Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Парне попадання

35

Як відомо, криза в парному катанні спостерігається не тільки у нас в країні, але й на континенті в цілому. Україні це, в принципі, на руку, оскільки такий вельми плачевний стан дисципліни чи не вперше в історії може дозволити вітчизняній парі (при вдалому збігу обставин, звичайно) замахнутися на п'єдестал пошани.

Парне катання у нас одвічно відставало. З одиночниками -- зрозуміло, там завжди народ вельми боєздатний збирався (Галина Гржибовська, нині Кухар, в 1969 році чемпіонат Союзу примудрилася виграти, що тоді точно було схоже на подвиг), в кінці століття -- в основному завдяки старанням одеського тандему наставників Галини Змієвськой і Валентина Николаєва. За одиночниками танцювальні дуети почали підтягуватися -- спершу Ірина Романова з Ігорем Ярошенко, потім -- володарі олімпійської "бронзи" Олена Грушина з Русланом Гончаровим. У парах -- як і раніше залишалася тиша.

Хоча принаймні на юніорському рівні про днепропетровців Юлію Обертас і Дмитра Паламарчука говорили вельми захоплено. Не факт, звичайно, що вони стали б реальними конкурентами парі Бережной/Сихарулідзе, Сю Шен з Хонгбо Чжао або Тотьмяной з Мариніним, але свій слід в історії напевно б залишили.

Все перекреслило падіння на одному із стартів в 2000 році, після якого партнери так і не змогли більше кататися разом. Не хотілося б проводити паралелі, проте ті ж Тотьмяніна з Мариніним після не менш страшного моменту в їх біографії повернулися у великий спорт і завоювали "золото" найпрестижніших турнірів, у тому числі і олімпійське в Туріні-2006.

Обертас незабаром виїхала до Росії, де під керівництвом подружжя Великових почала кататися з Андрієм Соколовим. Далі наша співвітчизниця потрапила до такого метра, як Тамара Моськвина, а новим її партнером став Сергій Славнов. З ним Юля катається і до цього дня, але пара знову потрапила до Великових, бо Тамара Миколаївна за кілька років не зуміла вивести її в лідери. І узялася за Марію Мухортову з Максимом Траньковим, що перейшли в її групу, знову ж таки, від Людмили Великової. Тут же на останньому чемпіонаті Росії-2007 Маша з Максом випередили куди досвідченіших опонентів майже на 15 балів!

Паламарчук намагався кататися з Тетяною Чуваєвою (екс-партнеркою В’ячеслава Чилія), проте нічого путнього з цієї затії не вийшло. І такий талановитий фігурист, як Дмитро, був вимушений піти із спорту -- гідної партнерки йому в країні не знайшлося, а пристойних закордонних пропозицій, очевидно, не було.

У Стаса Морозова теж змінилися немало партнерок. Першою відомою була Олена Белоусовська, потім він катався з нинішньою головною претенденткою на європейське "золото" Оленою Савченко. Ось кому особливо повезло, так це їй. За всіма показниками вдале парне попадання -- і країна благополучна (Німеччина), і тренер відмінний - - чемпіон світу Інго Штойер, і партнер відповідний -- Робін Шолкови, і перспективи нині вимальовувалися краще нікуди.

Але і ми, смію сподіватися, не ликом шиті, оскільки Галина Кухар створила класну пару Волосожар/Морозов. Для них головне -- знайти стабільність, і на європейській арені вони можуть конкурувати практично з будь-якими суперниками. А Морозов, чим дыдько не бавиться, встане на один п'єдестал з Савченко. Чому ні?

Наши блоги