Крутоус: тренеры не позволяют расслабиться игрокам сборной

398

Павло Крутоус – один з найбільш прогресуючих гравців чемпіонату України минулого сезону. Паша був на другому місці за результативністю в БК "Київ" і на четвертому серед українських гравців у всій Суперлізі. Результативна, надійна і стабільна гра молодого захисника не могла не залишитися поза увагою головного тренера національної збірної України, тож цього року Павло отримав свій перший виклик до головної команди країни. Про підготовку в таборі збірної гравець розповів прес-службі ФБУ.

- Виклик до збірної став для Вас несподіванкою, чи Ви очікували, що викличуть до збірної?

- Ні, не очікував. Наприкінці сезону мені сказали, щоб я готувався до того, що їхатиму на збори до збірної.

- Як Ви сприйняли перше запрошення до національної команди, чи зраділи?

- Це, звісно, дуже вплине на мою кар’єру, на моє зростання, як баскетболіста. Звісно, я зрадів, що матиму змогу потренуватися з найкращими баскетболістами України, допомогти збірній. Для кожного гравця виклик до збірної – це велика честь і великий шанс.

- Ви вже провели перші тренування. Чимось відрізняється робота в збірній від роботи в клубі?

- Відрізняється рівнем гравців. Щодо тренувань, то я не бачу кардинальних відмінностей. І на зборах у клубі ми віддавалися на сто відсотків, і зараз ми тренуємося на повну силу. Зараз триває фізична підготовка, всі працюють, стараються, розслабитися нам не дають.

- Наскільки комфортно працювати з тренерським складом збірної? Знаходите спільну мову?

- З усього тренерського штабу збірної раніше я мав досвід роботи тільки з Леонідом Іватіним. Головний тренер збірної Євген Мурзін говорив, що спілкуватиметься з усіма індивідуально. Гадаю, тоді я детальніше дізнаюся про його вимоги.

- Очевидно в тренувальному процесі буде дещо нове, адже кожен тренер дає щось своє.

- Євген Вікторович говорив, що не хоче нічого кардинально змінювати в збірній порівняно з Майком Фрателло, адже те, що було, приносило результат. Тож, гадаю, в тренувальному процесі залишиться все так, як було при Майку Фрателло.

- Майже всі кандидати до збірної представляють українську Суперлігу, ви всі один з одним непогано знайомі. Яка у вас атмосфера в колективі?

- Я – новачок у національній збірній, тож знайомлюся з хлопцями поближче, спілкуємося. Атмосфера в команді позитивна, видно, що так було завжди – хлопці багато відіграли разом, добре знають один одного.

- Як ви проводите вільний час?

- Вільний час дуже короткий, я або сплю, або вчу англійську мову, або сиджу в Інтернеті. Часу кудись виходити гуляти майже немає, тим більше, після таких великих навантажень хочеться просто відпочити.

- Вивчаєте англійську, бо маєте пропозиції від закордонних клубів?

- Так, пропозиції є. Але, я вважаю, кожна людина має володіти англійською, адже це мова міжнародного спілкування. Раніше я не мав змоги добре вивчити англійську, тож зараз зайнявся цим дуже ретельно.

- Ваш партнер по БК "Київ" Руслан Отверченко вже підписав контракт, гратиме наступного сезону в Іспанії. А Ви в якій країні хотіли би пограти?

- Для мене не важливо, в якій країні, головне, який рівень команди і чемпіонату. Хочеться щось змінити, спробувати нове. Я спілкувався на цю тему з Русланом, з котрим, до речі, зараз живемо в одному номері, він так само не обирав собі якийсь точний пункт призначення, куди їхати, а погодився саме на рівень чемпіонату. Я його в цьому підтримую.

- Зрозуміло, що під час підготовки збірної будуть великі фізичні навантаження. Ви протягом усього сезону відбігали майже по сорок хвилин у БК "Київ", улітку грали в Кубку Корбана. Чи не прийде втома?

- Втома буде в будь-якому разі. Я вважаю, що два місяці я відпочив, мені цього вистачило, я відчув, що треба займатися, відновлювати форму, скучив за баскетболом. Мені запропонували пограти в Кубку Корбана, я погодився.

- Які завдання ставите особисто для себе зараз на зборах?

- Звісно, я ставлю перед собою мету – потрапити до складу збірної України. Для цього працюватиму, викладатимуся на максимумі. Рішення приймає тренер, але зі свого боку я докладу максимум зусиль.

- Що скажеш про нашу групу на ЄвроБаскеті, нам по силах з неї вийти?

- Я вважаю, все залежить від психології гравців, від кожного, хто поїде до Риги. На ЄвроБаскеті всі команди сильні. Збірна України вже довела, що вона вміє грати, нехай навіть наразі немає декого з тих гравців, хто були в команді в попередні роки. Я переконаний, що якщо вірити в себе, зібратися, сумлінно виконувати тренерські установки, то перемогти можна будь-якого суперника.

Присоединяйтесь к группе "СпортОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости