T
Бімбо
Як українська компанія постачає булочки у McDonald’s

Українці обожнюють бургери McDonald’s, і це не дивно, адже вони досконалі! А ще інгредієнти для них не везуть із інших країн, а виробляють в Україні.


Продовжуючи спеціальний проєкт від OBOZREVATEL та McDonald’s, розповідаємо та показуємо, як завод компанії "Бімбо" випікає та постачає всі види смачних та ароматних булочок для найпопулярнішої у країні мережі харчування.

Компанію "Бімбо" (Bimbo QSR Ukraine) відкрили у Дніпропетровську (наразі Дніпро) ще 2000-го року. Сьогодні там працює 120 осіб. McDonald’s – основний партнер "Бімбо". Саме цей виробник постачає до ресторанів всесвітньої мережі булочки.
Свого часу глобальний постачальник булочок для McDonald’s інвестував у відкриття пекарні в Україні, і відтоді українці ласують бургерами з булочками, які було вироблено здебільшого з місцевих інгредієнтів. Виробничі лінії створювали вже з урахуванням специфікацій і стандартів якості McDonald’s.
"Бімбо" проходить щорічні аудити з харчової безпеки від незалежних аудиторских компаній. Також щомісяця булочки проходять оцінку на відповідність "золотому стандарту" McDonald’s. Для мережі однаково важливі як якість і смак, так і зовнішній вигляд булочок. Представники відділів якості заводу "Бімбо" і McDonald’s виставляють бали кожному виду булочки, як на конкурсах зі стрибків у воду або з фігурного катання. Оцінюються аромат і зовнішній вигляд, висота, прожарювання, смак.
На заводі також є моніторинг, завдяки якому контролюється якість продукції на різних етапах: від замішування тіста до випікання. Також на лінії встановлено автоматичну систему sight line, яка виводить на окремий монітор показники: вагу, висоту та інші параметри, щоб клієнти отримували досконалу булочку для свого улюбленого бургера.
Тісто для булочок бургера складається з борошна, води, дріжджів, соняшникової олії й цукру. Замішується тісто досить швидко в тестовому міксері, на якому працюють дві особи.
Борошно просівається через спеціальний дуже складний фільтр до найдрібніших частинок.
Сформовані булочки випікаються за температури 220°C приблизно 8 хвилин.
Потужність виробничої лінії — 24 тисячі булочок на годину.
З печі булочки йдуть на пакування. В одній упаковці — від 24 до 30 штук, залежно від розмірів. Потім — у шоковий фризер, де заморожуються до температури -24°C протягом трьох діб.
Заморожені булочки у спеціальному рефрижераторі їдуть на склад McDonald’s, а вже звідти їх розвозять по ресторанах.
У ресторанах булочки зберігаються в морозильнику. Перед приготуванням їх дістають й розморожують за звичайної кімнатної температури. Завдяки тому, що в тісті є тільки вода, борошно, дріжджі і цукор, булочка за цей час відновлюється до того стану, у якому була одразу після випікання, стає м'якою і ароматною.
Бургер починають готувати одразу, щойно клієнт його замовляє на касі, у експрес-вікні чи на McDrive. Інформація про замовлення подається на спеціальний монітор на кухні, де його бачать працівники. Для більшої хрусткості та рум’яності булочку кладуть у тостер зі спеціальним температурним режимом, де її внутрішня поверхня карамелізується.
Різновиди булочок та з чим їх їдять

Булочка регулярна. З нею роблять Чізбургер, Дабл Чізбургер та Гамбургер, Філе-о-фіш
У Роял Чізбургери та МакЧікен йде булка для Роялів, яка складається з двох частин та посипана кунжутом
Оригінальна булочка для українських бургерів
Знаменита булочка Біг Мак, посипана кунжутом, складається з трьох частин
На Біг Тейсті йде найбільша булочка, також посипана кунжутом
Фото: Bimbo QSR Ukraine, Пресслужба McDonald’s в Україні

©2020 Усі права застережено