курці. За даними звіту Global State of Tobacco Harm Reduction 2018, щорічно вони викурюють приблизно 5,8 трлн сигарет.
2
Куріння вбиває не лише курців
Понад 7 млн осіб на рік помирають від хвороб, пов'язаних з палінням, в тому числі 1 млн жертв пасивного куріння.
3
Головна небезпека — у табачному димі
Вдихаючи табачний дим під час куріння, людина пускає до організму понад 7 000 хімічних речовин, 70 з них – канцерогени, тобто, викликають рак.
4
Вже понад 40 років існує стратегія зменшення шкоди від тютюну
Концепція стратегії ТХР почала свій розвиток у 1976 році, коли професор Майкл Рассел написав: "люди курять заради нікотину, а помирають від смоли" та запропонував, що співвідношення смоли і нікотину може бути ключовим для більш безпечного куріння. З того часу була розповсюдженою позиція, що шкода від куріння спричиняється здебільшого токсинами, які вивільнюються в процесі горіння тютюну.
Першими концепцію зменшення шкоди від тютюну (Tobacco Harm Reduction) на основі електроних сигарет прийняли в Великобританії. Тим, хто не може кинути курити, рекомендується переходити на безтютюнову нікотиновмістну продукцію, щоб зменшити ризики виникнення небезпечних захворювань. Дані, що лежать в основі концепції, ґрунтуються на дослідженнях з Великобританії, Швеції, країн ЄС та США.
"Мінімізація шкоди від тютюну — це прагматичний підхід, який може доповнити перевірені практики контролю розповсюдження тютюну. Заміна сигарет безтютюновою продукцією за десятирічний період зменшує кількість пов'язаних смертей на 6,6 мільйонів, рятуючи 86,7 мільйонів років загубленного життя людей", — Annual Review of Public Health Harm Minimization and Tobacco Control.
~
Люди курять заради отримання нікотину, але помирають через смоли та шкідливі речовини. Тож, завершимо тим, з чого почали. Якщо не палите — не починайте. Якщо палите — кидайте. А якщо не виходить кинути одразу — спробуйте NOX.
~

Фото: OBOZREVATEL, iStock, NOX
©2019 Все права защищены