Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Микола ТОМЕНКО: "Ігор Суркіс переді мною вибачився"

37

Что вам удалось сделать для победы Украины и Польши в этом конкурсе? Что удалось более легко, и что оказалось самым сложным? Успеет ли Украина до 2012 года привести в порядок всю необходимую инфраструктуру? От кого это теперь будет зависеть?

З моменту, коли я став головою Оргкомітету Євро-2012 у 2005 році, найголовніше було переконати владу і суспільство в реалістичності перемоги України. Треба визнати, що в той момент ні більшість політичної еліти, ні більшість суспільства не вірили в те, що Україна з Польщею здатні конкурувати на Євро-2012. Тому необхідно було провести серйозну інформаційно-просвітницьку кампанію в нашій країні, а вже потім, на другому етапі, переконувати країни Європи. Важливу роль відіграла серйозно пропрацьовано заявка України та Польщі, і тут варто віддати належне ФФУ та Президенту, парламенту і уряд, що вчасно надали гарантії, а Верховна Рада ухвалила в першому читанні спеціальний закон.

До речі, вже другий рік з бюджету фінансуються видатки на підготовчу роботу до Євро-2012, і це теж слугувало аргументом для УЕФА.

Реально хто зможе підготувати Київ до Евро-2012

Необхідно побудувати роботу так, щоб Леонід Черновецький чи інший міський голова зобов’язані були виконувати програму підготовку Києва до Євро-2012. як не парадоксально, саме київська міська влада створювала найбільше проблем у вчасному поданні заявки, оскільки до останнього моменту відмовлялася надати гарантії щодо побудови відповідної інфраструктури.

Як Ви думаєте, ми (Україна) встигнемо ВСЕ підготувати? Чи не вийде, як кажуть, "як завжди"?Зобов’язані, оскільки, якщо бути чесними до кінця, то головні європейські країни, що представлені в УЕФА, дали нам шанс, який буде слугувати і своєрідним тестом наших претензій на «європейськість». Я би сказав більше того – якщо ми не пройдемо цього тесту, всі розмови про європейську інтеграцію та про євростандарти треба буде відкласти на невизначений термін. Тому, як не парадоксально, але підготовка до Євро-2012 поки що єдине, що може слугувати нам за своєрідну національну ідею найближчим часом. В усякому разі, я не зустрічав серйозних опонентів Євро серед жодної впливової політичної партії чи жодного регіону України.

Чи не осядуть гроші на проведення Євро-2012 в безмежних кишенях наших чиновників?Для того, щоб кошти не осідали в кишенях, необхідний і суспільний, і владний контроль та зрозуміла публічна процедура тендерів.

Чи зроблять трасу Київ-Харків?Перше застереження стосується участі наших міст. В заявці передбачена участь Києва, Донецька, Львова і Дніпропетровська. Так звані "запасні" міста - Одеса та Харків. Існує теоретичний шанс, що вони прийматимуть Євро за умови, якщо УЕФА розширить кількість учасників з 16 до 24 країн. Чесно кажучи, як громадянин України, я би таке рішення вітав.

В незалежності від участі чи неучасті Харкова, цю трасу варто було б робити європейською, оскільки очевидно, що з Росії більшість вболівальників будуть їхати автомобілями.

Скажите, почему все эти новые стадионы строятся не для людей? Раньше как-то вход на большинство стадионов был свободный - я бегала там по утрам, потому как ни по улице (большое движение), ни в парке (выгуливают питбулей без намордников),- спокойно не побегаешь. Последние же несколько лет на всех больших стадионах вход перекрыт - открывают только во время тренировок спортсменов - простым людям там позаниматься уже нельзя. Городская власть никак не способствует развитию спортивной инфраструктуры для спортсменов-любителей. Для футболистов, которые и так получают зарплату в несколько десятков тысяч евро деньги на стадион в 200 миллионв евро находятся, а на любителей денег уже жалко.

Ліквідація спортивних об’єктів та закритий режим багатьох об’єктів – одна з найбільших бід в розвитку фізичної культури та спорту України. Якщо Ви слідкуєте за діяльністю парламенту, то знаєте, що я був ініціатором ухвалення спочатку постанови, а потім законопроекту про заборону закриття спортивних, оздоровчих, олімпійських об’єктів. До речі, закон, що був проголосований в цілому, до відомого Указу Президента про дострокові вибори, чомусь заветований Віктором Ющенком. Я вважаю, що це непорозуміння, і команда Президента буде разом з нами боротись за збереження спортивної інфраструктури.

Що стосується процедури допуску на стадіони на місцевому рівні, Ви тут теж повинні бути активними і вимагати від міської влади "відкрити" всі спортивні об’єкти, тим більше, що 90% таких будувалося за бюджетні кошти.

Пане Миколо, як Ви прокоментуєте не зовсім зрозмілу реакцію наших сусідів? Прем"єр-міністр Угорщини ледь не в корупції УЄФА звинуватив, в Росії теж реакція була не надто доброзичливою. Якою до речі була у зв"язку з цим позиція Колоскова?

В’ячеслав Колосков був одним з активних прихильників нашої заявки, і йому треба подякувати за підтримку. Водночас, дивує позиція багатьох спортивних та державних посадовців Угорщини, які, не набравши жодного голосу, скептично оцінюють голосування УЕФА. Я б порадив їм під час презентації бути більш переконливими, а не лише сподіватися на красу своїх моделей, яких вони залучили на акцію у Кардіфі. Дещо засмутила мене тональність багатьох відомих росіян, які, як сусіди, мусили би щиро радіти, а не шукати незбагненні пояснення, чому так сталося.

Скажіть, а чому у складі української делегації у Кардіфі не було жодної жінки? Невже в Україні нема відомих і красивих жінок, що могли б представляти країну?

Можливо, варто було б залучити когось із всесвітньо відомих украхнських жінок-спортсменів для увасті в презентації, однак я вже казав, що не підтримую підхід Угорщини та Хорватії, що залучили моделей своїх країн для "покращення іміджу" своєї заявки.

За попытку сделать Динамо Киев народной командой перед Суркисами извинились? (Они в отличии от вас, больше для футбола и Украины сделали)

Ігор Суркіс, до речі, переді мною вибачився. Я переконаний: всі спортивні проекти, що відповідають національним інтересам України, необхідно підтримувати, що я й робив. До речі, після непростих дискусій з Григорієм Суркісом, коли я був віце-прем'єр-міністром України, ми домовилися, щонаші політичні погляди залишаються при нас, а такі теми, як Євро, виступи національної збірної України, "українізація" Чемпіонату України - це спільне поле нашої діяльності. Що ми, до речі, робимо, як мінімум, з 2005 року. А про народний клуб "Динамо-Київ" я до цих пір мрію. думаю, що і власники клубу ближчим часом прийдуть до цієї ідеї.

ПОЛНЫЙ ТЕКСТ WEB-КОНФЕРЕНЦИИ ЧИТАЙТЕ ТУТ

Жми! Подписывайся! Читай только лучшее!

Наши блоги