, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Нищук після скандалу з "гeнeтикою" роз'яснив позицію Мінкульту щодо національних мeншин в Україні

2.6т

Міністр культури Євген Нищук після того, як потрапив у скандал через вислови про "генетику" мешканців окремих регіонів України, заявив, що представникам усіх національних меншин надаються і будуть надані рівні права.

Розмова про мультикультурність України зайшла із кореспондентом "Обозревателя" після презентації фільму про Голодомор (1932-1933 р.р.) "Гіркі жнива" у кінотеатрі "Оскар" у п'ятницю, 25 листопада.

"Такого не може бути, щоб одна культура переважала. Усім культурам треба дати рівний доступ. Звичайно, є окремі випадки, де хтось десь щось порушує. Але обов'язок держави - дати можливість рівного доступу у здійсненні того чи іншого проекту або підтримки своєї культури", - сказав Нищук.

За словами міністра, підтримка усіх громадян країни без виключень сприятиме європейському розвитку України.

"Світ зараз є таким, що є обов'язком кожної держави дбати про повноцінний розвиток і збереженння традицій всіх етно-національних меншин, які є в країні. І мої дії це підтверджують різними програмами, які стосуються всіх національностей, які є в Україні. Звичайно, що багатонаціональна культура, яка є в кожній країні і в Україні зокрема є стратегічною, є цікавою для всього світу. Ідентифікація своєї власної культури - це повага до всіх тих культур, які в силу обставин, в силу свого історичного часу наповнюють і доповнюють культуру України", - заявив Нищук.

Як повідомлялося, у понеділок, 21 листопада, під час ефіру на "Свободі Слова" на телеканалі ICTV Євген Нищук на запитання від Наталки Соколенко про те, що на сході важко знайти українські книжки, відповів, що другим безпековим моментом для країни є культура, а перший – це армія та новітня зброя.

"Другим безпековим моментом це є культура. Тому що вона має здатність виховувати і формувати суспільство. І ця ситуація, яка склалася на сході й півдні країни, – це прірва свідомості. Більше того, коли ми так багато говорили про генетику, на Запоріжжі, на Донбасі, на тому... це ж міста завезені. Немає там ніякої генетики. Це свідомо завезені. Черкаси – це славетний гетьманський шевченків край, саме місто Черкаси наполовину завезене. Чого? Бо боялися цього Шевченківського духу. І так робили, це була технологія Радянського Союзу", - сказав міністр.

Згодом цитата про генетику була поширена у російських ЗМІ і за три дні спровокувала резонанс в українських ЗМІ та соцмережах.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги