УкрРус

На Волині почали встановлювати вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Вуличні ліхтарі на сонячних батареях розпочали встановлювати на Волині.

Про це пише ІА "Волинські новини".

Модерні ліхтарі вже рік вже освітлюють дорогу у селі Прилуцьке Ківерцівського району. Чотири вуличні світила живляться від сонячної енергії. До ноу-хау вдалися, аби заощадити кошти по проведенню освітлення у селі.

Освітлення на одному з перехресть працює від сонячної енергії, на електроопори встановили спеціальні елементи, які перетворюють сонячне світло в електроенергію. Ця енергія накопичується в акумуляторах протягом дня, а з настанням темного часу доби живить лампи ліхтарів. Проте схоже, що безкоштовна енергія не дуже себе зарекомендувала у селі.

"На перехресті трапляються аварії і тому ми вирішили освітити його своїми силами, тобто за кошти сільради. Стоїть чотири ліхтарі і чотири сонячні батареї, це обійшлося нам близько 60 тисяч гривень", - розповідає голова Прилуцької сільської ради Валентин Арчибасов. Та переконує, що при стабільній роботі таке освітлення себе виправдовує, оскільки не вимагає великих затрат.

Так, щоб провести лінію електропередач від останнього стовпа у селі до перехрестя треба було заплатити втричі більше.

Проте, зі слів голови, є певні нарікання на роботу таких ліхтарів, та й у західного сусіда вони, мовляв, світять яскравіше.

Наши блоги