Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Вперше в історії України у турнірі з тхеквондо змагатимуться 300 спортсменів

121

Вперше в історії України у турнірі з тхеквондо ВТФ братимуть участь більш як 300 спортсменів - чемпіонів Європи, призерів олімпіад - з багатьох країн світу.

Турнір проходитиме з 13 по 16 жовтня в Національному Університеті фізичного виховання і спорту України, в одному з кращих спортзалів Києва, який буде доступний для всіх уболівальників та любителів цього красивого і динамічного олімпійського виду спорту. Вхід на трибуни буде безкоштовним. Для тих, хто не матиме можливості приїхати до Києва, організатори забезпечать online-трансляцію на офіційному сайті міжнародного змагання.

Турнір проводиться за підтримки Державної служби у справах сім'ї, молоді та спорту України та Федерації тхеквондо України. Змагання проводяться за принципом «повний контакт». У турнірі братимуть участь чоловіки (вагові категорії від 54 кг до 87+) та жінки (від 46 кг до 73+). Всього ж у Відкритому кубку візьмуть участь 18 команд. Найбільш чисельною є українська команда з Хмельницького - 32 спортсмени, а найменшою є команда з Латвії – 6 чоловік. Оцінюватимуть турнір 35 суддів з Латвії, України та Молдови, серед яких 6 – міжнародної та 5 національної категорії.

На анонсуючій прес-конференції була продемонстрована електронна система суддівства Daedo, що схвалена Всесвітньою Федерацією Тхеквондо (ВТФ) і офіційно прийнята для проведення Літніх Олімпійських ігор в Лондоні в 2012 році. Система працює за допомогою сенсорних датчиків. Кожен учасник турніру отримує індивідуальний жилет і захист стопи, в яких є датчики. При ударі ногою в корпус пристрій спрацьовує і дає сигнал на комп'ютер. За іншими ударами стежать рефері та троє бокових суддів, в руках кожного з яких є безпровідний джойстик. Якщо суддя фіксує удар, він натискає на кнопку і сигнал йде на комп'ютер. Удар зараховується, тільки якщо двоє суддів натискають на кнопку практично одночасно. Інноваційна методика дає максимальну об'єктивність суддівства бою.

Саманджия Лесік Ражденович (Президент Федерації Тхеквондо України):

«Серед молоді тхеквондо з кожним роком стає все більш популярним. Причин тут декілька: по-перше, незважаючи на велику кількість ударів, цей вид спорту практично не травматичний, оскільки спортсмени повністю захищені спеціальним жилетом, шоломом, капою, накладками на передпліччя, на руках у них протектори, а на ногах - захисні щитки. По-друге, ми зробили суддівство матчів максимально об’єктивним».

Система електронного суддівства Daedo використовується абсолютно у всіх турнірах з тхеквондо у всіх країнах Євросоюзу. В Україні демонстрували систему Ірина Ромолданова (майстер спорту міжнародного класу, має чорний пояс, 2-й дан, призерка чемпіонату світу, член збірної команди юніорів України, чемпіонка Європи 2011 року) та Анна Сорока (майстер спорту міжнародного класу, 2-й дан, чемпіонка Європи, член національної збірної України) під керівництвом тренера Олега Нама (віце-президент Федерації Тхеквондо ВТФ міста Києва, має чорний пояс та 4-й дан).

Подписывайся на наш Telegram. Получай только самое важное!

Наши блоги