ГлавнаяБлоги

"Гетто" і тріумф української символіки: події у Києві 9 травня

9.2т

Більш широко про спостереження біля Парку слави в Києві:

Тут дуже і дуже двояко - як по діях поліції, так і по загальній атмосфері і категоріях учасників.

За час перебування в зоні проведення заходів нас двічі шманали - при вході й вже за 10 хвилин перебування всередині кордону - певно через підозрілі йоб*чі). Насправді повторно оглядали всіх, одягнутих у бодай щось мілітарне. Терпимо, під час огляду лише один поліцейських почав тупить й відмовлятись називати посаду й ПІБ. В цілому огородження території і велика кількість поліції - неприємно, але нормально.

Варто було знайти свій двіж з кількох десятків активістів - як хвилин за 15 нас "непомітно" взяли в кільце, у якому тримали до кінця маршу "безсмєртного полка". Протягом двох годин стояння у цьому гетто, періодично ходили до конвоїрів дізнатись елементарні речі: на якій підставі обмежують свободу пересування в публічному місці; хто старший офіцер, коли знімуть кордон і т.д.

У відповідь звучало: "емм... прочитайте статтю 41. Точніше з 35 по 41, там є", "ми забезпечуємо вашу безпеку, бо пішла інформація про провокації з боку мітингувальників" (взоржали й загордились).

Тим часом поліція заблокувала в переході групу хлопців, що несли великий прапор України - сенс? Запахло великою провокацією? Причому стандартні теми типу відмови представитись чи пояснити свої дії супроводжували мало не кожну конфліктну ситуацію.

В очепленні простояли весь марш, вичитуючи у фб більше деталей про ситуацію, ніж стоячи за кілька метрів від маршу. В цей час над нами круги нарізав новенький одномоторний гелікоптер, який за словами Sergey Grinenko взагалі ні хр*на не допускається до польотів над містом, а тіпи з очеплення чекали, поки в нього закінчиться соляра й він упаде на учасників ходи поряд).

Врешті кордон зняли і з солідним супроводом групі с14/ багатостраждальним хлопцям з прапором дали пройти сотню метрів - після чого їх повторно заблокували, не підпустивши до меморіалу. Знову стояння в очепленні без адекватного пояснення підстав. Зачєм? Весь процес виглядав на грані комічного ідіотизму. Запобігання можливих провокацій? Я вас прошу. Окремі учасники усіх заблокованих двіжів просочувались у натовп, а кривавої масакри так і не сталось. Натомість періодичні спроби поліції пов'язати без належних підстав достатньо підбішували.

Біля стели виплив прапор однієї з стрілецьких дивізій ЧА з серпами - ми підійшли до поліції донести інфу і попередити, що спустимо його самі, якщо поліція не виконає норми закону "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного режимів..". Нуль реакції: "Там є старший, він розбереться". У висновку прапор зірвав Сергій Бондар, за що був затриманий і приведений до Зозулі. Варто віддати йому належне - швидко розібрались й відпустили. Причому в Ивана Костенко та бика, що затримав Сергія, відбувся фейловий діалог:

- Там человек машет флагом и нарушает закон о декоммунизации, вы должны поддерживать закон и убрать его.

- Да, умный такой? Иди форму надень и рассказывай про законы.

- Так вы же здесь исполняете закон. Не можете - снимите форму!.

Просто чудесно.

В цей час безсмертні полкові фотографуються на фоні розгорнутих червоно-чорного і державного прапору, навіжені періодично тикають нагору дулі й пищать про фашизм, Сініцин палить бухающих дідів і організовує їх затримання, хтось сутужно ридає, спостерігаючи тріумф "фашистів" у вигляді домінування української символіки на стратегічній висоті меморіалу - повний пак трешу.

Окремим знаком питання стоїть штурм офісу ОУН - нахр*на? Ідіотський махач, як і подальші затримання хлопців з с14, Красовсьвого і Пацканя.

І якщо поведінка частини копів викликала у мене хороші враження (ліквідація частини рускоміровської символіки, швидка реакція на п'яні розбірки, адекватна і професійна поведінка багатьох поліцейських), то вищеописані рухи з проукраїнськими активістами миттєво розвіяли по вітру позитивні нюанси. Такі справи.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

Источник
0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги