Самые важные новости дня по состоянию на 14:00 - слушать аудио

5.1т

Найсвіжіші новини дня станом на 14:00

Рада ратифікувала в цілому законопроект № 0004 про ратифікацію Угоди між урядом Польщі, України та Литви про створення спільної військової частини. За відповідне рішення проголосували 290 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Сама Угода між країнами було підписана 19 вересня 2014 і вступить в дію через 30 днів після отримання Польщею повідомлення про завершення всіх внутрішньодержавних процедур, необхідних для введення Угоди в дію. Відповідно до прийнятого законопроекту в загальну військову частину увійдуть 245 військовослужбовців.

Від України у спільну бригаду ввійдуть бійці 80-ї окремої аеромобільної бригади Збройних сил України. Українські, литовські і польські військові будуть брати участь у спільних навчаннях, а пізніше разом брати участь в операціях. Технічна документація буде розроблена протягом двох років, після закінчення цього терміну бригада повинна бути повною оперативної готовності.

****

Верховна Рада в першому читанні підтримала проект закону №1107 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування. За ухвалення даного рішення проголосували 280 депутатів.

Проект Закону спрямований на створення реальних юридичних механізмів для безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об'єктів для загального водокористування як істотної умови реалізації конституційного права громадян на користування природними об'єктами права власності українського народу.

****

Російська Федерація поставила терористам ракети класу "земля-повітря" та сучасні танки, яких не було раніше на території України. Про це 3 лютого в Брюсселі заявила представниця НАТО Оана Лунгеску. Серед поставлених Росією озброєнь, за даними НАТО, - ракети класу "земля-повітря" та сучасні танки.

На запитання журналістів про можливі постачання американської зброї Києву представниця НАТО заявила, що альянс "не грає тут ніякої ролі". За словами Лунгеску, НАТО не постачає озброєннями, і рішення такого роду - справа окремих її членів.

***

Харківський "Завод імені Фрунзе" вже виготовив першу партію систем огородження, 4,3 кілометра парканів, для урядового проекту "Стіна" по зміцненню українсько-російського кордону.

На заводі запевняють, що підприємство взялося виготовляти необхідну продукцію з мінімальною рентабельністю, враховуючи значущість проекту для безпеки України.

В даний час продукція передана замовнику і поміщена на тимчасове безоплатне зберігання на склад заводу імені Фрунзе. Підприємство готове відвантажити продукцію на першу вимогу.

****

Контрактна ціна російського газу для України в першому кварталі вже становить $ 329 за тисячу кубометрів. Про це заявив офіційний представник "Газпрому" Сергій Купріянов.

До кінця першого кварталу продовжує діяти знижка для України в $ 100 за тисячу кубометрів, яку російський уряд надав відповідно до так званого зимового плану, підписаного у Брюсселі за участю Єврокомісії. У листопаді-грудні ціна становила $ 378 за тисячу кубометрів.

****

Команда Першої ліги алчевська "Сталь" знялася з чемпіонату України. У зв'язку з проведенням АТО клуб далі не може проводити свої матчі. Рішення про зняття алчевської команди було прийнято на Раді ліг ПФЛ.

Тепер же, коли "Сталь" офіційно припинила участь у чемпіонаті, у Першій лізі залишилося 15 команд. "Сталевари" можуть повернутися в Першу лігу вже в наступному сезоні, якщо ситуація в країні дозволить алчевцям проводити матчі.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости