T
Лікарі — відверто про вітаміни та вітамінні комплекси
Правда та міфи про корисні мікронутрієнти
Медики стверджують, що приблизно у 20% пацієнтів розвиток таких захворювань, як гіпертонія, анемія, гастрит, неврози тощо, пов'язаний з недостатністю харчування, а точніше, з дефіцитом в організмі необхідних вітамінів і мінералів.

Сьогодні, коли кожен перебуває під постійним гнітом епідемій, тотальних стресів і перенавантажень, це питання стає ще актуальнішим. Звичний раціон не завжди здатний забезпечити організм необхідними мікронутрієнтами, а від додаткового приймання вітамінів і вітамінних комплексів змушують утриматися численні міфи і некоректні твердження про такі препарати.

Щоб розібратися у фактах про вітаміни, зрозуміти, які з них є міфом, а які — правдою, OBOZREVATEL і німецька компанія Orthomol запускають спеціальну серію матеріалів "Лікарі — відверто про вітаміни та вітамінні комплекси", у яких експерти з різних галузей медицини нададуть кваліфіковані відповіді на найбільш актуальні питання.
Міфи про вітамінні комплекси. Бездоказові недопрепарати чи дійсно незамінні нутрієнти?
Дієтологиня, кандидатка медичних наук, Голова вченої ради Асоціації дієтологів України Олександра Кириленко розповіла, чим насправді є вітамінні препарати: ліками або дієтичними добавками, чи варто остерігатися вітамінів з "пляшок", як їх правильно обирати, а також які речовини є особливо важливими для збереження здоров'я.
Детальніше
Міфи про вітамінні комплекси. Усі вітаміни однакові, не приносять користі та навіть можуть нашкодити?
Президент Асоціації дієтологів України, лікар-терапевт Олег Швець розповідає, якими бувають вітамінні препарати, чим вони відрізняються, чи дійсно аптечні нутрієнти можуть нашкодити і як правильно приймати вітаміни, щоб отримати максимальну користь для здоров'я.
Детальніше
Міф чи правда: вітаміни не лікують, лікарі просто на них заробляють
Деякі пацієнти викреслюють зі свого списку призначень вітаміни. Мовляв, вони все одно не лікують. Лікарка Євгенія Коржевська розповіла, яку роль відіграють нутрієнти в процесі лікування і відновлення, які захворювання розвиваються на тлі нестачі вітамінів і чому нутрієнти важливо вживати для профілактики
Детальніше
Як розібратися у вітамінах: відповіді на запитання, які ми часто ігноруємо
Ми звернулися до дієтологині, кандидатки медичних наук, голови наукової ради Асоціації дієтологів України Олександри Кириленко та з’ясували, кому, коли і як варто вживати вітаміни, а також як вибрати правильний та якісний препарат.
Детальніше
Повний гід із вітамінів та мінералів: які нутрієнти потрібні організму за різних станів

У разі хвороб, стресу і травм організму потрібно більше нутрієнтів. Клінічна дієтологиня, лікарка-консультантка Євгенія Коржевська розповіла, які найважливіші потреби має організм за певних станів та захворювань.

Детальніше

Фото: OBOZREVETEL/GETTY
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, викладеної у матеріалах спецпроєкту

©2020 Усі права застережено