На Волині почали встановлювати вуличні ліхтарі на сонячних батареях

Вуличні ліхтарі на сонячних батареях розпочали встановлювати на Волині.

Про це пише ІА "Волинські новини".

Модерні ліхтарі вже рік вже освітлюють дорогу у селі Прилуцьке Ківерцівського району. Чотири вуличні світила живляться від сонячної енергії. До ноу-хау вдалися, аби заощадити кошти по проведенню освітлення у селі.

Освітлення на одному з перехресть працює від сонячної енергії, на електроопори встановили спеціальні елементи, які перетворюють сонячне світло в електроенергію. Ця енергія накопичується в акумуляторах протягом дня, а з настанням темного часу доби живить лампи ліхтарів. Проте схоже, що безкоштовна енергія не дуже себе зарекомендувала у селі.

"На перехресті трапляються аварії і тому ми вирішили освітити його своїми силами, тобто за кошти сільради. Стоїть чотири ліхтарі і чотири сонячні батареї, це обійшлося нам близько 60 тисяч гривень", - розповідає голова Прилуцької сільської ради Валентин Арчибасов. Та переконує, що при стабільній роботі таке освітлення себе виправдовує, оскільки не вимагає великих затрат.

Так, щоб провести лінію електропередач від останнього стовпа у селі до перехрестя треба було заплатити втричі більше.

Проте, зі слів голови, є певні нарікання на роботу таких ліхтарів, та й у західного сусіда вони, мовляв, світять яскравіше.

Наши блоги