Хто з тернополян має право на безкоштовну парковку

546

Тернополян цікавить, з якої хвилини потрібно оплачувати місце на парковці і для кого ці послуги є взагалі безкоштовними. Юристи радять оплачувати вже коли забираєте машину, і що законодавство забезпечує проїзд лишень інвалідам.

Тернопільський паркувальник з власної ініціативи додав до пільговиків учасників бойових дій. Правилами паркування у місті цікавиться тернополянин Ігор Кукурудза. Зокрема, чоловік запитує, з якої хвилини потрібно оплачувати послуги з паркування. Адже, зазвичай, паркувальники вимагають оплати, щойно авто зупинилось.

Також цікавить, наскільки законними є чеки, видані паркувальниками з міні-терміналів, адже в законодавстві ніби чітко прописано, що має бути паркомат, - цікавиться чоловік. – Натомість у Тернополі їх одиниці. І то – навіть не бачив, щоб хтось розраховувався за їхньою допомогою, пише .

Чоловік цікавиться, кому законодавством забезпечено пільги на безкоштовне паркування.

- Ця інформація буде корисною для всіх автомобілістів міста, - каже пан Ігор. – Бо ніби і написано чимало з того приводу. А толком ніхто не знає своїх законних прав у цій галузі.

За роз’ясненням ми звернулись до голови Тернопільської правозахисної групи Володимира Шевченка та приватного підприємця, який надає послуги з паркування на дев’яти з десяти парковок у місті, - Миколи Мисенка.

- Паркування – це послуга, і людина має право її не оплачувати, якщо послуга надана неякісно, - пояснив Володимир Шевченко. – У законодавстві немає чітко прописаного поняття «з якої хвилини потрібно платити». Тобто, я маю повне право залишити на парковці авто, а, повернувшись, оцінити якість наданих послуг і оплатити їх.

Орендар має навести лад на парковці, подбати за благоустрій, нанести розмітку, яку вимагають держстандарти, каже юрист. В тому числі – відзначити синьою полосою місця для паркування інвалідів з розрахунку не менше одного пільгового місця на десять паркувальних. Правила паркування регламентуються постановою Кабміну №1342 від 3 грудня 2009 р. Там, зокрема, йдеться і про вимоги до обладнання парковок. 

- В постанові чітко йдеться про безкоштовні місця для інвалідів, - каже пан Шевченко. – Щодо інших пільговиків – це може вирішити чи домовитись з орендарем орган місцевого самоврядування. Законодавством це питання не регулюється. Щодо паркоматів, сплата вартості послуг не здійснюється в разі незабезпеченого оператором належного функціонування засобів сплати. Йдеться саме про паркомати. Їх у місті є кілька, однак, чи вони працюють і як працюють – питання інше, каже юрист. В постанові Кабміну йдеться про послугу «мобільне паркування», - пояснив Володимир Шевченко. – Але законодавчо не визначено, що це саме. На мою думку, якщо водій оплачує через термінал і отримує повноцінний чек, а не талончик незрозумілого походження, - застосування міні-терміналів, якими користуються паркувальники – припустимі. Використання мобільних терміналів погодила і фіскальна служба в області, запевнив  оператор паркування Микола Мисенко. В Тернополі вже функціонують паркомати на Майдані Волі, на вул. Оболоні, Шептицького, два – на вул. Живова. Найближчим часом запрацює паркомат і на вул. Патріарха Мстислава, запевнив оператор паркування. 

- Ми надаємо можливість водіям паркуватись без оплати до 5 хвилин, - каже Микола Мисенко. – Щодо пільгових місць, на наших парковках їх є стільки, скільки вимагає законодавство. Окрім того, ми зробили паркування безкоштовним і для учасників бойових дій. Для цього вони мають пред’явити паркувлальнику посвідчення.

При бажанні водії можуть придбати собі абонементи, які будуть дійсними три місяці.

Довідка Деталі та додаткову інформацію можна дізнатись за тел. гарячої лінії: 067 352-6-352. 

Читайте все новости по теме "Запад" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги

Последние новости