Примите участие
в розыгрыше
1 кг кофе в зернах Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Блоги - Общество

Поважайте мову, ви в Україні, а не в Тамбові

38.2тЧитать материал на украинском

Було це ще коли поліція наша називалась міліцією. Але тема злободенна й зараз. Пригадалась вона мені після кількох учорашніх публікацій про відмову поліцейських говорити державною.

Їхали ми з чоловіком Полтавщиною. Даішники там завжди були чемні, ввічливі, говорили українською. Одного разу, коли у мене відмовила сигналізація саме перед переїздом, не тільки допомогли, а й знайшли у вихідний майстра, який виручив.

Тому я була здивована, коли від сержанта почула московську.

- А я не розумію вашої болгарської мови! - випалила я гнівно, бо була не в гуморі.

- А єта нє балгарскій, єта вєлікій рузкій. Пара би знать, уважаємая, - відповів мені, хизуючись своїми знаннями, молодик. І тут чую, як чоловік штовхає мене у бік, мовляв, не наривайся, помовч. Це мене ще більше завело, спересердя ліктем дала йому у відповідь, а сержанту відрізала:

- Телефонуйте своєму начальнику. З вами не розмовлятиму, чекатиму скільки треба, доки не приїде освічена людина...

- Єта я нє, нє асвітчєний, да ти нє панімаєш, шо дєлаєшь!..

- А що ви тикаєте моїй дружині? - втрутився мій чоловік (мабуть, ліктем штурхонула добре).

Телефонує, чую, що його щось запитують, він відповідає, що документи я не надала. Оскільки це було десь за півкілометра від МРЕО, де базувалось Кобеляцьке ДАІ, то хвилин за десять під'їхала патрульна машина. І виходить з неї Олександр Фога, якого давно знала, бо постійно їздила тією трасою до батьків на Дніпропетровщину і, як я вже писала, за довгі роки траплялись якісь пригоди, працівники ДАІ виявляли максимум уваги. Бувало, що й правила порушувала - швидкість перевищувала. Каюсь.

Бачили б ви обличчя того сержанта, коли пан Олександр обійняв мене, засміявся і сказав:"Давненько ви, пані Тамаро, у наших краях не були", на що я жартома відповіла:"Та то я просто давно не порушувала нічого".

З переляку той сержант і мову згадав, бо зрозумів, що будуть йому непереливки. Я ж, звичайно, ледь стримувала сміх і жартома запитала пана Олександра:"У вас такі всі працівники грамотні, прекрасно державною говорять, а цей пан що, з Росії приїхав, з Тамбова чи з Рязані? То нехай сидить без роботи, доки мову не вивчить" (Сама ж чула вимову того сержанта, його гекання та гакання, розуміла, що з України).

Виявилося, що перевівся той молодик із російськомовного міста і ще не відвик від звичок тамтешніх. Прощався вже українською, вибачався.

Тому хочу сказати поліцейським - поважайте державну мову, бо ніколи не знаєте, на кого нарветеся. І порушником будете ви, а не ми. Без будь-яких умов ПОВАЖАЙТЕ ДЕРЖАВНУ МОВУ. ВИ В УКРАЇНІ, А НЕ В ТАМБОВІ. І НЕ В РЯЗАНІ.

Ты еще не подписан на наш Telegram? Быстро жми!

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

24
Комментарии
53
61
Смешно
236
Интересно
30
Печально
15
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Зварич Дмитро
Зварич Дмитро
українська мова може пошкодити москворотим оленям балалайку, що прив'язана до щелепи
Показать комментарий полностью
Файбер Моня
Файбер Моня
ivanov vlad, свинотра, русский язык является языком международного общения, поэтому на нём говорят и будут говорить ЛЮДИ! А деревенские скоты и быдло пусть общается на дер.мове, это их выбор.
Показать комментарий полностью
ivanov vlad
ivanov vlad
Файбер Моня, пидарок кацапский, провокатор нетовский, ты есть животное рашен швайн. И вечно будешь животным.
Показать комментарий полностью
кастрюлько скакун
кастрюлько скакун
Мазниченко Лида, да ради бога. даже в Крыму вашу соловьино-телячью муву никто не запрещает и те полтора дебила кому она нужна свободно мычат на этом колхозно-хуторянском суржике.
Показать комментарий полностью
Пупкин Владимир
Пупкин Владимир
кастрюлько скакун, придурок федерасний,твое ординське базiканя смердить козячим лмйном. Закрий свою мошканську пельку, тварюко ординска.
Показать комментарий полностью

Блоги / мнения