Примите участие
в розыгрыше
роскошного ожерелья Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

"Золотий" стрибок Бонні і Клайда

44

На жаль, українські фігуристи на цьому чемпіонаті в боротьбі за медалі участі не беруть. Сподівання на пару Волосожар – Морозов не виправдалися: як і минулого року, за ними п’ята сходинка. Враховуючи, що лише вони від нашої країни входять до європейскої еліти, від решти можна було сподіватися хіба що подвигу. Такого, який здійснив чех Вернер у змаганнях чоловіків. Втім, одного ентузіазму на змаганнях такого гатунку замало. Наша краща танцювальна пара лише десята.

Коли виступали Ганна Задорожнюк і Сергій Вербило, фаворити тільки готувалися до виходу на лід. Напруга, звичайно, була височенною. Підбадьорювані публікою українці досить чисто виконали програму й зібрали чимало децибелів оплесків. Відзначили їх і судді. Показаний Ганною і Сергієм результат став кращим на той момент. Проте було зозуміло, що втриматися хоча б на п’єдесталі їм не вдасться. Навіть за відсутності учорашніх лідерів скласти гідну конкуренцію французам, росіянам і болгарам вони поки що не в змозі. Хоча, як на мене, болгарських чемпіонів трішки тягнули за вуха. Не випадково, що за головні нагороди боротьбу повели саме французи й росіяни.

Був, щоправда, варіант із так званим «зіркопадом», який мав місце минулого року на Олімпіаді в Турині. Тоді, нагадаємо, під час своїх виступів не втрималися на ногах литовці, канадці й італійці. Представники Апеннінського півострова й цього разу відзначилися: Лука Ланотте впав у простій ситуації, за що був нагороджений поглядом розчарування від партнерки Анни Капеліні.

Цікаву знахідку винайшли їх земляки Федеріка Фаєлла і Массімо Скалі. Як правило, першим номером у парах виступають чоловіки. Однак італійці зорегінальничали. Роль першої скрипки зіграла саме дівчина. В одному з трюків фігурист зробив стійку на руках, опирающчись на ноги партнерки. Якщо б фігура встояла, то, напевно, її б назвали ім’ям італійців. Однак те, що вдавалося на тренуваннях, під час офіційних змагань розвалилося. Прикро, адже таких оригінальних моментів на чемпіонаті було небагато, тому хотілося, щоб варшавський лід запам’ятався хоч би чимось…

Втім, обидві італійські пари зайняли місця у першій десятці, і, не зважаючи на грубі помилки, випередили кращий український дует.

Підсумки обов’язкового й оригінального танців вивели вперед французьку пару. Вони й відкривали довільну програму найкращих образами Бонні та Клайду. Делобель і Шонфельдер відкатали на дуже високому технічному рівні. Стало зрозуміло, що минулорічна невдача, коли вони фінішували четвертимина чемпіонаті континенту, примусила їх більше працювати, змінити програму, що, в підсумку, принесло дивіденди. Але подих вони перевели лише тоді, коли відкаталися Оксана Домніна і Максим Шабалін. Росіяни, які майже чотири роки тому були кращими на чемпіонаті світу серед юніорів, виграли довільний танець, але в загальному заліку французів не наздогнали. Між тим, «срібло» дорослої континентальної першості поки що для них найвищий успіх.

Третіми ж стали чемпіони світу з Болгарії Альбена Денкова і Максим Ставицький. Українська пара Алла Бекназарова – Володимир Зуєв вінішувала тринадцятою.

Сьогодні у Варшаві розіграють останній комплект нагород – визначаться призери у змаганнях жінок. Там після першого дня змагань лідерство захопила Сара Майєр із Швейцарії. Другий результат показала Кароліна Костнер, яка відстає від лідера всього на 0,03 сотих бали. Третю сходинку посідає зірка, що сходить, грузинського фігурного катання Олена Гедеванішвілі.

Українка Ірина Мовчан виступила досить непогано. Можливо, її програмі бракувало складних елементів, але у 16-річної школярки з Дніпропетровська, будемо сподіватися, все ще попереду. Нагадаємо, що Ірина – срібний призер чемпіонату України.

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Наши блоги