"Черкаські Мавпи" перемагають киян

537
'Черкаські Мавпи' перемагають киян

Схоже проблеми задньої лінії Андрія Подковирова цього сезону не перестануть допікати. Цього разу на перший план вийшли травми Лєбєдєва та Буцького. Якщо ж останнього обставини просто змусили сьогодні виходити на паркет то Лєбєдєва, в кращому випатку, можа буде побачити у грі в матчі Кубку Виклику проти "Дніпра". З огляду на це у старті вийшов експериментальний тандем захисників – Валейко-Умбрашко. Обом латвійцям було що доводити, але от чи то бажання, чи то майстерності цього вечора їм відверто бракувало. Саме розхлябанність в захисті "Мавп" та пристойний відсоток реалізації будівелів, надовго на табло БС "Будівельника" закріпило перевагу гостей.

Здавалася стартовий мандраж мали перекреслити дві поспіль трьошки від Казлаускаса та Умбрашко – 17:16. Та все той же мандраж по ходу матчу втратив лише приставку стартовий. До того ж дальнобійність прибалтів навіть не змогла оформити перемогу в першому періоді: знаний снайпер киян – Максим Балашов без вагань прийняв виклик і під акомпонименти сирени також розродився дальнім – 17:19.

Та на цьому проблеми господарів лише почались. Захист Мавп, не дивлячись на прізвище виконавців, яких гарячкувато міняв Андрій Подковиров, в ці хвилини нагадував прохідний двір. І справа тут навіть не в пристойному відсотку реалізацій середніх від "Будівельника" (67%). Все таки при виконанні кидка без опіки поповнювати свою скарбничку не так і важко. А от факт втримання переваги, яка подекуди доходила до 11-ти очок, викликає лише повагу до колектива Евгена Мурзіна, основними дійовими особами якого в цей вечір були молоді виконавці! Шість поспіль набраних очок від Макса Балашова дозволяють його команді іти на велику перерву з високо піднятою головою – 37:42.

Перелом в матчі настав на початку четвертого періоду – єдиного, який черкащани відіграли на належному рівні. Все розпочала одна із не багатьох в цьому матчі корисних дій Кеніела Дікенса – влучної атаки з периметру. Своїм вчинком американець яскраво продемонстрував, як слід карати зонний захист гостей. Після цього ще тричі поспіль черкащани здобували дивіденди з трьохочкової дужки. Спочатку двічі це вдалось Казлаускасу, яким і став найрезультативнішим в цьому матчі ( 22 очки та 6 під. та 6 пер.) а після втрати Стефанишина, згадав як це робити Буцький – 61:55. Перервати свою "засуху" гості зуміли лише на п’ятій хвилині останнього періоду, коли дістати "Мавп" було вже не реально – 75:64.

Андрій Подковиров головний тренер БК "Черкаські мавпи":

Грою та її змістом я не задоволений повністю. Ми провели лише кілька змістовних атак, а злагоджені дії в захисті від своїх підопічних я зумів побачити лише протягом кількох хвилин в останньому періоді. Так у нас є певні проблеми із складом, свою роль тут відіграли травми, сьогодні можливо випадали американці, які перовели важкий матч з "Дніпром", але всі інші мали відіграти значно якісніше. Приміром я дуже не задоволений грою Умбрашко, тай взагалі вся задня лінія доклала дуже мало зусиль до сьогоднішнього результату. Ще одна проблема стосується Дікенса – він ще повністю не розуміє гри команди, а партнери вже розраховують на нього на всі сто відсотків. Після його приходу в нас зламались певні комбінаційні дії, але гадаю це не на довго.

Євген Мурзі головний тренер БК "Будівельник":

Причину поразки потрібно шукати в четвертій четверті, яку ми відверто провалили. Черкаська команда за підбором гравців переважає нашу, можливо вони сьогодні ставили якісь інші завдання, але гадаю, що в будь якому разі ми протягом трьох періодів демонстрували пристойний баскетбол. "Мавпи" почали дуже щільно захищатись, а у такій ситуації потрібен був лідер – такого не знайшлось, Балашов зумів відпрацювати ці функції лише в першій половині матчу. Можливо тому, що в другій половині з ним відпрацьовував висококласний захисник – Буцький.