Топ-темы:

Товариші-московити, почніть з себе

Товариші-московити, почніть з себе

Російськомовну вату страшенно дратує закон про мову, хоча він значно ліберальніший за подібні закони в інших європейських країнах. А шкода, бо за приклад треба було взяти Латвію.

Але тут вони починають тицяти нам Швейцарію, де, мовляв, аж чотири мови.

Ну, так, там є чотири мови в різних кантонах. Але це не означає, що в Цюріху в крамниці і в банку вам будуть відповідати на вашу чудову французьку французькою чи не менш прекрасну італійську -- італійською.

Бо кожен кантон самостійно встановлює ту чи іншу мову офіційною на своїй території. І хтось, хто прибув з іншомовного кантону, може спілкуватися з місцевими чиновниками чи поліцією винятково на мові цього кантону.

І в дупі вони мали в Цюріху вашу вишукану французьку. Як і в Женеві - німецьку.

Франція, між іншим, не ратифікувала Європейську хартію регіональних мов. Офіційною мовою є французька. І це при тому, що там доволі багато стародавніх корінних, а не панаєхваших, народів (лангедокці, баски, каталанці, ельзасці, корсиканці), а деякі з них мають писемність навіть давнішу за французьку - наприклад провансальська.

Я не розумію, чому наші депутати тупо не перейняли мовний закон якоїсь розвинутої країни. Можна було б кивати на неї.

Усі балачки про те, що ми багатонаціональна країна - від диявола. Бо в світі вже давно нема мононаціональних країн. Усі багатонаціональні. Але треба вирізняти народи, які живуть в прикордонних областях -- ця особливість існує в усіх країнах. Всюди сусідні народи перетинаються.

Щодо росіян, то вони не є корінними, це не що інше, як російська діаспора в Україні. Така сама російська діаспора існує і в Прибалтиці, Німеччині, Іспанії.

Українська діаспора в Західній Європі не має жодних особливих преференцій. Школи -- недільні за кошти батьків, преса - приватна.

Українське корінне населення в Росії давно винищили і русифікували. А колись і школи були на Далекому Сході, в Уфі, на Кубані, на Курщині, Вороніжчині, і преса, і книжки виходили. Та на початку 30-тих років каток репресій все знищив. Не дарма ж кубанські козаки разом з донськими підтримали німецьку армію.

Тому товариші-московити, почніть з себе. Гітлер, за висновком Солженіцина, пацан в коротких штанятках в порівнянні зі Сталіном, якому ви носите ваші гвоздики.

Подпишись на наш Telegram. Присылаем лишь "горящие" новости!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Поделиться в Facebook