T
OSI Food Solutions
100% м’яса: як український завод постачає біфштекси у McDonald’s

Чи знаєте ви, що біфштекси для улюблених бургерів McDonald’s містять

100% яловичини та виробляються в Україні?


Продовжуючи спеціальний проєкт від OBOZREVATEL та McDonald’s, розповідаємо та показуємо, як завод OSI Food Solutions Україна, розташований

у місті Козятин Вінницької області, постачає біфштекси до найбільшої в країні мережі ресторанів.

Компанія OSI Food Solutions (FS) Ukraine відкрила завод у місті Козятин Вінницької області у 2003 році. Завод випускає біфштекси з яловичини та свинини для споживачів в Україні та Молдові.

Переважну більшість м’ясної сировини для біфштексів виробляють на Козятинському м’ясокомбінаті. Щоб забезпечити виробництво усім необхідним для біфштексів, комбінат купує худобу в українських фермерів.

Завод співпрацює переважно з великими і середніми фермерствами, що дає можливість відстежувати, чим саме годували корів, чи хворіли вони, і чим, якщо так, їх лікували. Саме тому OSI Food Solutions не співпрацює з індивідуальними фермерськими господарствами.

Під час виробництва біфштексів для McDonald’s дотримуються суворих стандартів якості. Одразу після надходження сировини на завод кваліфіковані працівники перевіряють температуру, вагу, форму та розміри м’ясних нарізок відповідно до специфікацій.

Крім вимірювання усіх параметрів, м’ясо проходить візуальний контроль, мета якого – гарантувати відсутність дефектів та сторонніх предметів. Після цього м’ясо ретельно перевіряють у заводській лабораторії.
McDonald’s купує сировину виключно у затверджених постачальників. Усі вони мають проходити сувору перевірку, в тому числі здійснювану незалежними міжнародними аудиторськими компаніями. Перевіряють умови праці, стандарти утримання тварин, дотримання заходів безпеки, відповідність законодавству та, звичайно, всі етапи виробництва. Аудити якості бувають заплановані та раптові і проводяться з різною частотою.

Виробництво на заводі OSI регулюється санітарними нормами для харчової промисловості, які значно посилені вимогами від OSI та McDonald's. Щороку завод проходить кілька перевірок, в тому числі обов’язковий інспекційний аудит щодо якості сировини.
Здійснення ретельного контролю на всіх етапах "від ферми до відвідувача" відповідає принципу роботи мережі McDonald’s з усіма постачальниками. Також виробництво має стандарт безпеки і якості продукції McDonald's – це внутрішня система управління якістю постачальників. Вона покликана допомогти світовій мережі постачати безпечну продукцію найвищої якості, що відповідає усім стандартам компанії.

М’ясо для біфштексів привозять на завод спеціальним транспортом із системами охолодження або заморожування. Охолоджене м’ясо транспортують за температури 0°C, а заморожене – за -18°C. Через близьке розташування поставки здійснюються з максимальною гнучкістю, залежно від щоденних потреб.
Виробничий процес поділяється на кілька етапів: перевірка сирого м’яса, подрібнення, перемішування, формування біфштексів, заморожування, пакування та зберігання. Під час кожного етапу продукція підлягає контролю якості за чітко визначеними критеріями. На заводі у Козятині встановлено те саме обладнання відомих світових виробників, що й на інших заводах OSI у світі.
Завод Food Solutions здатний виробляти 45 000 біфштексів на годину. У складі біфштексів, виготовлених для ресторанів McDonald's, – 100% яловичини, без додавання будь-яких інших інгредієнтів.

Перед відправкою до ресторанів кожну партію продукції додатково перевіряють у мікробіологічній лабораторії. Продукція з яловичини зберігається у морозильниках OSI до одного тижня за температури -18°С. Саме такий проміжок часу необхідний для отримання мікробіологічних результатів з лабораторії.
Крім того, перед відправкою в ресторани, кожну партію експерти з якості готують і тестують на смак аби вона відповідала "золотим стандартам" McDonald’s. Для цього на заводі встановлений такий самий гриль, як і в кожному ресторані McDonald’s. Після підтвердження відповідності всім необхідним стандартам якості та безпеки, заморожені біфштекси з яловичини направляють у ресторани.
У ресторанах біфштекси зберігаються у морозильнику. Залежно від потреб, робітники дістають невеличкі партії біфштексів та кладуть їх у невеличкі морозильні камери на кухні біля грилю. Біфштекс починають готувати одразу, щойно клієнт замовляє бургер на касі, у експрес-вікні чи на McDrive. Біфштекси смажать на грилі при температурі 217°C зверху і 177°C знизу, а спеції – сіль та перець додають одразу після приготування. Для більшої користі і смаку біфштекси в ресторанах готують без додавання олії.
У яких стравах використовують біфштекси
Біфштекси з яловичини використовуються у 9 позиціях основного меню McDonald’s: у популярних гамбургерах і чізбургерах, Біг Мак, Біг Тейсті і Біг Техас
В меню McDonald’s є 3 розміри біфштексів: 45, 115 і 150 грамів
Найпопулярніший – біфштекс вагою 45 грамів, що входить у Чізбургер, Гамбургер, Біг Мак та Дабл Чізбургер
Біфштекс вагою 115 грамів входить у Роял Чізбургер
Найбільший біфштекс – 150 грамів – використовують у Біг Тейсті
Фото: OSI Food Solutions Україна, Пресслужба McDonald’s в Україні

©2021 Усі права застережено, ТОВ "Золота середина"