newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Суд поновив звільненого після атестації начальника поліції

1,5 т.
Суд поновив звільненого після атестації начальника поліції

Рівненський окружний адміністративний суд поновив на роботі начальника Дубенського відділку поліції Леоніда Михалка. Як повідомляє кореспондент , підполковника раніше було звільнено із займаної посади в результаті переатестації.

Суддя Юрій Гломб постановив стягнути з органів поліції на користь Леоніда Михалка середню заробітну плату в період вимушеного прогулу в розмірі 14 тисяч 74 гривні 84 копійки.

«Зараз суди задовольняють позови на тих підставах, бо вважають, що сама процедура атестації була незаконною. Формально, це може так виглядати. Але крім того, коли спираються на букву закону, потрібно ще враховувати замисел законодавця. Його приймали з метою проведення реформ. Тому й була проведена процедура атестації. В ідеалі її потрібно було проводити після опублікування закону про національну поліцію до 7 листопада. Тобто в трьохмісячний період. Навіть в прикінцевих перехідних положеннях зазначено, що впродовж місяця мала бути призначена голова національної поліції, яка б затверджувала штат. Тоді б до поліції попали б лише ті особи, які пройшли переатестацію. В даному випадку вони були прийняті у тимчасовий штат, але ж закон не містить поняття тимчасового штату», - розповідає начальник юридичної  служби ГУ Нацполіції Рівненщини Олена Браніна.

Видео дня

Суд поновив звільненого після атестації начальника поліції

В позиції Михалка йдеться про те,що його вже було прийнято в лави поліції безстроково, як і прописано у законі. Тому через недолугість законодавства ставиться під сумнів сама процедура атестації в поліцію.

Додамо, що на Рівненщині уже 7 колишніх міліцейських оскаржили своє звільнення в суді, тому їх поновили у лави поліції.