ГлавнаяБлоги

ВВП винайшов українець

8.4т

Харків'янин Семен (Шимен) Кузнець, який до 21-річного віку жив і навчався у Києві та Харкові і почав кар'єру у статистичному відділі Центральної ради профспілок України, емігрувавши до СШАстав головним архітектором американської системи національних рахунків, винахідником ВВП та Нобелевським лауреатом з економіки.

Через 5 років після еміграції до США, у 1927 році Саймон Кузнець очолив Комітет з економічного зростання у Національному бюро економічних досліджень. А вже у 1934 році він представив Конгресу США концепцію ВВП, до сьогодні найбільш поширеного в світі індикатора економічного зростання. Він також з самого початку сам застерігав від неправильного використання ВВП, наголошуючи, що він не є мірою добробуту чи якості життя.

У 1954 році був обраний Президентом Американської економічної асоціації, викладав у Гарварді, університеті Джона Хопкінса, був обраний почесним доктором багатьох американських ВНЗ, зокрема, Принстонського, Колумбійського, Пенсильванського університетів.

У 1971 році Кузнець отримав Нобелівську премію з економіки "за емпірично обґрунтоване тлумачення економічного зростання, яке призвело до нового, глибшого розуміння економічної і соціальної структури і процесу розвитку в цілому".

Кажуть, що колишній харків'янин все життя пам'ятав про Україну - в його домі лунали українські пісні та зберігалися українські речі.

На честь таких українців треба називати вулиці, міста та університети. І ми обов'язково створимо в Україні такі умови, щоб такі таланти могли сповна реалізувати себе на рідній землі на користь рідної країни.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги