, view = metaData.view != null ? string.Join("|", metaData.view) : null})

Волинянам пропонують робити зауваження курцям на вулицях

395

На Волині, згідно зі статистичними даними, близько 21% курців у віці 12 років і старше, - розповідає головний лікар обласного центру здоров’я Сергій Новосад. Цей показник дещо нижчий, ніж загалом по Україні, - 22%.

31 травня в усьому світі відзначають День боротьби з тютюнопалінням,запроваджений Всесвітньою організацією охорони здоров’я у 1987 році.

Медики вважають, що системні заходи на загальнодержавному рівні – підняття акцизу на тютюн, заборона куріння в громадських місцях, активна інформаційна кампанія (зокрема написи на пачках цигарок і картинки про небезпеку) – сприяли тому, що Україна з 4-го місця за поширеністю тютюнопаління у країні перемістилася в третій десяток.

Гостро стоїть проблема паління серед молоді і підлітків. В Україні від хвороб, пов’язаних із тютюнопалінням, щороку помирає близько 120 тисяч людей. 50% цих смертей спричинені проблемами в серцево-судинній системі, 30% - через онкопатологію, близько 20% - хронічними захворюваннями дихальної системи.

У курців у п’ять разів частіше виникає інфаркт міокарда, в 4 рази частіше трапляється інсульт, у 16 разів більше прогресують патології судин ніг. Саме на інформування населення про небезпеку тютюнопаління спрямований один із профілактичних напрямків регіональної програми «Волинькард», - зауважує Сергій Новосад.

Щодо онкології, то рак ротової порожнини у 92% смертності зумовлений курінням; рак легень, трахей, бронхів – у 85%; рак нирок, сечового міхура – у 48%.

Шкідливим є і пасивне куріння, коли людина вимушена дихати тютюновим димом, знаходячись біля курця. З 16 грудня 2012 року набрав чинності закон України, що забороняє куріння в громадських місцях, зокрема у закладах ресторанного господарства, у державних установах, на дитячих і спортивних майданчиках, на зупинках громадського транспорту, в під’їздах будинків, ліфтах тощо. «Давайте проявляти активну громадську позицію і робити зауваження курцям на вулицях. Адже вони шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й людям, які їх оточують. Давайте разом викорінювати цю згубну звичку з нашого суспільства і залучати людей до здорового способу життя», - додає керівник обласного центру здоров’я

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги