Примите участие
в розыгрыше
смартфона на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

Президент Украины надеется, что Евро-2012 пройдет в Украине

46

Учора під головуванням Президента Віктора Ющенка відбулося засідання Національної ради з питань фізичної культури і спорту. У його роботі брав участь президент ФФУ Григорій Суркіс та керівник Виконавчої дирекції з питань підготовки та проведення Євро-2012 в Україні та Польщі, перший віце-президент НОК України Іван Федоренко. Також на нараді були присутніми радник Президента України (поза штатом), заступник Голови Національної ради Віталій Кличко, голова Центральної ради фізкультурно-спортивного товариства "Спартак" Володимир Баженков, президент Федерації легкої атлетики, член МОК Валерій Борзов, перший заступник Глави Секретаріату Президента, член НОК Іван Васюник, олімпійський чемпіон з баскетболу Олександр Волков, віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, радник Президента України – керівник Головної служби гуманітарної політики Секретаріату Президента Маркіян Лубківський, міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко, міністр у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, ректор Національного університету фізичного виховання і спорту Володимир Платонов, дворазова олімпійська чемпіонка зі спортивної гімнастики Лілія Подкопаєва, міністр охорони здоров’я Юрій Поляченко.

Учасники засідання обговорили проект указу Президента про національну програму дій щодо реалізації державної політики у цій сфері. За словами Віктора Ющенка, ця політика має спиратися на такі пріоритети. Насамперед – впровадження й популяризація в Україні здорового способу життя. "Переконаний, держава, яка не займається розвитком фізичної культури, займається системою охорони здоров’я – будує лікарні й інтернати замість того, щоб розвивати спорт і фізичну культуру", – наголосив Президент.

По-друге, слід зайнятися розвитком системи дитячо-юнацького та резервного спорту. Недостатня кількість спортивних гуртків та майданчиків характерна навіть для столиці, не кажучи про інші міста й села України, відзначив В. Ющенко. Відтак, наступним опорним пунктом програми є розвиток матеріально-технічної бази в цій сфері. За словами Президента, нині за рівнем забезпечення спортивними залами Україна у 2-3 рази поступається провідним країнам. А існування розвиненої мережі сучасних спортивних закладів є необхідною умовою успіху наших спортсменів на міжнародних аренах, у тому числі на Олімпійських іграх.

Світові досягнення українських спортсменів слід розглядати як важливий показник рівня розвитку нації та держави, підвищення іміджу України, наголосив В. Ющенко. "Це великий потенціал, який лише відкривається перед Україною", – сказав Президент. Глава держави наголосив, що ефективна реалізація державної спортивної політики залежить не лише від рівня фінансування, а й від узгоджених дій різноманітних державних і громадських структур цієї сфери. Забезпечити таку координацію та наповнити програму конкретними пунктами – завдання Національної ради, наголосив Віктор Ющенко.

До учасників засідання звернувся президент національної федерації Григорій Суркіс, який зазначив, що створення Національної ради з питань фізичної культури і спорту свідчить про бажання держави повернутися обличчям до спортивної галузі. Разом з тим, Григорій Михайлович окреслив коло проблем, які, на його думку можна вирішити виключно після втручання держави у процеси, які викликають найбільше занепокоєння. Він підкреслив, що ФФУ підтримує необхідність прийняття Державної програми розвитку спорту і має певний досвід розробки та реалізації таких програм. "Цільова комплексна програма розвитку футболу на 1997-2002 рік відіграла, так би мовити, "пілотну" роль в менеджменті футболу на державному рівні. Вдалося призупинити кризові процеси, зміцнити організаційну структуру та матеріально-технічну базу футбольного господарства, вдосконалити нормативно-правове поле футбольної індустрії, залучити значні позабюджетні кошти", - зазначив Григорій Суркіс.

Будівництво протягом короткого часу 400-т багатофункціональних спортивних міні-майданчиків - внесок ФФУ у реалізацію програми президента "Десять кроків назустріч людям" і яскравий приклад того, як ініціатива громадської організації знаходить підтримку на державному рівні. Адже вже в Державному бюджеті України на 2005 рік було виділено 20 млн. грн. на будівництво аналогічних спортивних майданчиків, стільки ж грошей передбачається і в цьому році.

"Федерація футболу України вже давно живе за європейськими стандартами, - продовжив він. - Ми не можемо сьогодні орієнтуватися на фінансові нормативи, які встановлені нашому галузевому Міністерству. Прикладом цього може стати проведення в Україні міжнародних турнірів пам'яті Валерія Лобановського і Віктора Баннікова. Існуючі державні норми щодо харчування і розміщення учасників міжнародних змагань не дають змоги провести ці змагання на належному міжнародному рівні".

На жаль, Міністерство і органи виконавчої влади на місцях, підписавши угоди про передачу федераціям повноважень з розвитку видів спорту, не підкріпляють їх виділенням фінансування. Міністерству фінансів, Міністерству у справах сім'ї, молоді та спорту потрібно продумати порядок фінансування національних федерацій в межах коштів, передбачених бюджетом під виконання ними державних функцій, наданих статусом "національна".

Президент ФФУ висловив сподівання, що 7 грудня 2006 року УЄФА ухвалить рішення про проведення в Україні і Польщі фінального турніру чемпіонату Європи 2012 року. Тому в сьогоднішній Постанові і під час розроблення Державної програми розвитку фізкультури і спорту в Україні на 2006-2010 роки потрібно окремо передбачити розділ "Євро-2012", визначивши завдання, які стоять перед центральними та місцевими органами виконавчої влади щодо кількості готелів різних категорій, мережі транспортних комунікацій та аеропортів, стадіонів і тренувальних баз, які б відповідали світовим стандартам.

Не оминув Григорій Суркіс і проблеми з будівництвом поблизу НСК "Олімпійський". На жаль, Україна може позбутися права на проведення Євро-2012 через стан справ навколо головної спортивної арени України. "Склалося таке враження, що Федерація футболу України відстоює свої власні інтереси, а не загальнодержавні, виходячи з того, що Національний спортивний комплекс "Олімпійський" є історичним, культурним та спортивним центром Києва та всієї України і має служити українському народові".

Григорій Суркіс запропонував присутнім створити центр олімпійської підготовки національних збірних команд України в с. Гореничі Київської області. На підготовчі роботи, з будівництва якого федерація за допомоги міжнародних футбольних організацій ФІФА та УЄФА, витратила вже майже 15 мільйонів гривень. Але існують певні проблеми з його будівництва. "На наш погляд Кабінет Міністрів України в інтересах держави може прийняти рішення, що дозволило б Міністерству оборони, як виняток, реалізувати Федерації футболу України нерухоме майно військового містечка в с. Гореничі за визначеною незалежними суб’єктами оціночної діяльності ринковою вартістю". Він висловив сподівання, що сьогодні Національна рада прийме з цього питання певні рішення, що стане початком координації дій та кооперації коштів державних та громадських спортивних організацій в розбудові центру олімпійської підготовки з ігрових видів спорту.

До цього, президент ФФУ висловив сподівання, що найближчим часом буде розглянуто роботу дитячо-юнацьких спортивних шкіл, їх фінансування, нормативно-правову базу. Про це не говорилося на державному рівні за часів перебудови жодного разу, і у сьогоднішньому проекті Постанови доручено вирішення цього питання місцевим органам виконавчої влади. "Перед тим як приймати рішення про спортивні споруди, давайте проведемо інвентаризацію об’єктів існуючої інфраструктури і тільки після цього визначимо подальшу долю спортивних об’єктів, що перебувають на балансі спортивних організацій, місцевих рад, знаходяться в комунальній власності або належать приватним структурам".

Проект національного плану дій щодо реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту та "Спортивну карту України" представив Міністр у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко. Він, зокрема, зупинився на основних проблемах, які існують сьогодні у спортивній галузі. Відповідно до результатів спеціальних досліджень, до занять фізкультурою та спортом залучено лише 13 відсотків наших співгромадян, що у кілька разів менше, ніж у провідних державах світу. У країні не відповідають сучасним вимогам 80 відсотків спортивних майданчиків, більшість яких побудована ще 15 років тому. За кількістю басейнів (із розрахунку на 10 тисяч осіб), скажімо, ми поступаємось західним державам аж у 30 разів.

Серед першочергових завдань розвитку сфери фізичної культури і спорту - підготовка і подання на розгляд Верховної Ради України нової редакції Закону "Про фізичну культуру і спорт", розвиток інфраструктури фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, створення Національних центрів олімпійської підготовки, зокрема, "Конча-Заспа", "Заросляк", "Олімпійське селище" тощо. Також планується збільшити на спортивну галузь обсяги видатків з бюджетів усіх рівнів та позабюджетного фінансування.

За результатами засідання Національної ради буде винесено рішення щодо подальших дій у розвитку сфери фізичної культури і спорту. Варто зазначити, що присутні підтримали активну позицію і роботу ФФУ, яка працює за європейськими стандартами.

Нагадаємо, що Указ про створення Національної ради з питань фізичної культури і спорту Віктор Ющенко підписав 3 лютого нинішнього року, у день проводів національної олімпійської збірної України у Турин на ХХ зимові Ігри-2006. Нацраду очолює президент України.

Наши блоги