Медик із Луцька, яка рятувала українських кіборгів, повернулась з лікування закордоном. Відео

1.3т

Лікар-анастезіолог з Луцька Тетяна Білінські повернулась після більш ніж річного лікування у рідну домівку. Жінка мужньо рятувала українських кіборгів, проте сама ледь не віддала життя. Після атаки російських військ та сепаратистів, які застосовували отруйний газ, у неї відмовила печінка та нирки.

Жінка довгий час лікувалась в Угорщині, 8 січня її успішно прооперували. Потім розпочався довгий процес реабілітації який, зрештою, частково завершився – мужній медик набралась достатньої кількості сил, аби повернутись на рідну землю.

Син Тетяни Білінскі Влад каже, що його мама самостійно прийняла рішення стати волонтером та їхати в зону АТО. З його слів, вчинок мами він підтримує, адже розуміє порив допомогти солдатам, які захищають Україну. Але, з іншої сторони, зауважує, - вона втратила здоров’я і ризикувала життям, в той час як інші цим просто скористались.

"Вона втратила здоров’я заради тих людей, які зараз при владі. А вони не думають за Україну – лише за свої кишені", - зауважує чоловік.

Влад розповів, що про отруєння газом, який , він дізнався не відразу – як і його мама. Жінку привезли до лікарні в Артемівську і довго не могли поставити діагноз та визначити причину захворювання. Згодом перевезли до Дніпропетровську, але й це результату не дало. І лише київські ескулапи встановили, що у жінки відмовила печінка.

Не відразу дізналась про лихо, яке спіткало доньку і мама пані Тетяни – Анна Боско. Жінка розповідає, що Тетяна спочатку довгий час казала, що знаходиться в Києві. Лише потім тремтячим голосом по телефону повідомила, що не може говорити:

"Я думала, що вона на операції і не може говорити. А моя доця вже була отруєна газом і лежала в реанімації в Дніпропетровську".Зі слів Влада, донора шукали доволі довго, хоча Тетяна була першою у черзі на донорську печінку. Відкритим було і питання фінансування лікування, але його допомогли вирішити.

"Прості люди, українці, волонтери. Дуже багато допомогли, бо ми самі не справились би, у нас немає стільки коштів", - каже чоловік та додає, що їхала на лікування пані Тетяна, як планувалось, лише на два тижні. Зрештою, цей період затягнувся більше, як на рік.

Привіз пані Тетяну та її маму з Будапешту луцький активіст Олег Бондарук. Каже, що більш ніж 12-годинна дорога далась не легко, проте минула пригод.

Зустріти пані Тетяну та її маму біля під’їзду зібралось чимало сусідів, родичів, волонтерів. Проте такий масовий та теплий прийом став несподіванкою. Під вигуки "Слава Україні – Тетяні слава!" жінка вийшла з автобусу та попри слабкість і важку дорогу подякувала всім присутнім. Друзям, родині, знайомим і просто небайдужим, які їй допомагали.

"Скучила за всіма, за Україною", - промовила пані Тетяна та на запитання чим планує займатись далі впевнено відповіла – тим, чим і раніше.

Тепер на Тетяну Білінські чекає довгий процес реабілітації, яку вона, ймовірно, проходитиме в Луцьку. Проте, зі слів волонтерів, допомогти їй у цьому вже буде простіше – адже луцький медик, яка рятувала життя українських захисників, вже повернулась додому.

.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости