Театралів з Рівного відзначили на Міжнародному фестивалі

319

style="padding-top:20px; border-color:#fff;">

ПДМівських театралів визнали кращими на Міжнародному фестивалі.

На 10 міжнародному фестивалі декламації і слова «Prednášam, teda som», що нещодавно проходив у місті Кремніца Словацької республіки, учасники театральної лабораторії Палацу дітей та молоді «ВідСутність» та театральної студії «Від ліхтаря» вибороли Золоту, Бронзову та Срібну стрічки.

Четверо з п’яти представників театральної спільноти Палацу, що взяли участь у фестивалі, були відзначені журі. Відтак Золоту стрічку у категорії монолог виборола Олена Андрощук, у категорії поезія дівчинці дісталася бронза. За монолог Срібною стрічкою нагородили Віру Юхимець та бронзою Андрія Шуманського. Також Андрій Шуманський виборов Срібну стрічку в категорії поезія та Бронзову у категорії проза. Юлія Озарчук Отримала Бронзову стрічку за поезію.

У фестивалі взяло участь більше 150 представників з Словаччини, Чехії, Польщі, Білорусі та України. Україну окрім рівнян представляли і театрали зі Львова. Переконати глядача зі сцени, передати емоції усіма засобами театрального мистецтва, які закладені у творі, було головним завданням учасників фестивалю. Усі твори звучали мовою оригіналу, тобто словацькою, українською, білоруською, чеською і польською.

Не розуміючи української, всі сміялися, коли Андрій Шуманський читав байку Глібова. А монолог представниці з Чехії, не зважаючи на мовний бар’єр, по-справжньому розчулив всіх у залі. Майстерність декламатора вимірюється передусім реакцією глядача.

«Не важливо якою мовою ти декламуєш, - підсумовують театрали ПДМу, - головне, щоб тобі повірили і зрозуміли тебе. Нам це вдалося.»

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги