“Водоканал” хоче підняти вартість води на 46%

23

“Водоканал” хоче підняти вартість води на 46%

Фото: мережа інтернет

24 Травня 2016,11:22

1

79

Автор: Вадим Павлюк

“Водоканал” хоче підняти вартість води на 46 %

Житомирський “Водоканал” заявив про намір підвищити тарифи для житомирян на централізоване водопостачання та водовідведення. Відповідний документ розповсюдила сьогодні прес-служба підприємства.

Як повідомляють у прес-службі “Водоканалу”, тариф на водопостачання зросте з 3,99 до 5,87 грн за 1 м2, а плата за водовідведення – з 6,19 до 6,78 грн за 1 м³.

Таке рішення на підприємстві обґрунтовують тим, що з часу встановлення діючих тарифів зросли ціни на енергоносії (електроенергію, газ природний, паливно-мастильні матеріали) та інші матеріально-технічні ресурси, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг у порівнянні з врахованою в діючих тарифах КП “Житомирводоканал”. Фактичний рівень відшкодування економічно обґрунтованих витрат підприємства діючими тарифами за І квартал 2016 року склав:

- централізоване водопостачання – 53,2 %;

- централізоване водовідведення – 95,2 %.

Унаслідок підвищення цін на енергоносії та інші матеріальні ресурси без одночасного підвищення тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, КП “Житомирводоканал” отримало збитки за І квартал 2016 року в сумі 9 млн грн. Тому метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

Таким чином, плановані тарифи на послуги з:

  • централізованого водопостачання – зростуть на 46,8 % (діючий тариф 3,996 грн/м³ з урахуванням податку на додану вартість);
  • централізованого водовідведення – зростуть на 9,5 % (діючий тариф 6,192 грн/м³ з урахуванням податку на додану вартість).

Проте житомирянам залишили можливість "надати свої зауваження і пропозиції", які впродовж двох тижнів можна надіслати за адресою: вул. Черняховського, 120, м. Житомир, 10005. чи на e-mail: vodokanalzt@ukr.net

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости