Примите участие
в розыгрыше
планшета на Android Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

/Блоги - Общество

Насилля заради лайку

3.8тЧитать материал на украинском

У Києві заради розваги школярі бризкали в обличчя газовим балончиком. І всі ці напади знімали на відео. Найімовірніше – заради наступного поширення соціальними мережами.

Що відбувається з нашою молоддю?

Точно проблема лежить не у соціальних мережах. Вони взагалі лише інструмент. Як електрика, без якою сьогоднішнє життя важко уявити, але водночас, вона і вбиває. Так, інтернет змінив сучасну дитину, але той негатив, що він формує у них – це не особливість соцмереж, це – наслідок неуваги до дитини. Дуже зручно звинувачувати в цьому соцмережі, але це лише погане виправдання, що сучасні батьки не займаються дітьми.

По-перше, є об’єктивні процеси які називаються глобалізація та інформаційна революція. Молодь просто копіює ті моделі поведінки, які давно були освоєні у так званому "цивілізованому світі". Хеппіслепінг – один з підвидів кібербулінгу. Він полягає у тому, що діти здійснюють насилля не тому, що вони мають якісь претензії до жертви. Їх цікавить саме дійство, акт агресії. А ще більше їх цікавить громадська підтримка. Бо ці відео потім викладаються у мережу і агресорів дійсно підтримують – хто лайками, а хто переглядами. І це поняття – кількість переглядів стало для молоді, які живе у соціальних мережах засобом оцінки власної популярності.

І з одного боку, кожним своїм переглядом ми лише загострюємо проблему. Бо не просто підвищуємо самооцінку дитини-агресора, але формуємо чіткий причинно-наслідковий зв'язок: "робиш насилля-отримуєш задоволення". Ми самі штовхаємо дитину на подальше калькування насилля. З іншого боку, дитина, що не знає інших шляхів популярності, йде найпростішим напрямком. А найпростіший шлях – це три відомих кити: насилля, секс та гроші. Вони однозначно привернуть увагу більшості.

По-друге, засилля насилля у новинах. Так, раніше його теж вистачало - у художніх фільмах. Але тепер це насилля – справжнє. Підлітки можуть відрізнити видумку (фільм) і реальність (новини). І коли вони бачать, що насильницькі моделі, якими б цілями не прикривались, а) привертають увагу; і б) досягають власних цілей, то і діти будуть використовувати ці моделі. Тим більше, вони не розуміють, що сучасне насилля – це виняток, крайність. Усе їхнє свідоме життя в Україні йшла війна на Сході і внутрішні насильницькі конфлікти. І діти вважать, що агресивна модель – це норма.

Я написав дві основні причини, однак вони ніяк не знімають відповідальності за виховання ні з батьків, ні з вчителів. Бо якщо ми станемо постійно перекладати відповідальність на інших, ніхто не виконає той фронт роботи, що лежить на нас. Ми не можемо змінити глобальні тенденції і поки що не можемо завершити війну, але ми можемо займатись вихованням наших дітей.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

2
Комментарии
1
1
Смешно
2
Интересно
14
Печально
3
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Махал Махалыч
Махал Махалыч
Одно слово. Безнаказанность!
Показать комментарий полностью
Соин Сергей
Соин Сергей
А молодёжь видит, что наказания нет никакого ни за что. Вот и быкует.
Показать комментарий полностью

Наши блоги