Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Томенко остановит "политизацию отечественного футбола"

25

Томенко нагадав, що свого часу Україна пережила період "партизації" футболу, а дискусії, які відбуваються у цій сфері зараз, свідчать про намагання окремих керівників клубів надати політичного забарвлення виключно спортивним проблемам.

На думку Томенка, це набуває виключно негативного значення сьогодні, коли Україна має всі шанси перемогти у тендері на проведення Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Підтримку нашої заявки висловило найвище керівництво країни, а Верховна Рада України вже прийняла у першому читанні відповідний законопроект, нагадав віце-спікер. Незважаючи на це, у засобах масової інформації ведеться спрямована інформаційна кампанія, яка не сприятиме розвитку вітчизняного футболу та формуванню його позитивного іміджу напередодні прийняття УЄФА рішення стосовно країни-господаря Євро-2012.

Показовими в цьому сенсі віце-спікер парламенту назвав ініційовані керівництвом та гравцями клубу "Металург" (Донецьк) судові позови до Федерації футболу України та Професійної Футбольної Ліги щодо визнання незаконним ліміту на легіонерів. Томенко звернув увагу на те, що нинішній ліміт на кількість іноземних футболістів обмежується вимогою щодо присутності на полі у складі команди всього трьох українських гравців. Більше того, на переконання Томенка кількість українських гравців на полі в матчах національного чемпіонату треба і надалі збільшувати, і вже в наступному чемпіонаті України цей ліміт має бути розширено принаймні до чотирьох вітчизняних гравців.

"Я переконаний, що власники українських клубів та футбольні функціонери повинні турбуватися про розвиток українського футболу, а не перетворювати Україну на своєрідний "трансферний майданчик" для гравців зі всього світу", - зазначив заступник Голови Верховної Ради.

"Керівництву ж донецького "Металурга" замість відстоювання інтересів іноземних футболістів варто би було зосередитися на більш якісній підготовці клубу до наступних матчів. Адже кілька останніх матчів Чемпіонату України ця команда програла, і причиною цього навряд чи можна назвати ліміт на легіонерів", - зауважив Томенко.

Наши блоги