Італійські експерти радять хмельницьким підприємцям, як знайти інвесторів

28

Фото: автора

Сьогодні за декількома годинами розмов італійські експерти радили хмельницьким підприємцям, як шукати інвесторі та що для цього необхідно робити.Хмельницька міська рада у співпраці з командою італійських експертів організувала work-shop EU-Project (Європейський проект). Саме він є консультантом для підприємств, які шукають фінансування власних інвестиційних проектів чи пропозицій. Експерти беруть на себе аналіз, систематизацію та адаптацію усієї документації до вимог європейських інституцій.

До work-shop EU-Project входять спеціалісти з юридичних, бухгалтерських, маркетингових, зовнішньоекономічних питань, а також експерти, які знають як правильно та ефективно працювати з європейськими донорськими організаціями.

Основними критеріями проектів є технологічність, інноваційність та ідейність. Уся документація має бути написана англійською мовою.

До слова, розробка такого проекту може коштувати від 5 тис. євро. Але до того, як розробляти проект, експерти оцінять його чи реальна взагалі ідея та чи варто її втілювати в життя.

Вислуховували й  пропозиції хмельничан, аналізували чи це вони є реальними. Італійці ж підтримували ідеї та пропонували спілкуватися окремо,аби детально обговорити і оцінити усі можливості. У тому числі розмовляли й про переробку відходів від текстильного виробництва, очистку землі після загрязнення вирощуванням соєю, про якісні та сублімовані продукти, сонячні станції та ін.

Закордонні експерти розповідають, що наразі доступ до європейського фінансування отримати важко,але реально. Проекти оцінюватимуть бальною системою, далі за них голосуватимуть і обиратимуть. Якщо проект відвертають, то не завжди він є незадовільним повністю. Часто такі ініціативи просто неправильно оформлені. Тому їх доопрацьовують і знову подають на конкурс.

Італійські експерти зізнаються, що найцікавішими проектами для інвесторів є теми, пов’язані з  екологією, енергоефективністю, технологією для охорони навколишнього середовища та енергоефективністю. Виділяють кошти й на проекти, пов’язані з розвитком культури.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости