Примите участие
в розыгрыше
Android смартфона Участвовать
Приз
ГлавнаяБлоги

Абсолютний нуль фінансування: на онкохворих не звернули уваги

3.1тЧитать материал на украинском

Минулого року непомітно для всіх відбулась важлива подія для Київщини – у стінах Київської обласної ради за одним столом зібралися депутати, департамент охорони здоров’я та спеціалісти з онкології. Тема зустрічі – розробка нової обласної цільової програми по розвитку онкологічної служби.

Ні для кого не секрет, що протягом останніх років по всій Україні в цілому відзначається зростання рівня виявлення онкологічних хвороб. До того ж, сам департамент охорони здоров’я Київщини відмічає і погіршення показника загальної смертності від онкохвороб, занедбаності лікарень, які мали б вчасно виявляти проблеми зі здоров’ям.

Тільки придивіться до цих цифр:

У 2016 році виявлено 6276 захворювань на злоякісні утворення. У 2015 цей показник був на рівні 6072 випадки, у 2014 – 6021, 2013 – 6006. На диспансерний облік вперше у 2016 році поставлено 5893 особи, в 2015 – 5736, у 2014 – 5702, 2013 – 5654.

І це дані ЛИШЕ Київської області. А що ж відбувається на загальнодержавному рівні?

При цьому, загальнодержавна програма по онкології завершена. Нова програма на рівні держави – не розроблена. Тобто, визначаючи пріоритети держави, уряд та президент вирішили, що запобігання онкологічним хворобам та якісне лікування онкопацієнтів – це не проблеми держави. Хоча наша країна є спадкоємцем Чорнобильської катастрофи, а це основна причина онкозахворювань. Тому, як на мене, лікувати громадян та вкладати кошти у попередження цих страшних хвороб – обов’язок держави.

Тоді, під час зустрічі, кожен із присутніх так гарно розповідав про необхідність створення обласної програми, щоб підвищити якість надання послуг, виявляти хвороби на ранніх стадіях. Результатом зустрічі стала програма розвитку онкологічної служби на Київщині. Департамент охорони здоров’я просив передбачити на програму 110 мільйонів гривень. За ці кошти мали закупити обладнання для районних лікарень (рентген, УЗД, ендоскопи), придбати для обласних лікарень обладнання ШВЛ, переносний апарат УЗД, відеокольпоскопи, відеогастроскопи, ультразвуковий скальпель. Також мали забезпечити обласні онкодиспансери та відділення хіміопрепаратами та іншими лікарськими засобами.

Що ж ми бачимо по факту? 0…. Абсолютний 0. Перед депутатами департамент звітує, що фінансування програми не відбулося. Ні на один відсоток. Як так може бути? Чому онкохворі залишились поза увагою?

Департаменти фінансів та охорони здоров’я облдержадміністрації так і не змогли пояснити, чому ж ні копійки досі не виділено на програму по онкології.

Зауважу, що така сама ситуація із програмою "Запобігання та лікування серцево-судинних захворювань на 2017-2019 рік"…

Чиновники КОДА запевняють, що деякі програми по охороні здоров’я все ж фінансуються. Навіть є залишки коштів по декільком програмам. Але чому ж, маючи вільні залишки, департамент охорони здоров’я не подає депутатам запитів на зміни до програм, щоб ці кошти перевести туди, де нульове фінансування? Станом на сьогодні – жодного документу від департаменту, жодного запиту на перерозподіл, зміни тощо…

Прямо як ситуація із Міністерством охорони здоров’я, які так само й досі не подають до народних депутатів бюджетний запит на до фінансування програми лікування за кордоном у 2017 році на 336 мільйонів. Чи збираються вони взагалі робити цей запит?

Така ситуація не вкладається у голові. Чого чекають чиновники на обласному рівні? І чого чекати пацієнтам, якщо і МОЗ, і обласні департаменти не спроможні виконати свої функціональні обов’язки?

Читайте все новости по теме "Борьба с онкологией" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги