Примите участие
в розыгрыше
футболки с логотипом Obozrevatel Участвовать
Приз
СпортLady

/Блоги - Новости шоу-бизнеса

Євробачення-2019: "нє всє в Расії плахіє, а я нєсу мір і об’єдіняю людєй"

90.8тЧитать материал на украинском

Я мав поділитися з вами своїми враженнями від нацвідбору Євробачення ще вчора, але соррі, концерти у Львові, замотався/забігався, пишу сьогодні. Може так і краще, трохи пар випустив… не такий агресивний.

Насамперед, я маю повідомити вам, що все, що я зараз тут напишу – це моя особиста думка, яка не стосується редакційної політики каналів СТБ і UA:ПЕРШИЙ. Це те, що я думаю. І що вважаю за потрібне сказати.

1-ий півфінал.

Сильний. Смачний. З хорошим представництвом чоловічого вокалу. Розкішні пісні від Letay і Бахроми. В рекламній паузі до мене підійшов Семен Горов, який був режисером постановником номеру Letay, і "подякував" за "таку високу оцінку його роботи". А я стібав номер Letay, бо він нагадував мені дипломну роботу випускників естрадно-циркового училища. Образився на мене чоловік. Не знаю чи тільки на мене. Може ще й на суддів, які розкритикували саме номер, а не пісню, і поставили низький бал, чи на глядачів, які поставили не надто вищий. Я б на місці митця ображався на себе за те, що номером зіпсував артисту пісню. Але "то таке" (с) Мирон Маркевич.

У "Бахроми" була чудова пісня. Наспівую по нині день. Шкода, що соліст вирішив за прикладом MARUV погратись в "голубя мира" і почав розказувати про те, що "музика, как и любовь не имеет границ", у відповідь на моє запитання про гастролі у РФ.

Моя біль – невихід у фінал "ЦеШо". Такого Україна на відборі ще не бачила! Переконаний, що Європа це зацінила б! Чіткий образ, чіткий меседж, провокативний текст, агресивне "I hate you" з уст маленьких посіпак. У "ДахаБраха" і "Dakh Daughters" з’явився талановитий "молодший братик"! Чесно кажу, коли я побачив 6 балів від глядачів, я повірив, що з цією аудиторією ми досягнемо гідного представництва на Євробаченні! Фінал покаже, що я помилявся.

2-ий півфінал.

Пішла "жара"!

5 балів від глядачів гурту KAZKA стали для останнього "холодним душом", як виявилось, 150млн переглядів кліпу в ютюб взагалі нічого не гарантують. АннаМарія беруть 7 балів від глядачів і ще не здогадуються, що на них чекає через тиждень. Freedom Jazz фантастично запалюють і стають одними з головних претендентів на перемогу у нацвідборі, а невихід виконавця Khayat до фіналу так і залишиться на совісті суддів.

Євробачення-2019: "нє всє в Расії плахіє, а я нєсу мір і об’єдіняю людєй"

Мій діалог із Khayat викликав хвилю обурення у частини глядацької аудиторії. Мовляв мій тон спілкування із Адо був рагульським і що, мовляв, я виправдовую насильство над людьми, які вирізняються з-поміж сірого натовпу своїм зовнішнім виглядом. А конкретно мною було сказано "якщо ви в метро їздите ось так, то я не дивуюсь, чому вас побили". В принципі, я закладав у цю фразу банальну констатацію стану справ у нашому суспільстві. Хтось побачив у цьому виправдання насильства. Хтось закинув, що я не засудив насильство. Наголошую вкотре: ні до чого не закликав і насильство не виправдовую. Засуджувати не довелось, позаяк, Хаят розумний молодий чоловік і він чітко пояснив чому виставив інформацію про своє побиття у соцмережі, додавати уже було нічого.

Ряд представників ЛГБТ спільноти вимагали від мене вибачитись перед Хаятом, звинуватили у гомофобії та нагородили таким синонімічним рядом епітетів, що виникло запитання, хто з нас більший рагуль. Звичайно, що я за словом у кишеню не поліз і ми смачно погиркались. Дуже цікаво, що захищаючи Хаята від мене, ніхто з хейтерів не звернув увагу на заяву самого Хаята, який записав сторіз у якому попросив відчепитися від мене і подякував за те, що я був ледь не єдиною людиною, на нацвідборі, яка поставилась до нього з повагою і від якої він отримав підтримку. Коротше, кожен бачить те, що хоче. Проте я свої висновки теж зробив. І про деяких людей і про те, що надалі у висловлюваннях потрібно бути обачнішим, щоб не давати підґрунтя для неправильного трактування своїх слів.

Євробачення-2019: "нє всє в Расії плахіє, а я нєсу мір і об’єдіняю людєй"

Далі на горизонті з’явився Скрипін. Роман провів інтерв’ю із АннаМарія і багатьом, як і мені, відкрив очі на бекграунд дівчат у вигляді тата-судді і мами віце-прем*єра в окупаційному уряді Криму. На холєру дівчата добровільно лягли під каток Скрипіна – це для мене загадка. Те інтерв’ю нагадувало мені розмову Яніни Соколовської з Настею Приходько – просто "побиття дитини". І все б нічого, якби Роман після цього, на куражі, не вирішив "полікувати" всіх навколо себе і не настрочив феєричний пост, в якому звинуватив і канал СТБ, і Джамалу, і мене у сліпоті та роботі на 5-ту колону!

Думаю, що Роману треба трішки ретельніше підбирати слова і краще зафіксувати корону на голові, бо вона може ненароком відлетіти. Корона. Не голова. Особисто я ще можу пережити словесний понос, який адресований на мою адресу. Ну про оту роботу на 5 колону, про те, що я на короткому повідку у Пінчука)))) (я про ось цю залежність від Пінчука читаю вже кілька років і щось, курва, ні один мудак, який про це пише, не навів конкретного прикладу, де Пінчук втручається у мою роботу) і т.д. Але коли Роман пише, цитую: "В мене немає питань до Манекена. Донецьк. Після слова на "Д" треба ставити крапку", то у мене виникає ряд запитань, які я з радістю поставлю при зустрічі. Як мінімум щоб прояснити чи усіх донецьких Роман чеше під одну гребінку і яке відношення ця тирада має до моєї донецької дружини.

Ну і фінал. Найважчий за усі 3 роки моєї роботи у нацвідборі. Зі стиснутим горлом і з глибоким розчаруванням у пасивності нашого суспільства. Робота ведучого не передбачає максимально можливого висловлення суб’єктивної думки, але однозначно має віддзеркалювати суспільні запити до людей, які претендують на звання представника країни на міжнародній арені. І попри те, що конкурс Євробачення позиціонується, як аполітичний, ми щороку бачимо, які пристрасті вирують навколо нього саме у цьому контексті. Чи може це не переможців грузинського нацвідбору не допускали до конкурсу з піснею "We don’t wanna put in" і вимагали змінити текст?!! Чи може не у нас "Гринджоли" з’явилися у нацвідборі за квотою Майдану? Чи може 3 роки тому заруба між Джамалою і Лазарєвим сприймалась виключно, як музичний батл?! Чи може дії політиків не впливають на подальше голосування громадян за представників тої чи іншої країни?!

Годі теревенити про те, що спорт і музика поза політикою! Вони не поза політикою, вони в епіцентрі. І, чорт забирай, це дійсно дуже важливо, хто представляє країну на конкурсах чи змаганнях. Попри відмінність думок у різних людей ми усі, ті хто живе в Україні, ті хто ідентифікує себе громадянами нашої країни, маємо мати спільний знаменник щодо таких питань, як: хто є для нас Росія? Чий Крим? Що відбувається на Донбасі?! Якщо треба ще раз розжувати для найбільш упоротих персонажів, які вже кілька днів засипають мене листами де розписують, який я ублюдок і "как ми в тєбє разочаровалісь", то мені не важко:

1. Росія – країна агресор.

2. Крим – це Україна.

3. На Донбасі – війна розв’язана Росією, а не громадянська війна, як її зручно трактують російські пропогандисти.

Все!

Євробачення-2019: "нє всє в Расії плахіє, а я нєсу мір і об’єдіняю людєй"

І якщо людина не може визнати один з цих пунктів, але збирається представляти нас на міжнародній арені, то вона ставить всю країну в дурне положення! Бо ми дійсно просимо міжнародну спільноту допомагати нам у боротьбі з російською агресією, вводити санкції, озброювати нашу армію, розвінчувати фейки і т.д., аж тут виходить якась дівчинка чи хлопчик і каже, що "нє всє же там плахіє люді, я нєсу музикай мір і об’єдіняю людєй"! Ви реально не розумієте, що таким чином ви легітимізуєте з нашого боку те, що нав’язує світу агресор?!!

Хіппі несли музикою мир! І це мало конкретні прояви, на кшталт маршу пацифістів у Вашингтоні з вимогою вивести війська з В’єтнаму! Після ваших виступів у Москвах, Пітєрах і Гєлєнжиках хто вийшов на Красну Площадь вимагати вивести війська з Донбасу?!!!! Якого біса ви підмінюєте поняття?! Заробляти гроші і закликати до миру – це не одне і те ж!!!

Чому мене мають розчулювати сльози дівчат з АннаМарія на сцені?! Бо їм шкода батьків, у яких можуть бути проблеми через те, що доньки скажуть, що Крим – це Україна?! А чому я маю переживати за колаборантів?! Батьки зробили свій вибір. Кров прапорщика Кокоріна і десятки тисяч зруйнованих доль на тій медалі "За возвращєніє Крима". Дуже непослідовна позиція у сестер. З одного боку і на Майдані виступали, і об*єктом критики з боку російських медіа були, і від контракту з російським брендом відмовились, бо одним з брендфейсів компанії був Охлобистін, і перед дітьми бійців АТО виступали, аж раптом у головний для себе момент повороту кар’єри дали "задню". Ніхто не вимагав гратися у Павліка Морозова і зректися батьків. Важливо було почути громадянську позицію до кінця! А не бути трішечки вагітним.

Перемога Maruv – це тривожний дзвіночок. Це той випадок, коли активна меншість винесла ногами вперед пасивну більшість. Ніхто не забороняв людям проголосувати за Казку чи Фрідом Джаз. Але більшість була зайнята – строчила гнівні пости та коментарі у Фейсбук. А треба було строчити смс!

Висловлювати претензії Руслану Квінті за те, що він набрав "неправильних" виконавців у нацвідбір?! Ви серйозно? У Квінти було завдання вибрати 16 пісень, які можуть претендувати на представлення України на ЄБ. Він це зробив. СТБ передали увесь список виконавців на затвердження суспільному мовнику. І там сказали "ок"! А вже коли визначились учасники фіналу і запахло смаженим, чомусь усі дуже почали перейматися тим, що трапилось!

Потрібно заздалегідь встановлювати правила гри, а не вирішувати проблеми по мірі їх надходження!

Євробачення-2019: "нє всє в Расії плахіє, а я нєсу мір і об’єдіняю людєй"

Бо якби перед початком національного відбору було чітко вказано, що артист, у якого в гастрольному графіку є концерти у РФ, не допускається до конкурсу, то зараз не треба було б ставити прихильників MARUV у дурне положення, бо вони старанно голосували за свою фаворитку, а тепер їх вибір ламають через коліно! І це не менш тривожний дзвіночок. Виявляється, що перемогти у нацвідборі мало, треба ще підписати контракт з НСТУ, де є пункти, про які артисти не здогадувались, коли йшли на нацвідбір.

Зрештою, певний фільтр на вході у нацвідбір і мені, як ведучому спростив би життя. Я дуже хочу вести музичний конкурс, а не розбиратись з "голубями мира" що для них важливо – не розчарувати своїх прихильників у РФ і бути зручним інструментом російської пропоганди, чи бути представником країни, яка щодня втрачає своїх синів та дочок на фронті і чітко усвідомлювати, хто є винуватцем цієї біди. Здається, на 5 році війни можна було б і визначитись! Це не менш важливо, аніж хороша пісня та крутий номер, які були у переможниці.

Дякую усім глядачам національного відбору як за позитивні, так і негативні відгуки. Дякую продюсерам СТБ за комфортні умови роботи з професійної точки зору, а конкретно Наталі Франчук за титанічну роботу над проектом та роботу в "вусі".

Зустрінемось у травні. Коментуватиму Євробачення в ефірі СТБ. Україна у першому пів-фіналі.

P.S. Поки цей текст писався, MARUV встигла відмовитись від виступу на Євробаченні.

P.P.S. А потім спливла інформація про концерти Джамали у РФ. Ну все… приїхали. Тепер можете справедливо шмаляти в мене звинуваченнями у подвійних стандартах. А НСТУ тепер треба якось пояснити, чому MARUV, яка гастролює в Росії на ЄБ не їде, а Джамала спокійно виступила у 2016-му! Щось в мене руки опускаються… Журба!

Что там нового у Меган Маркл и принца Гарри - читай у нас в Instagram.

Читайте все новости по теме "Евровидение-2019" на OBOZREVATEL.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.

62
Комментарии
66
37
Смешно
132
Интересно
418
Печально
57
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Показать комментарии
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы
Алексей Смирнов
Алексей Смирнов
А шо Притула скрыл, что Джамала в 2015 в Сочи оккупантов развлекала, шо ее маманька после аннексии Крыма сразу получила российский паспорт и в Украину особо не торопится?
Показать комментарий полностью
Protsenko Dmytro
Protsenko Dmytro
Х7йня, Притула, починай з початку! Тексту багато але головну пред`яву Притула промимрив! ...."Вісловлюваті претензії Руслану Квінті за ті, что він набравши «неправильних» віконавців у нацвідбір?"... Він зробив це в край х?йово. З легкои руки Зураба & НСТУ недоумок Руслан Квінті одноосібно вибирає вату та відсіює класних виконавців! Тобто вся країна заручник його смакових переваг й поганої попередньої роботи?
Показать комментарий полностью
Столяр Александр
Столяр Александр
Конечно не все в Расии плохие, всего лишь 86%....
Показать комментарий полностью