Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Блоги - Общество

Рай відміняється: росіяни не поїдуть у Крим

25.2тЧитать материал на украинском

Продовження. Ч. 1 тут

На всі ці питання накладається серйозна кримська проблема, яку ми намагались вирішувати з 2010 по 2013 роки - дуже значний фактор сезонності.

Курорт працює 45 днів, коли у нього завантаження 90-100%, тобто чистих 1,5 місяці. Решта року він пустий. Чому в Туреччині відпочинок може бути дешевшим? Тому що там тривалість цього пляжного сезону - 6-7 місяців, а на середземноморських курортах Туреччини - 9 місяців, в тій же Анталії. І на Адріатиці - у Греції, Чорногорії і у Франції - тепле море більшу частину року. Там рентабельність вкладу в туристичну інфраструктуру вища - ваш готель заповнюється не 3-3,5 місяці на рік, як в Криму, а 8 місяців. Це зовсім інша економіка.

В Криму до окупації почали вирішувати це питання багатьма способами. Це, по-перше, розвиток лікувальної складової, який є дорогим - це лікувальні технології, медична техніка та інше. Коли в людини щось болить і необхідно лікуватись, їй не треба 40-градусна спека. Навпаки людині необхідна спокійна прохолодна погода.

Другим способом був подієвий туризм. В Криму проходили сотні фестивалів, конкурсів, була знаменита "Ялта раллі" - міжнародна гонка. І багато таких подій.

Майже всі ці напрямки в умовах окупації і міжнародних санкцій працювати не будуть.

Наприклад, гральна зона. Але не поїдуть в Крим грати в рулетку чи в карти, бо є Анапа, є Сочі. Туди приїжджають іноземці, прилітають зі всієї Європи літаки, там працює банківська система, приймається будь-яка банківська карта.

І ще одне - у Криму вже ніколи не буде круїзного туризму до того моменту, як ми повернемо півострів.

Ялта у 2013-му році в сезоні прийняла майже 120 круїзних лайнерів. Це більше, ніж прийняла Одеса. В середньому на кожному лайнері 1,5-2 тисячі туристів.

Тобто ті тенденції, які були можливими, зараз стали просто неможливі. І з кожним роком буде все гірше.

Що буде існувати в кримському туризмі?

У Криму зараз нова російська манія - усюди ставлять паркани. В тому числі найкращі місця біля моря, в тому числі заповідні території огороджуються височенними огорожами, а за ними будуються чи реконструюються дачі для вищої еліти - бізнесменів чи чиновників Російської Федерації. Коли у них є біля моря 10-20 гектарів з реліктовими деревами, там, за своїм парканом, вони можуть створити собі рай. А там, де основна маса туристів, ніякого раю не буде, і росіяни будуть їхати до Туреччини.

І наостанок, як окупанти рахують туристів.

Вони зараховують у кількість туристів майже весь пасажиропотік. Ми знаємо, що десятки тисяч людей з окупованого Криму їздять на материкову Україну. Є потік, що оформлює закордонні паспорти. Є потік, що оформлює різні документи - комусь треба вклеїти фото, отримати нормальне українське свідоцтво про народження дитини, отримати свідоцтво про смерть. Потім ті ж люди повертаються додому - живуть вони в Криму і нікуди їм їхати. 100 тисяч поїхало і повернулося. То вони 200 тисяч туристів нарахували.

Є багато людей, що їдуть влітку з материкової України на окупований півострів. Чому їдуть? Дуже багато людей з Києва, Дніпра, Сходу України, Одеси, навіть зі Львова купили у 2000-х роках там собі квартири - друге чи курортне житло. Власники і їх родичі, діти, знайомі, друзі приїжджали у Крим і декілька місяців там жили, не в готелях чи в пансіонатах. Зараз люди їздять подивитись, чи не розграбували їх житло, чи не конфіскували та інше.

І є люди, які їздять до Криму, бо там залишились батьки, близькі родичі, старенькі, яких треба навістити.

Тому розрахунки окупаційної влади на те, що українці все ж таки поїдуть на відпочинок до півострову невірні. Не поїдуть. Українці складали 75% з шести мільйонів туристів, які фіксувалися останні роки перед окупацією.

Білоруси перестали їздити, бо вони побоюються того, що потім в них будуть якісь проблеми з Україною.

Курорт буде з кожним роком приймати все менше і менше туристів. Плюс сюди додасться фактор проблем з водою - все більше і більше про це говорять. Ця проблема більше і більше буде давати взнаки на цю туристичну сцену.

Читайте все новости по теме "Аннексия Крыма" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

2
Комментарии
3
5
Смешно
48
Интересно
13
Печально
0
Трэш
Отправить комментарий
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Kolomiyets Anna
Kolomiyets Anna
Проблема в другом. Когда Крым вернется в Украину, украинцы тоже не поедут туда: потому что отвыкли и нашли лучшие и более дешевые альтернативы (Турция, Египет, бывш. Югославия), потому что пока оживят днепровской водой полуостров - нужно время, потому что никому неприятно общаться с продажной крымской ватой вблизи, даже если эта вата притихнет... В общем, х... рня получается с Крымом, товарищ начальник - что сегодня, что завтра, что потом. Эффект камней с неба быстро не проходит. А от больной головы - и ногам плохо - это я про крымскую вату... это неизлечимо, никто не обольщается. Это как головная боль - лучше всего лечится гильотиной...
Показать комментарий полностью
Махал Махалыч
Махал Махалыч
Да насрать на это кодло.
Показать комментарий полностью

Наши блоги