Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Дванадцять апостолів Євро-2012

46

Зважаючи на те, що двоє з них – президент української федерації Григорій Суркіс та екс-президент італійської Франко Карраро – зацікавлені особи, в першому раунді голосування візьмуть участь лише 12 з 14-ти виконкомівців.

Мішель Платіні, Франція

Нещодавно обраний новим головою УЄФА 51-річний Мішель Платіні обіймає також посаду віце-президента ФІФА. Француз, який був одним з керівників оргкомітету ЧС-1998 й членом оргкомітету ЧС-2006, має намір перебудувати європейський футбол і зменшити вплив на його розвиток країн "великої п’ятірки". Платіні, який прекрасно володіє італійською та англійською мовами, в якості тренера виводив до фінальної частини Євро-1992 збірну Франції, а ще раніше – під час активної кар’єри – тричі визнавався кращим гравцем континенту, виборював "золото" Євро-1984 та "бронзу" ЧС-1986.

Сенеш Ерзік, Туреччина

Віце-президент УЄФА та почесний президент Футбольної асоціації Турції Сенеш Ерзік, окрім виконання футбольних обов’язків, зайнятий підприємницькою діяльністю, любить мандрувати й обожнює джаз. 64-річний магістр керування бізнесом, який вільно спілкується англійською, німецькою та французькою мовами, є не тільки членом Виконкому ФІФА, але й головою Комітету з етики та принципів Fair Play Міжнародної федерації футболу.

Джеффрі Томпсон, Англія61-річний голова Футбольної асоціації Англії Джеффрі Томпсон – справжній знавець класичної музики та літератури. З 2002-го цей адвокат з Честерфілда обіймає посаду віце-президента УЄФА.

"Футбол – не просто гра, – сказав якось Томпсон, який, до речі, є членом ради проекту HatTrick – програми допомоги УЄФА 52 національним асоціаціям. –

Він має великий вплив і на тих, хто грає, і на тих, хто спостерігає за грою. Якщо правильно використовувати футбол, можна багато чого досягти". Із ним важко не погодитися.

Анхель Марія Вільяр Льона, Іспанія

Віце-президент УЄФА Анхель Марія Вільяр Льона таку ж посаду обіймає і в ФІФА. Він бере активну участь у програмі "Гол", створеній для допомоги країнам, що розвиваються. До неї залучені всі країни колишнього СРСР, а також держави Східної Європи. 57-річний президент Футбольної федерації Іспанії – один з найбільш шанованих у світі функціонерів. Палкий прихильник живопису, театру й активного відпочинку, він свого часу зіграв 22 матчі в складі національної збірної.

Герхард Майєр-Форфельдер, Німеччина

На батьківщині Герхард Майєр-Форфельдер керував міністерством культури і спорту, а також міністерством фінансів. Зараз 74-річний голова Німецького футбольного союзу є віце-президентом УЄФА та членом Виконкому ФІФА (цей його мандат втрачає силу в травні 2007-го). Старший лейтенант у відставці, він головує в двох Комітетах ФІФА – зі статусу гравців та з відносин із ЗМІ. Полюбляючи лижі та плавання, Майєр-Форфельдер зауважує, що прийшов працювати у футбол задля того, щоб повернути грі борг за всі позитивні емоції, які від неї отримує.

Маріос Лефкарітіс, Кіпр

60-річний Маріос Лефкарітіс, занурившись у футбол, здобув статус адміністратора найвищого рівня. Почесний президент Футбольної асоціації Кіпру обіймає в УЄФА посаду скарбника. Лефкарітіс, який з успіхом веде власний бізнес, також є експертом із діяльності УЄФА в кількох програмах допомоги і взагалі вважається великим знавцем різноманітних тонкощів європейського футболу. Коли Мішеля Платіні було обрано президентом УЄФА, і француз автоматично став віце-президентом ФІФА, його місце у виконкомі Міжнародної федерації зайняв саме Лефкарітіс.

В’ячеслав Колосков, РосіяЧлен виконкомів УЄФА та ФІФА, В’ячеслав Колосков також обіймає посаду почесного голови Російської футбольної спілки, створеної у 1992 році в першу чергу завдяки ініціативності та енергійності цього майстра інтриг. З 1980 по 1984 рік професор кафедри футболу був віце-президентом ФІФА, головував у комітеті ФІФА з проведення Олімпійських турнірів. Зараз 65-річний Колосков, який більше 25 років керував радянським і російським футболом, входить до Комітету ФІФА з організації клубних чемпіонатів світу.

Жилберту Мадаїл, ПортугаліяПрезидент Футбольної федерації Португалії Жилберту Мадаїл у січні поточного року разом із президентом ФФУ Григорієм Суркісом обраний до виконкому УЄФА (раніше обидва були його кооптованими членами). Цей 62-річний доктор економіки – член соціал-демократичної партії, він двічі обирався в португальський парламент. Головував у компанії, що відповідала за проведення Євро-2004, був членом оргкомітету ЧС-2006.

Джозеф Міфсуд, МальтаДоктор юридичних наук Джозеф Міфсуд є членом виконкому УЄФА з 1994 року, працює в комітеті УЄФА з безпеки й стадіонів. 56-річний прихильник плавання й літератури керує Футбольною асоціацією Мальти, а також є членом Комітету ФІФА зі статусу гравців. Міфсуд, який добився чималих успіхів, працюючи у робочій групі виконкому УЄФА у справах національних асоціацій, якось назвав футбол "справжньою головоломкою в галузі людських відносин".

Пер-Равн Омдаль, Норвегія

Більше десяти років Пер-Равн Омдаль обіймав посаду віце-президента УЄФА, протягом значного часу був членом Виконкому ФІФА. Зараз 59-річний функціонер, який колекціонує поштові марки та вільно володіє англійською, французькою та німецькою мовами, головує в робочій групі УЄФА, що відповідає за зв’язок із Європейським Союзом. Почесний президент Футбольної асоціації Норвегії зробив великий дипломатичний внесок в налагоджування діалогу між футбольною і політичною владою Старого Світу.

Метью Спренгерс, НідерландиПрезидент Футбольної асоціації Нідерландів Метью Спренгерс устиг попрацювати в багатьох підрозділах УЄФА, зокрема донедавна виконував обов’язки почесного скарбника організації. 69-річний функціонер є головою правління проекту HatTriсk. Голландський меломан був членом оргкомітету ЧС-2002 та одним із керівників оргкомітету Євро-2004.

Мірча Санду, Румунія

54-річний Мірча Санду – один з наймолодших членів виконкому УЄФА. У 38 років цей функціонер був обраний президентом Румунської федерації футболу, зберігаючи за собою цю посаду й донині. Колишній нападаючий "Спортула", за який він виступав 15 сезонів, Санду з 2004 року працює в комітеті з проведення чемпіонатів Європи.

За закритими дверимаЗасідання виконкому УЄФА, в ході якого буде обрано господаря чи господарів Євро-2012, пройде 17 квітня в кардіффському готелі St David's з 11.00 до 15.00 за київським часом. Остаточний порядок денний стане відомий ближче до початку зустрічі. Цього ж дня з 17.30 до 20.45 представники трьох кандидатів на проведення Євро-2012 – Україна з Польщею, Угорщина з Хорватією та Італія – проведуть свої останні презентації, але ця частина буде закритою для преси.

Слово президентаЩоб здобути перемогу в тендері за підсумками першого ж туру голосування, заявка має зібрати щонайменше сім голосів. Якщо ніхто не отримає подібної підтримки, долю Євро-2012 вирішуватимуть у другому турі, до якого потраплять дві заявки, які отримали найбільшу кількість голосів (у разі, якщо думки розподіляться, наприклад, таким чином: 6, 3 і 3 – буде проведено додаткове голосування між двома останніми претендентами). У разі нічийного результату визначальний голос належатиме президентові УЄФА Мішелю Платіні.

Наши блоги