Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Чемпіонат Європи розпочався зі скандалу

33

Російський тренер Олексій Горшков звинуватив одного з суддів Міжнародного союзу ковзанярів в упередженому суддівстві на змаганнях минулого сезону. З цього приводу зібралася дисциплінарна комісія ІСУ, з наставника вимагали письмових доказів. Поки невідомо, чи вони будуть надані, адже конфлікт лише розгортається, хоча можна передбачити, що заява росіянина була зроблена навмисно. Адже не секрет, що позиції росіян у фігурному катанні останнім часом дещо похитнулися, а кого звинувачувати у поганих результатах, як не суддівство? Не себе ж!

Невдоволення тренерів і суддів викликала арена у Варшаві, де виступають фігуристи. Справа в тому, що каток дещо менших розмірів, ніж звичайні, на яких фігуристи звикли тренуватися й змагатися. Аж на два метри. Таке трапляється, наприклад, коли змагання проходять у Канаді. Але звичайно спортсменів попереджають заздалегідь, а перед змаганнями в Варшаві оргкомітет турніру цього не зробив. Вийшло, що багато хто з учасників про розміри катка дізналися безпосередньо на льодовій арені, яка, до речі, дуже стара, хоча й реконструйована в 90-ті роки минулого сторіччя. Зрозуміло, що з’явилися запитання щодо доцільності проведення змагань такого гатунку в країнах, які не можуть навіть забезпечити нормальні умови для змагань. Подейкують навіть, що Польща отримала змагання не випадково, і за цим стоїть чиясь зацікавленість та інтерес.

Можливо й фінансовий, хоча доказів, звичайно, немає. Але можна повести паралелі. Справа в тому, що Польща приймала чемпіонат з фігурного катання в далекому 1908 році. І також у Варшаві. Як видно, фігуристи тут не збиралися майже 100 років, хоча здобутки Польщі у фігурному катанні останнім часом зростають.

Цього року на чемпіонат, який вчора стартував у варшавському льодовому палаці «Торвар», з’їхалися 157 спортсменів з 35 країн. Нинішні змагання, безперечно, відрізнятимуться від напружених з’ясовувань стосунків, якими були сповнені чемпіонати останніх двох років напередодні зимової Олімпіади в Турині.

Тепер – початок нового олімпійського циклу, з’явилося чимало нових облич, тому, зрозуміло, очікується й зовсім інша драматургія турніру загалом. Їй, напевно, посприяє й змінений уперше в історії формат змагань. На минулорічному конгресі ІСУ було прияното рішення про скасування кваліфікаційних стартів. Можна сказати, що збулася мрія не одного покоління фігуристів. Усі одиночники й спортивні пари одразу змагатимуться в короткій програмі, а потім 24 найкращих стартуватимуть у довільній.

Українська збірна не така велика, як це було в минулі роки. Пішли одні спортсмени, на їх місце прийшли інші. Серед чоловіків нас представлятиме чемпіон України, учасник Олімпіади Антон Ковалевський. У жінок дебютуватиме юна срібна призерка національного чемпіонату Ірина Мовчан.

А першими на лід вийшли танцювальні дуети. Вони виконували обов’язковий “Золотий вальс“. Чемпіони України Алла Бакназарова і Володимир Вербило показали досить оригінальну програму, але зірок з неба поки що не хапають. Краще виступила наша інша пара – Ганна Задорожнюк і Сергій Вербило. Вони – десяті. А в лідери досить не очікувано вирвалися французи Делобель/Шонфельдер. За ними по п’ятах ідуть росіяни Домніна/Шабалін і діючі чемпіони світу болгари Денкова/Стависький.

Серед спортивних пар на старт вийшли Тетяна Волосожар і Станіслав Морозов.

Найсильніша на сьогодні наша пара, яка вже відчула смак не тільки континентального, світового, а й олімпійського льоду, в нинішньому сезоні вкотре продемонструвала бійцівський характер. Незадовго до Ігор у Турині Станіслав зламав ногу. Через цю прикрість парі довелося пропустити майже всі міжнародні старти. На Іграх вони були лише 12-ми, що, втім, вважається пристойним результатом.

Цього сезону – нове випробування. Травми ноги зазнала партнерка. І знову майже всі змагання відбулися без їх участі. Але коли відновилися, фігуристи вирішили виступили на Всесвітній універсіаді. Це був їх перший старт у сезоні і приніс срібну медаль! Могла, напевно, на більше розраховувати наша пара й на чемпіонаті Європи. Як розповів Станіслав спеціальному кореспонденту "СпортОбозу", при виконнані програми вони припустилися двох необов'язкових помилок. При виїзді Морозов ледве не в'їхав у борт. Не вийшов у них і потрійний стрибок.

Із схожими проблемами зіткнулися й фаворити змагань - російська пара Петрова/Тихонов. Цей сезон для них останній, тому вони прагнуть піти на мажорній ноті й виграти не лише чемпіонат Європи, а й чемпіонат світу, який відбудеться у березні. Відчувається, що у них артистичний підйом, однак помилка при виконанні потрійного стрибка коштувала їм лідерства. Судді дуже прискіпливо до них поставилися, адже нинішні лідери з Німеччини помилялися не менше. Колишня киянка Альона Савченко навіть упала, проте на лідерство це не вплинуло.

До речі, Савченко каталася з Морозовим до 2002 року. Потім переїхала до Німеччини, і спортивні вершини долає вже під прапором іншої країни. Очевидно, що цього разу їм ніщо не завадить виграти чемпіонат. До речі, на минулому чемпіонаті Савченко/Шелкови були другими на континентальній першості, а Петрова/Тихонов - треті.

Нині ж третіми йдуть поляки Дорота Сьюдек/Маріуш Сьюдек. Як на мене, то їм дещо допомагають судді, адже їх програма далека від ідеалу. За ними - ще одна російська пара Обертас/Славнов. Юлія, до речі, також раніше виступала за Україну в парі з Паламарчуком. Спочатку як представник Дніпропетровська, а згодом - Києва. Пізніше її запросила відомий у світі тренер Тамара Москвина, Обертас прийняла її пропозицію і тепер виступає за Росію. Ця пара відстає від польської на 0,77 бали.

Як видно, головна боротьба в змагання спортивних пар розгорнеться між володарями срібних медалей чемпіонату Європи парою Альона Савченко/Робін Шелкови (Німеччина) і володарями головного титулу континентальних чемпіонатів 1999 1 2000 років – росіянами Марією Петровою й Олексієм Тихоновим. Третіми йдуть господарі майданчику пара Дорота Сьюдек/Маріуш Сьюдек. Наші Волосожар/Морозов поки що п‘яті.

Всі новини Чемпіонату Європи з фігурного катання - на ексклюзивному проекті "СпортОбозу" і "MacCoffee"

Наши блоги