Читання статусів замість книжок перетворює нас на тварин – Дереш

23

Читання статусів у соціальних мережах замість читання справжньої літератури може призвести до погіршення процесу мислення. Таку думку під час прес-конференції в "Обозревателе" висловив письменник Любко Дереш.

"Сьогодні зовсім небагато молодих людей захоплюється сучасною українською літературою. Вони віддають перевагу спілкуванню у соціальних мережах, для тих текст – це, в першу чергу, статус на Фейсбуці чи повідомлення Вконтакті", - сказав він.

За словам письменника, проблема, що виникає внаслідок інтенсивного інтернет-спілкування, полягає в тому, що "таке спілкування не дає можливості по-справжньому обмінюватися думками як такими". "Література характерна тим, що вона показує процес мислення письменника, і коли ми читаємо книгу, разом з автором ми вчимося мислити. Цей навик закріплюється в нас, підтверджується в культурі", - розповів Дереш.

"Чим менше ми читаємо, тим гірше у нас з мисленням. А це значить, що ми більше надаємо перевагу чуттям. Це зближує нас із тваринами. Але це зовсім не те, куди мало би рухатись суспільство", - заявив він.

Читайте:

Дереш: ненормативна лексика – це прийоми нижче пояса

Нагадаємо, на черговому Львівському форумі видавців, що пройде з 10 по 15 вересня, буде представлено дві нових книги Любка Дереша – "Остання любов Асури Махараджа" та збірка повістей "Миротворець".

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Наши блоги

Последние новости