Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Григорий Суркис: Призовой фонд для нашей сборной составляет 28 миллионов долларов

33

15 -го червня у приміщенні Посольства України в Німеччині відбулася прес-конференція за участю Посла України в Німеччині Ігоря Долгова та президента ФФУ Григорія Суркіса. Майже годину учасники ділилися враженнями від дебютного матчу національної команди України у фінальній частині ЧС-2006, який Григорій Суркіс порівняв з "походом у 1 клас загальноосвітньої школи". Дебют видався невдалим, навіть провальним, але ми не втрачаємо оптимізму – попереду два матчі, де наша команда зможе проявити свої найкращі якості. Комфортні умовиВ цілому організація „Українського дому футболу-2006”, Фан-Сіті у Потсдамі, умови для підготовки національної команди - на найвищому рівні. Чимала заслуга у цьому є й представників посольства на чолі з Ігорем Долговим. „Ми досить довго та скрупульозно готувалися, щоб гідно прийняти численну армію вболівальників та учасників форуму, - сказав він. – Нам приємно, що в Німеччині зараз багато українських кольорів. Участь нашої команди дозволить уболівальникам Німеччини ще більше дізнатися про таку державу, як Україна. Для нас важливо, щоб наша країна залишила про себе якнайкращі спогади, для цього ми готові зробити все можливе і неможливе.

Провальний дебют- Оцінюю підготовку та організацію, проведену Посольством України в Німеччині, як таку, що відповідає найвищому рівню, - підкреслив президент ФФУ. – Але національній збірній не вдалося сповна скористатися цим, команда поступилася у першому матчі з розгромним рахунком. Багато футболістів говорять, що вихід на світову першість – це вже подвиг. Але я з цим не згоден. Так, ми поступилися, але цей матч уже став надбанням історії, і ми маємо про нього забути. Прикро, що команда, котра першою в Європі достроково виборола право на участь у ЧС-2006, продемонструвала безпосередньо у змаганнях відсутність волі. Упевнений, що тренерський штаб та гравці зроблять необхідні висновки, і в наступних матчах команда зможе надолужити згаяне.

До останньої краплі крові- Я радий, що Блохін взяв провину за поразку на себе. Існує багато факторів, через відсутність яких ми не змогли досягти позитивного результату. Є майстерність, техніка, патріотизм, стратегія, тактика, вміння правильно визначитися зі складом на гру. Але вчора повністю була відсутня самовідданість, бажання битися, як кажуть, до останньої краплі крові. Це головна якість, що була характерна нашій команді протягом усього групового раунду ЧС-2006.

Протягом перших хвилин ми отримали у власні ворота два м’ячі, а на початку другого тайму залишилися вдесятьох. Але саме граючи вдесятьох, ми змогли створити декілька небезпечних моментів та й в цілому виглядали набагато краще, порівняно з першим таймом. До цього можна додати, що в цій зустрічі від нас відвернулася фортуна - два голи ми отримали в результаті рикошетів, - яка також супроводжувала нас протягом „відбору”. Після матчу Олег Блохін досить справедливо зазначив, що гравці, котрі приїхали сюди відбувати номер, отримають квиток у зворотному напрямку до України. І в цьому я з ним солідарний.

Тут показовий приклад молодіжної команди, що програла у фінальному матчі ЧЄ-2006 серед 21-річних з рахунком 3:0, але збірну ніхто не звинуватить у відсутності характеру та самовідданості.

Євро-2012 і ЧС-2006- Ми поставили завдання успішно виступити на цьому важливому форумі, і вдалий виступ може позитивно вплинути на перемогу у тендері на проведення Євро-2012. Ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб наша молода країна була представлена на всіх європейських та світових чемпіонатах і першостях. І в цьому у нас уже є чималі успіхи.

Україна – „таємний фаворит”- Німецькі ЗМІ охрестили українську команду таємним фаворитом ЧС-2006. Але скажіть: чи зможуть такі публікації вплинути негативно на мегазірку Андрія Шевченка? Або на професіоналів з великої літери - Шовковського, Ващука, Вороніна та інших? Напевно ні. Навпаки, вони мали б це доводити на полі. Я - президент ФФУ, а не тренер, і впевнений, що Блохіну до снаги проаналізувати вчорашній матч та зробити належні висновки. Я не складаю з себе відповідальності за результат, але я функціонер і моє головне завдання полягає в організації та забезпеченні комфортних умов для команди.

Два наступні матчі дадуть відповідь на питання стосовно шансів нашої команди на цих змаганнях. Учора краще грали вдесятьох – можливо, потрібно було починати гру в такому складі?

ЧС-1954 – як показовий для збірної- Збірна Німеччини на світовій першості 1954 року ганебно поступилася у дебюті угорцям, але в підсумку стала переможцем. Цей здобуток дозволив країні об’єднатися та стати іншою країною. Ми розраховуємо, що футбол, який здатний як ніщо інше об’єднувати людей, допоможе нашій країні зробити потужний економічний стрибок вперед. Учора я спілкувався з Президентом України Віктором Ющенком по телефону, який, незважаючи ні на що, підтримує команду і бажає нам успіху. Учора скасували засідання Кабінету Міністрів, у країні оголосили скорочений день – країна усі сили змобілізувала, розраховуючи на успіх.

Справді, Україна переживає непрості політичні часи, але ніщо інше окрім футболу не зможе зробити більше для держави. Футболісти постійно читають пресу, вони знають, що мільйони українців очікують успіху, і це має їх надихнути. Показовий в цьому є приклад Польщі в матчі проти Німеччини, Хорватії проти Бразилії – ці команди билися проти грандів до останнього. І нам це також до снаги.

Про Ващука та Шевченка- Я не маю права коментувати арбітраж матчів, адже є членом Виконкому УЄФА та вхожу до Комітету національних асоціацій ФІФА. Тому висновки ви маєте робити самі. Згідно з Регламентом ФІФА він пропустить один матч. Ми не подаватимемо апеляції на рішення арбітра, адже це нічого не змінить.

Одразу після матчу я говорив з Шевченком. Не знаю, звідки у вас взялася інформацію про біль у коліні, принаймні він мені нічого про це не говорив. Стосовно його гри? Він зіграв нижче своїх можливостей. Але ж він не грав більш як місяць. Упевнений, що в наступних двох матчах він зможе показати всі свої здібності, і як завжди поведе за собою партнерів. Насправді я не знаю людини більш амбіційної людини, ніж Шевченко. Тому усі чутки про те, що він прибирав ноги в матчі проти Іспанії, не відповідають дійсності.

Преміальні- Спонсори національної команди створили спеціальний преміальний фонд для нашої команди, що складає 28 мільйонів доларів. За вихід до 1/8 фіналу вони отримають 2,5 млн., 1/4 - та 1/2 - ще по 4,5 млн., за вихід до фіналу – 8,5, ще стільки ж за перемогу у турнірі.

Про гравців- Ви бачили вчора веселих Гусіна та Єзерського з дружинами у барі? Мене їх поведінка дивує не менше ніж вас. Як би ви мене запитали що я робив вчора ввечері та вночі, мені було б легше відповісти на це. Як уболівальник скажу, що вчора лідером команди був Воронін. Мені сподобалися дії Воробея, Реброва, Шелаєва. Але всі питання до тренера. Сподіваємося, що проаналізувавши все – тренерський штаб та гравці зроблять належні висновки.

Наши блоги