СпортLady

21 жовтня Національний президентський оркестр запрошує на концерт “Фортепіанна феєрія”

803

21 жовтня о 19:00 Національний президентський оркестр (художній керівник і головний диригент – Анатолій Молотай)запрошує на концерт “Фортепіанна феєрія”, який стане для присутніх чарівною музичною мандрівкою різними країнами Європи.

Колонний зал імені М. Лисенка Національної філармонії Україниоб`єднає у своєму просторі молодих музикантів з України, Данії та Італії. Прозвучать твори сучасного українського класика Мирослава Скорика, а також скандинавських та італійських композиторів. Данська піаністка Елізабет Нільсен виконає Концерт для фортепіано з оркестром Едварда Гріга, “Чакону” для фортепіано соло Карла Августа Нільсена. Окрім того, у її виконанні прозвучить Концерт №1 для фортепіано з оркестром – одна із знакових робіт Мирослава Скорика. Національним президентським оркестром диригуватиме Народний артист України Василь Василенко. Програма також включатиме “Марш” із оркестрової сюїти “Аладдін” Карла Нільсена і симфонічний твір Мирослава Скорика, присвячений пам'яті Героїв Небесної Сотні – “Покаянний Псалом”, прем'єра якого відбулася 2016 року в рамках Першого всеукраїнського відкритого музичного конкурсу Мирослава Скорика. Його “Карпатську рапсодію” для скрипки та симфонічного оркестру виконає перша скрипка Національного президенського оркеструВіталій Лєонов. Спеціально запрошений італійський диригент Ауреліо Канонічі представить свою інтерпретацію відомого твору Отторіно Респігі “Пініі Рима” – другу частину його знаменитої Римської тріади симфонічних поем, присвячених картинам соснових гаїв у місцевостях навколо Рима.

Ще у 2015 році київська публіка відкрила для себе молоду талановиту данську піаністку Елізабет Нільсен. Столичним меломанам запам`яталася у її виконанні самобутня музика Карла Нільсена. Тісна співпраця українських митців із Елізабет Нільсен розпочалася ще на прем`єрі опери-реквієму “IYOV” (композиторів Романа Григорівата Іллі Разумейка) в рамках Днів української культури в Данії у 2016 році. Вдалий дебют вимагав продовження творчої взаємодії митців різних країн, чим і став проект “Фортепіанна феєрія”, втілений на сцені Національної філармонії України. Тож присутні на цій події матимуть можливість відчути наживо всю магію музичного “трикутника” – Данії, Італії, України, презентовану шедеврами митців цих європейських країн.

Елізабет Нільсен– данська піаністка українського походження. Народилася 1993 року у Копенгагені, 2000 року почала свій музичний шлях у Королівській балетній школі. У 2015-му році після закінчення Копенгагенської королівської музичної академії продовжила стажування у Віденській консерваторії у класі професора Яна Ярачека. Лауреат численних міжнародних конкурсів у Данії, Італії, Німеччині, Голландії. Веде вктивну концертну діяльність, презентує сольні та камерні програми, а також виступає з оркестром. У травні 2015 року лейбл Danacord випустив перший CD-диск артистки, присвячений творчості Баха, Шумана та Прокоф'єва. У вересні 2015 відбувся сольний концерт Елізабет у Національній філармонії України, присвячений творчості данського композитора Карла Нільсена. У 2016 році піаністка отримала одну з найпрестижніших в Європі премій – приз Леоні Зонніт для молодих музикантів. У лютому 2017 року Елізабет виграла Європейський фінал конкурсу Yamaha в Гетеборзі, Швеція. Цього ж року вона записала другу платівку, в яку увійшли твори Роберта Шумана та Карла Нільсена.

Віталій Леєонов народився 1988 року у Хмельницькому. 2006 року закінчив Львівську музичну школу ім.Крушельницької. Упродовж 2006-2011 років навчався у Національній музичній академії України у класі Ольги Рівняк та Дмитра Ткаченка. Брав майстер-класи у Кшиштофа Вегрина та Богодара Которовича. Після закінчення навчання почав працювати у Національному президентському оркестрі. Із 2016 – прерша скрипка цього колективу.

Ауреліо Канонічі – італійський диригент і композитор. Народився 1965 року у Генуї, де і почав опановувати гру на фортепіано і композицію у Консерваторії Ніколо Паганіні. Диригуванню навчався у Відні упродовж 1992-95 років. Працював із такими оркестрами: Віртуози Святої Цецілії, Міжнародний оркестр Італії, Будапештський концертний оркестр, Стамбульський державний симфонічний оркестр, Національний оркестр радіо у Бухаресті, Варшавський оркестр національного раідо, оркестри Варшавської опери, Краківська опери та філармонія та інші. З 2008 року є художнім керівником симфонічної секції “Ріхард Вагнер” Фестивалю Равелло.

Василь Василенко – український диригент, Народний артист України. Президент Благодійного фонду ім. С. Прокоф'єва, директор та художній керівник Міжнародного фестивалю оперного мистецтва “Золота корона”, член Національної спілки театральних діячів України. Народився 1955 року у с. Медвин Богуславського району, Київської області. У 1986 р. закінчив Львівську консерваторію. Працював диригентом Харківського та Донецького оперних театрів, Стажувався в Московському Большому театрі. Працював генеральним директором і художнім керівником в Одеському оперному театрі. Диригент– постановник більше 30 оперно-балетних вистав, прем’єри яких стали знаковими подіями в історії музичного мистецтва України. 2003 став головним диригентом Донецького національного академічного театру опери і балету імені А. Солов'яненка. Поставив ряд вистав та опер, зокрема оперу М. Аркаса, оперу К. Данькевича “Богдан Хмельницький” (2005), оперу Р. Вагнера “Летючий Голландець” (2010). З 2015 року працює в Національному президентському оркестрі.

Деталі та квитки:

http://www.filarmonia.com.ua/afisha/chsukhyetkarra_chyezhukya_rashch_tuyeiyeyerkh_sunyefkhu/

0
Комментарии
0
0
Смешно
0
Интересно
0
Печально
0
Трэш
Чтобы проголосовать за комментарий или оставить свой комментарий на сайте, в свою учетную запись MyOboz или зарегистрируйтесь, если её ещё нет.
Зарегистрироваться
Новые
Старые
Лучшие
Худшие
Комментарии на сайте не модерированы

Наши блоги