Все сусідам: сміття зі Львова вивозять на звалища до Луцька. Відео

1.3т

У Львові досі не працює Грибовицьке сміттєзвалище і саме тому сміття з міста вивозять по всій Україні.

Уже декілька днів, як самоскиди з сусідньої області прямують на Волинь – до луцького полігону твердих побутових відходів. Так, три самоскиди зі сміттям, які серед ночі їхали в напрямку Луцька у ніч з 11 на 12 червня помітили в селі Стоянів Радехівського району Львівської області.

За повідомленням "Волинських новин", директор КП "Луцьккомунтранс" Валерій Кузьмич цю інформацію підтвердив.

З його слів, так Луцьк, як і всі міста України, допомагає Львову в складній ситуації. Валерій Кузьмич переконує: зі Львовом підписана відповідна угода про вивезення сміття з міста на Волинь і "нічого страшного у тому немає". Така угода підписана Львовом з 35 містами України.

"Вони (представники Львова – ред.) звернулися до нас за допомогою. Так їм сьогодні допомагає вся країна. В людей біда. Це сміття не зі звалища, а яке збирають по місту. Ми домовилися про те, щоб не було перевантажень, тож возять в обмеженій кількості не більше 5 самоскидів в день. Учора було 3", - каже він.

Сміття зі Львова возять або на сортувальну лінію, або на полігон, якщо сортувальна лінія зайнята. Згодом, припускає Валерій Кузьмич, КП "Луцьккомунтранс" може й надасть сміттєвоза в оренду, який би привозив спресоване сміття на міське звалище. А коли в сусідів зникне проблема з місцевим сміттєзвалищем – то львів’яни, переконує він, готові прийняти такі ж обсяги луцького сміття, які сюди привезуть.

Поки що, переконує директор КП "Луцьккомунтранс", зі Львова привезли на луцьке звалище менше добової норми, яку збирають в Луцьку. Та на скільки часу розрахований договір про прийом сміття зі Львова – не каже. Як і невідомо, коли буде вирішене сміттєва проблема в самому місті Лева.

Відомо, що сама проблема сміттєзвалища, на якому трапилася трагедія, існує уже більше 10 років. Активісти Львова відкрито звинувачують мера у бездіяльності. Так, свого часу Микола Савельєв: "Садовий не зробив у Львові не тільки сміттєпереробного заводу, а й навіть сміттєпереробної лінії".

А весь комплекс разом із сміттєсортувальною лінією на міському полігоні твердих побутових відходів у селі Брище розрахований на 15 років, оскільки сміттєсортувальна лінія - то радше відтермінування проблеми, а не вирішення її.

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Тема

Наши блоги