Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
ЭкономикаШоу

/Новости футбола

ОСК "Металіст" (Харків)

354

КЛЮЧОВІ ЦИФРИ

Загальна місткість стадіону: 38633 місць

(чиста місткість – 35721 місць)

390 місць для VIP-гостей (116 – в скай-боксах)

102 місця для людей з фізичними вадами

900 місць для ЗМІ

240 місць для коментаторів

Історія

У реконструкцію харківської арени, окрім підготовки до Євро-2012, відразу закладалась ідея створення сучасного багатофункціонального спортивно-розважального комплексу. До напрямків проведення спортивних і масових заходів, пропаганди фізкультури і спорту, покращення умов тренування спортсменів, зроблено акцент на соціальній складовій.

Один з підпроектів реконструкції - створення дитячої футбольної академії ФК "Металіст", розташованої впритул до стадіону. Це 8 футбольних полів з найсучаснішим штучним покриттям, та корпусом для проживання 60 дітей. Проект будівництва академії повністю профінансовано приватним інвестором - Олександром Ярославським, президентом групи DCH та футбольного клубу "Металіст", генеральним інвестором та координатором підготовки Харкова до Євро-2012. Сума інвестицій склала $10,82 млн.

Харківський "Металіст" - найстаріший з усіх українських «приймаючих» арен до Євро-2012. На його будівництві ще в 1925 році наполіг радянський нарком Анастас Мікоян. Футбольне поле, бігові доріжки і невелику трибуну для глядачів тоді збудували робітники і службовці паровозобудівного заводу (нині - ДП "Завод ім. Малишева") за проектом архітектора 3.В.Перміловского.

27 травня 1927 стадіон став головною українською футбольною ареною і перетворився на один із спортивних центрів СРСР, приймаючи міжнародні матчі. Рекорд відвідуваності "Металіста" - 42 тисячі глядачів, встановлений 23 вересня 1980-го ("Металіст" - "Таврія" на чемпіонаті СРСР серед команд І ліги).

Стадіон зазнав чимало реконструкцій і добудов. У 1967 році, після встановлення вперше в СРСР дренажної системи футбольного газону, по завершенні товариського матчу "Металіста" і московського "Динамо", в газетах назвали арену однією з найкращих у Європі.

Архітектурні особливості

Відновлення стадіону в межах підготовки до Євро-2012 почалось у червні 2007 року. Загальна сума інвестицій в проект склала $44 млн. Стадіон реконструйовано в форматі приватно-державного партнерства Олександра Ярославського та держави. Бізнесменом було профінансовано 30 % вартості проекту, з бюджетів різних рівнів (переважно загальдержавного) - 70 %. Модернізація зачепила всі частини комплексу: була добудована південна трибуна, заново відбудована східна, а північна та західна реконструйовані. Збережено об’єкти комплексу які є пам’ятками архітектури.

Унікальність проекту реконструкції стадіону у Харкові у його витривалості – дах стадіону може витримати землетрус силою 8 балів. Це ноу-хау харківських проектантів: навіс не спирається на тіло трибуни, а тримається як на ніжках павука на 24 опорах, розташованих довкола чаші стадіону. При цьому дах накриває 100% глядацьких місць і важить понад 3,5 т. тон.

Особливістю відновлення стадіону є збереження легкоатлетичних доріжок, що робить комплекс універсальним і багатофункціональним.

Після завершення реконструкції у 2009-му році стадіон "Металіст» став сучасним спортивним комплексом, який має основне і запасне футбольні поля, шість спортивних залів, медико-відновлювальний центр, готель для спортсменів. Під час останньої реконструкції стадіон отримав комфортні місця для глядачів, безпечні шляхи евакувції, з’явились електронні табло, потужне електроосвітлення.

На стадіоні встановлено літаючу над полем камеру-"павук" (Spidercam, Австрія). Сучасні освітлювальні прилади відповідають вимогам УЄФА і дозволяють проводити офіційні змагання (включаючи матчі європейських кубків з футболу) у вечірній час. Усі технічні, адміністративні та медіа-приміщення відповідають вимогам УЄФА до проведення матчів чвертьфіналів чемпіонату Європи.

Замовник реконструкції – територіальна громадськість Харківської області

Генеральний проектувальник – ООО "Інститут Харківпроект"

Головний архітектор реконструкції арени - Олександр Чуб

Генеральний підрядник - ООО "Cтальконструкція"

Введений в експлуатацію - грудень 2009 року

Офіційний сайт ФК "Металіст"

Відео

Фотогалерея

Мы в Telegram! Подписывайся! Читай только лучшее!

Читайте все новости по теме "Евро-2012" на OBOZREVATEL.

Наши блоги