“Жителі Донбасу взяли участь у проекті, щоб довести всім, що Луганськ і Донецьк - це Україна”, - Леся Воронюк

2.4т

“Жителі Донбасу взяли участь у проекті, щоб довести всім, що Луганськ і Донецьк - це Україна”, - Леся Воронюк

Фото: Ігор Шурпан

31 Травня 2016,08:45

1

Автор: Василь Хомюк

Герої фільму “Спадок нації” з окупованих територій переконують, що Донбас не може бути неукраїнським та сподіваються найближчим часом повернутися на історичну Батьківщину. Про це під час прем’єрного показу фільму “Спадок нації” у Житомирі розповіла авторка Леся Воронюк.

>

“Частина героїв розповідали свої історії, щоб переконати та показати всім, що Луганськ і Донецьк – це Україна. Там живуть українці, і вишиті там сорочки мають багато століть історії та доводять, що це українські землі. Адже приналежність до того чи іншого місця визначається культурою та традиціями людей, які там жили, та мовою, якою розмовляли. Оця культурна та духовна спадщина є визначальним показником української землі”, – сказала вона.

Серед героїв, які потрапили у фільм про вишиті сорочки, не було жодного, хто б не погодився розповісти свою життєву, подекуди досить болючу історію. Траплялися історії, коли людям було дуже складно говорити. Особливо герої фільму з Луганської області, які мусили переселитися з малої Батьківщини.

“Зараз в їхньому житті складні моменти. Вони через це проходили не просто як багато інших переселенців, вони пройшли це з мужністю та особливими випробуваннями, адже вони були під особливим прицілом та тиском сепаратистів. Їх заарештовували, слідкували за ними. Їх “здавали” найближчі сусіди чи ті люди, яких вони вважали своїми друзями. Тому для цих людей розповідати свої історії було особливо боляче”, – розповіла авторка фільму.

Одна з героїнь фільму навіть відмовилася показувати своє обличчя, адже боялася за свою безпеку та безпеку родичів, які залишились на окупованих територіях.

“Вона працювала вчителькою і надзвичайно багато людей її могли впізнати. Проте свою історію жінка погодилася розповісти одразу. Ми запитували, навіщо ризикувати, якщо можна переїхати в будь-яке інше місто та придбати нову вишиванку і не ставити своє життя в небезпеку. Відповідь отримали ствердну: “цим ми доводимо, що ми не здалися і в своїх переконаннях підемо до кінця”. Ці люди, мабуть, значно більше, ніж ми, вірять, що з часом все ж повернуться додому на Луганщину чи Донеччину”, – пояснила Леся Воронюк.

Нагадаємо, що після прем’єри фільму “Спадок нації” житомиряни аплодували стоячи.

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости