У Чернівцях садочок обігріватимуть без російського газу (ФОТО)

344

У Чернівцях у дитсадку №23, що по вулиці Александрі у мікрорайоні Садгора, завершили реконструкцію системи опалення та гарячого водопостачання.

Тут встановлено шість плоских сонячних колекторів auroTHERM 135 VD та тепловий насос "повітря-вода" aroTHERM VWL 115/2A потужністю 11 кВт виробництва фірми Vaillant (Німеччина), повідомляє molbuk.ua.

Обладнання не вимагає постійної присутності обслуговуючого персоналу і працює в автоматичному режимі. Система має енергетичне оптимізоване управління, що дозволяє в систему нагріву подавати максимально можливу кількість енергії навколишнього повітря. Гаряче водопостачання забезпечується впродовж року.

Термін експлуатації обладнання 20 років, його вартість - 520 тисяч гривень. Загальна вартість реконструкції системи опалення та водопостачання - 790 тисяч гривень. Термін окупності обладнання згідно техніко-економічного обґрунтування - 5,5 років.

Презентували для ЗМІ нову систему опалення та водопостачання 27 травня.

- Ми дуже горді тим, що Чернівці – одне з перших міст, яке використовує міський бюджет для запровадження схожих заходів, - зазначає комерційний директор компанії Vaillant Світлана ДЕМЧУК. - Нами ж у свою чергу була надана максимальна знижка. ДНЗ №23 - перший заклад, де саме місто виступає ініціатором і максимально фінансує цей проект. Загалом у приватному секторі ця система досить популярна. Ми впевнені, що після запуску цієї системи ви відчуєте на собі ту економію, будете розвивати своє місто.

- Принцип роботи системи в тому, що енергія тут береться з повітря і від сонця, - пояснює менеджер з регіонального розвитку інноваційного обладнання компанії Vaillant Юрій ЛИТВИН. - Вона екологічна, адже ми не псуємо повітря, а лише використовуємо з нього тепло. І навіть у найхолодніший день, до мінус 20 градусів, наш тепловий насос дозволяє забезпечувати наші оселі теплом, гарячою водою. Гарантійний термін – 10 років, термін експлуатації – 20 років.

- Орієнтовно за п’ять років цей проект має окупитися, гроші повернуться громаді, - стверджує міський голова Чернівців Олексій КАСПРУК. – Vaillant – це потужна німецька фірма, один із провідних світових виробників. Вони дають на це обладнання десять років гарантії і ще десять років, що воно гарантовано буде працювати. Тобто 15 років ми будемо вже не витрачати кошти. А кошти не витрачені - це кошти зароблені. Цей проект ми реалізували за кошти міського бюджету. Це другий такий садочок. У першому, щоправда, не було теплових повітряних насосів, тобто обладнання, яке забирає тепло з повітря, тільки сонячні колектори. А взагалі по проекту НЕФКО ми маємо термомодернізувати близько 36 будівель. І в багатьох із них передбачені такі речі як підігрів води за рахунок сонячної енергії, використання теплових насосів для отримання енергії.

-Ми про це, чесно кажучи, і не мріяли, - зізнається завідувач ДНЗ №23 Леся ШИПІТКО. - Але так сталося, що ми потрапили в цей проект. Роботи почалися у грудні, наприкінці березня – на початку квітня були завершені. Система повністю забезпечує гаряче водопостачання, цілодобовий обігрів води. Ми вже відмовилися від бойлерів. Використовуємо воду для миття рук, миття посуду. А зараз влітку це буде і для миття ніг, надувних басейнів. У садочку 6 груп, 186 дітей.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: , ,

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости