Примите участие
в розыгрыше
LTE планшета Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

По гарячих слідах історичного вердикту

30

Україна з Польщею – господарі Євро-2012! Цю історичну новину президент федерації футболу нашої країни Григорій Суркіс дізнався... у той момент, коли голова УЄФА Мішель Платіні не без тремтіння в руках витягнув із заповітного конверта листок, на якому було написано "POLAND & UKRAINE". По гарячих слідах Григорій Михайлович, стримуючи емоції, прокоментував журналістам вердикт Виконкому УЄФА.

Шанс для об’єднання

"Це рішення, без перебільшення, може змінити хід історії, – сказав український футбольний президент. –

В рамках футбольного форуму наша держава має нагоду заявити про себе як про країну, що прогресує в усіх галузях, прагнучи відчувати себе повноправним членом цивілізованого співтовариства. Окрім того, перспектива Євро-2012, яка стала реальністю, – це ще й шанс для об’єднання України навколо національної ідеї, своєрідна пропозиція політикам облишити чвари та сісти за стіл переговорів".

Гарантії на найвищому рівніГригорій Суркіс підкреслив, наскільки важливою була присутність у Кардіффі перших осіб України та Польщі – президентів Віктора Ющенка та Леха Качинського, а також першого президента нашої держави Леоніда Кравчука:

"На мою думку, цей фактор багато в чому став вирішальним, засвідчивши: зобов’язання, що ми їх узяли на себе, підкріплені гарантіями на найвищому рівні".

Святкувати нема коли

"Я – максималіст, – резюмував голова ФФУ. –

Звик докладати всіх зусиль, аби досягти поставленої мети. Ми планомірно, крок за кроком, ішли до цієї перемоги, а це – саме перемога. Втім, святкувати нема коли, на нас чекає нова велика робота. Треба виправдовувати довіру, яку Україні та Польщі висловила футбольна Європа..."

Аура оптимізмуОдним із перших Григорія Михайловича привітав колишній президент Російської футбольної спілки В’ячеслав Колосков.

"Щиро поздоровляю всіх українських прихильників футболу, – сказав він у спілкуванні з представниками преси. –

Вони висловили своє ставлення до Євро-2012 в ході соціологічних опитувань, створивши основу, на якій будувалася впевненість керівників Федерації футболу України й тих, хто відповідав за спільну з Польщею заявку. Звісно, головна заслуга в цьому успіхові належить Григорію Суркісу. Він зміг не лише добитися необхідних гарантій від представників усіх гілок влади, а й заразити оточуючих оптимізмом. Ця аура неабияк сприяла тому, що Україна й Польща здобули право на проведення цього свята футболу".

Довіра й відповідальністьГоловний тренер національної збірної України Олег Блохін у роки активних виступів та під час тренерської кар’єри підкорив багато вершин. Однак, на його думку, перемога в нинішньому тендері – найвагоміший успіх українського футболу.

"Країна отримала шанс за якихось п’ять років докорінно змінитися, – поділяє Олег Володимирович радість своїх співвітчизників. –

Ми прагнемо досягти європейського рівня не лише в футболі. Проте така довіра збоку УЄФА має на увазі й величезну відповідальність. Справжня робота тільки розпочинається..."

Наши блоги