Як росіяни влаштували Бабин Яр на Луганщині

Як росіяни влаштували Бабин Яр на Луганщині

Трагедія у Бабиному Яру відбулася через місяць після взяття Києва. Німці відповідно до своєї расової теорії намагалися знищити єврейське населення не лише в Україні, а й у всій Європі. Так почалися перші масові і шокуючі розстріли. Чимало українців ховали євреїв від смерті. Це було дуже ризиковано, бо тих, кого ловили на цьому, - розстрілювали.

Десятки тисяч євреїв фактично збирали по будинках і величезним натовпом вели на розстріл. Дорослі виштовхували із натовпу своїх дітей, щоб врятувати від смерті. Я знаю одну живу історію, коли єврейську дитину підібрали українці в центрі на Лук'янівці і за два тижні віддали селянам, які торгували харчами на Дарниці. Через посилений німецький контроль лишати дитину в Києві було небезпечно.

До речі, розстрілювали не тільки євреїв. За даними науковців, із 100 тис розстріляних, євреями були 40 тис. Решта – червоноармійці, ті, хто порушували комендантську годину, українські націоналісти. Розстріляли редактора націоналістичної газети "Нове українське слово", зі Львова. Перед тим в газеті був опублікований матеріал про ймовірну поразку Німеччини у війні. За це німцями було розстріляно всю редакцію.

Були випадки, коли хтось виживав у тих розстрілах, вибирався вночі і тікав.

Розстріли тривали до 43-го року, поки німці не зрозуміли, що можуть втратити Київ і почали знищувати сліди своїх злочинів. Але не вдалося і ці розстріли є великою плямою на нацистському режимі.

До речі, схожа історія трапилася вже в наш час, кілька років тому. Коли українська армія відступила з Лутугино, що на Луганщині, місцеві сепаратисти поздавали місцевих українських патріотів. У міській раді були стоси папірців, де було написано на кого хочуть "настукати". Як ви пам’ятаєте, стукацтво – невід’ємна частина руского міра. Після цього в Лутугино розстріляли близько ста людей просто за те, що вони були українцями. Звісно, ця трагедія значно менших масштабів, ніж Бабин яр, але посил той самий.

Якби російський режим міг її повторити - він би це зробив. Це означає, що людська природа виправляється дуже повільно, тисячоліттями. А деградувати може дуже швидко.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаБабий Яр