УкрРус

Самые важные новости дня по состоянию на 14:00 - слушать аудио

Найголовніші новини дня станом на 14:00

Правозахисники Human Rights Watch вивчили чотири резонансних інциденти, що призвели до загибелі цивільних осіб на Донбасі, і представили висновки у своєму звіті.

Про це йдеться на сайті організації.

"Дві найбільш смертоносні атаки з цивільними жертвами під час останнього загострення були наслідком незаконного використання некерованих ракет підтримуваними Росією сепаратистами", - заявив провідний дослідник відділу з надзвичайних ситуацій Human Rights Watch Оле Солванг, додавши, що всі сторони повинні відмовитися від використання такого озброєння.

Зокрема, відповідальність за обстріл житлових кварталів Маріуполя та автобуса під Волновахою, в результаті яких загинули 43 людини і були поранені більше 100, експерти організації покладають на бойовиків.

З детальним звітом можна познайомитись на сайті Обозреватель.

****

Народні депутати Верховної Ради України проголосовали за основу і в цілому законопроект № 1535 про внесення зміни до статті 9 Закону України "Про оборону України" (щодо військовополонених та інтернованих в особливий період) за скороченою процедурою.

За відповідне рішення проголосували 283 депутати.

Проект Закону був розроблений Міністерством оборони України з метою визначення на законодавчому рівні міністерств, центральних та місцевих органів виконавчої влади та правоохоронних органів спеціального призначення, уповноважених забезпечувати збір, охорону та утримання військовополонених та інтернованих в особливий період.

****

Пенсійний фонд України щорічно не долічується понад 70 млрд гривень. Це призвело до того, що в бюджеті Фонду на 2015 рік його дефіцит становить 28,8 млрд гривень. Відсутні кошти Пенсійному фонду повинен заповнювати держбюджету. Але його ресурси, у світлі наростаючої економічної та політичної кризи, поступово вичерпуються, що ставить під загрозу виплату пенсій в країні в повному обсязі.

Такий стан справ складається в силу величезного розміру зарплат, що виплачуються "в чорну". За підрахунками Мінсоцполітики, ця цифра становить близько 200 млрд гривень.

Саме тому, з урахуванням "сірих" зарплат, 20 мільйонів українців працездатного віку не в змозі утримувати постійно зростаючу кількість пенсіонерів.

****

20% росіян підтримують пошук компромісу для зняття з Росії санкцій США і ЄС.

Про це свідчать результати опитування, проведеного "Левада-центр", опублікованому на сайті центру 2 лютого 2015.

Крім того, 69% опитаних вважають, що Росії потрібно продовжувати свою зовнішню політику, а ще 11% не змогли дати відповідь.

Так, санкції відчули 79% респондентів, лише 12% стверджують, що санкції не вплинули на них, а 9% не змогли відповісти на це питання.

****

Жіноча збірна України завоювала "золото" в неймовірною естафеті на чемпіонаті Європи з біатлону, що проходить в естонському Отепяя.

Другою з відставанням у 18,6 секунд фінішувала збірна Німеччини, бронзовими призерами стали представниці Франції.

Наши блоги