Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Другие виды спорта

Юрий Павленко представил "Спортивную карту Украины"

33

По крупицам, шаг за шагом, создавалась национальная спортивная карта. Причем, как стало известно "СпортОбозу", сама карта была готова еще пару месяцев назад, ждали только торжественного ее представления Президентом страны Виктором Ющенко. Не обошлось и без переносов. Из-за "золотого матча" заседание национального совета по вопросам физкультуры и спорта на котором, собственно говоря, и должна была быть представлена спортивная карта, пришлось перенести на два дня. Но 17-го мая это, без преувеличения, эпохальное событие  в спортивной жизни Украны наконец состоялось…

У ході Ради Міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО представив "Спортивну карту України", яка відображає рівень фінансування та забезпечення спортивними спорудами, кількістю дитячо-юнацьких спортивних шкіл в усіх регіонах України, їх матеріально-технічне та кадрове забезпечення.

Міністр проаналізував основні проблеми у сфері фізичної культури і спорту. Зокрема, зазначив, що нині лише 13% наших співгромадян долучено до занять фізкультурою і спортом. А це у 4 рази менше, ніж у Фінляндії, втричі, ніж у Канаді та вдвічі у порівнянні з Німеччиною, США та Францією.

Аналіз рівня занять населення масовим спортом у розрізі регіонів України засвідчує, що найнижчими показники є у Львівській (7,8%), Черкаській (8,5%), Рівненській (8,8 %), Луганській (9,3%) та Житомирській областях (9,7%).

"Система дитячо-юнацького та резервного спорту в Україні розбалансована, а це фундамент у підготовці нашої майбутньої зміни, якій найближчим часом захищати кольори нашої держави", - зазначив Юрій ПАВЛЕНКО.

Для детального вивчення такої ситуації, за словами Міністра, впродовж квітня-травня Міністерство проводить загальнонаціональну інвентаризацію спортивних шкіл усіх типів незалежно від підпорядкування.

Також, Юрій ПАВЛЕНКО наголосив на необхідності врегулювати питання статусу спортивних шкіл.

Створено і рейтинг регіонів щодо умов для розвитку фізичної культури і спорту.

До першої п ’ ятірки станом на початок цього року увійшли Сумська, Миколаївська, Донецька, Івано-Франківська та Кіровоградська області. Замикають цей рейтинг Тернопільська, Львівська, Черкаська, Житомирська область та Крим.

У зв ’ язку з цим, за словами Юрія ПАВЛЕНКА, необхідністю було розробити нові соціальні стандарти . Зокрема, фахівці Міністерства з урахуванням оптимального обсягу рухової активності людей різного віку, а також інших норм, запропонували проектні соціальні нормативи.

Вони складають на 10 тисяч осіб для спортивних залів 2554 кв.м., басейнів – 557 кв.м., спортивних майданчиків – 18562 кв.м.

Міністр зазначив, що ці нормативи у середньому у півтори рази перевищують діючі будівельні нормативи, що були затверджені у 1992 році та дублюють показники колишнього Радянського Союзу. "Хоча навіть і вони не виконуються на місцях", - наголосив Юрій ПАВЛЕНКО.

Міністр визначив пріоритети державної політики у сфері фізкультури і спорту.

Перше – це удосконалення нормативно-правового забезпечення. Зокрема, як вважає Юрій ПАВЛЕНКО, необхідно прийняти у новій редакції Закон України "Про фізичну культуру і спорт".

Друге – забезпечення розвитку спортивної інфраструктури загального користування. Юрій ПАВЛЕНКО вважає за необхідне підвищити ефективність підготовки спортсменів національних збірних команд шляхом формування мережі національних, регіональних та інших центрів олімпійської підготовки.

Тому, один з пріоритетів – створення у 2006 році 7-ми Національних центрів олімпійської підготовки. Забезпечення розвитку Національного центру паралімпійської та дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів.

Одне з важливих завдань – удосконалення системи дитячо-юнацького та резервного спорту, що об’єднує 1756 закладів спортивної спрямованості: ДЮСШ, центри олімпійської підготовки, спеціалізовані навчальні заклади спортивного профілю, школи вищої спортивної майстерності.

Пріоритетом є запровадити у регіонах принцип пріоритетної підтримки тих видів спорту, які мають давні традиції, високі результати та необхідну базу і кадри. Зокрема, це відображено на "Спортивній карті України".

Серед завдань – збільшення обсягів видатків з бюджетів усіх рівнів та позабюджетного фінансування. Також, це удосконалення системи кадрового, матеріально-технічного, медико-біологічного та інформаційного забезпечення розвитку фізкультури і спорту.

Владимир ГРАБОВСКИЙ, по материалам "Министерства  молодежи и спорта"

Наши блоги