Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Открытое письмо президента ПФЛ Равиля Сафиуллина

39

Дорогі друзі, колеги!Останнім часом Професіональна футбольна Ліга України стає об’єктом безпідставних звинувачень. Особисто я нічого не маю проти конструктивної критики, однак нападки на адресу Ліги давно стали критиканством. Не стала винятком і реакція деяких футбольних високопосадовців на рішення Бюро ПФЛ про перенесення матчу 19-го туру "Карпати" - "Металіст". Здавалося б, логічне й обґрунтоване рішення Бюро, підтримане 17-ма з 18-ти його членів (серед яких шестеро представляють ФФУ, а саме М. Бальчос – заступник голови КДК, В. Дердо – голова Комітету арбітрів, А. Дяченко – голова Інспекторського комітету, В. Загоруйко – директор інформаційно-аналітичного центру, Д. Лутюк – відповідальний секретар КДК, К. Віхров – голова технічного Комітету), та ще й базоване на прецеденті дворічної давнини, не мало б дати привід для неоднозначних трактувань та домислів.

Але, як виявилося, привід був знайдений. Єдиний голос "проти" належить першому віце-президенту ФФУ Сергію Стороженку. До речі, Сергій Михайлович окрім обов’язків першого віце-президента ФФУ виконує функції заступника голови Харківської обласної держадміністрації. Показово, що в 17-ти членів Бюро не виникло ані натяку на сумнів у необхідності перенесення матчу "Карпати" - "Металіст". Сімнадцятеро фахівців врахували необхідність дотримання принципів Fair Play та, що головне у цій ситуації, здоров’я футболістів. Тоді як лише один цими принципами знехтував. Звинувативши при цьому ПФЛ України в "подвійних стандартах". Даруйте, стандарт-то якраз один, як і було в ситуації з "Дніпром" два роки тому, коли через епідемію у дніпропетровській команді їх поєдинок проти запорізького "Металурга" був перенесений на пізніший термін. До честі запоріжців, вони не піднімали PR-кампаній в пресі, не роздмухували непотрібні скандали і не пропонували дніпропетровцям виставити на матч дублерів.

І головне: невже потрібно ризикувати здоров’ям футболістів заради кількох турнірних очок? Основне прагнення ПФЛ у подібних випадках спрямоване на те, щоб матчі все ж відбувалися. Нагадаю, як позаминулого сезону "Динамо" через нельотну погоду не зуміло вчасно прибути на календарний матч до Кривого Рога. Якщо виходити з логіки Ігоря Суркіса, викладеної у його листі на підтримку позиції "Металіста, ПФЛ тоді мала знехтувати інтересами вболівальників, які передусім хотіли побачити цікавий футбол, і суворо дотримуючись дат календаря, зарахувати динамівцям поразку. Але матч було перенесено й зіграно наступного дня. Минулого року без жодного опору з боку КДК Бюро ПФЛ через епідемію грипу перенесло матч "Поділля" - "Шахтар-2".

Ми розуміли, що рішення Бюро може бути неприйнятним для одного з клубів. Однак ми керувалися виключно положеннями Регламенту змагань, зокрема статтею 10 пунктом 8, згідно якого за форс-мажорних обставин право прийняття рішення щодо зміни місця і (або) дати проведення матчу належить Бюро.

До речі, перенесення матчів через хвороби та епідемії – це не суто український винахід, як дехто вважає. Подібна практика існувала й існує в європейському футболі. Зокрема, 27 лютого 2007 року матч Кубка ліги в Польщі "Арка" (Гдиня) - "Лех" (Познань) було перенесено через епідемію грипу в команді з Гдині. 12 квітня 2006 року ПФЛ Чехії вирішила перенести два матчі за участю "Брно" через епідемію грипу. Шотландська Прем’єр-Ліга через епідемію перенесла матч "Селтика", а Шотландська Футбольна Асоціація на два тижні змістила кубковий поєдинок "Данді Юнайтед", у складі якого було восьмеро хворих на грип.

Сьогодні з газетних шпальт та телеекранів лунають цитати з інтерв’ю футбольних керівників різного ґатунку: мовляв, "восьмеро хворих – то грайте дублем", або "відновлюйте хворих, часу до гри достатньо". Однак варто розрізняти травми, яким можна зарадити, і епідемії, від яких ніхто не застрахований . До того ж, у такому випадку потрібно враховувати й реальну небезпеку від наслідків впливу фізичних навантажень на організм футболіста, що не відновився після хвороби. Ситуація ж у "Карпатах" склалася таким чином, що через епідемію фактично вся команда (а мова вже йде про 13 футболістів, які злягли від вірусу) опинилася на лікарняному, відтак про навчально-тренувальний процес не може бути й мови. Як і не може бути двозначності в трактуваннях з цього приводу форс-мажорної ситуації. І ще. Як подібні заяви футбольних високопосадовців співвідносяться з гаслами ФІФА - "Заради гри!" та УЄФА - "Ми піклуємося про футбол!"?

Як на мене, з огляду на вищенаведене, в неупередженої людини не може залишитися сумнівів щодо правового та етичного підґрунтя правильності рішення Бюро Ліги про перенесення матчу "Карпати" - "Металіст".

З повагою, Президент ПФЛ України Равіль Сафіуллін

Наши блоги