Московія має бути вдячною за те, що стала охрещеною

Московія має бути вдячною за те, що стала охрещеною

Москва всіляко намагалася протистояти рішенню Вселенського Патріарха не надавати томос Україні. Застосовувала різні механізми впливу: підкупи, шпигунства, залякування. Але Вселенський Патріарх Варфоломій бачить, що в країні живе кількадесят мільйонів православних громадян, а московська політика задля свого імперіалізму намагається виключити їх із загальнохристиянського спілкування. Замість того, щоб дякувати Україні за те, що ми їх колись охрестили, Московія всіляко пхає нам палки в колеса. З її боку це не християнська поведінка.

Росія боротиметься до останнього, щоб утримати Україну у своїй зоні впливу, щоб продовжувати вішати локшину на вуха українцям. Що Україна не така, церква не канонічна, мова не така. Тому після нинішньої зустрічі патріархів Кирила і Варфоломія, Путін через тиждень поїде на зустріч до Ердогана і буде пробувати ще раз вплинути на рішення не надавати автокефалії Українській православній церкві. Однак не думаю, що його візит може щось змінити.

Надання автокефалії Українській православній церкві – це не просто важливе рішення. Це одне із найважливіших рішень для нас за останні 27 років. Воно робить нашу церкву більш ваговим чинником у відстоюванні християнських цінностей й оздоровленні нації з моральної точки зору.

Захід намагався шукати живу віру в Латинській Америці, а тут під боком, прямо в центрі Європи є країна, в якій 90% населення вважає себе віруючими і є досить щире релігійне сприйняття. Християнські цінності і релігія дістають в Україні нову підтримку.

Українські церкви поступово переходитимуть в парафію Київського патріархату. Звісно, це буде не одномоментний процес, а достатньо тривалий і не завжди легким. Але люди робитимуть свій вибір і внутрішнього конфлікту на цьому тлі у нас не буде. А от із державою-агресором конфлікт продовжиться.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

УкраинаРоссийско-украинский конфликтРПЦ