Хмельницькі депутати у польових умовах вивчали діяльність прикордонників

542

Фото: автора

Перший інформаційний депутатський день у 7-й каденції хмельницької міської ради проходив у стінах Хмельницької Національної академії Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького та її навчальних територій.Депутати, заступники міського голови, керівники управлінь міської ради знайомилися з досягненнями навчального закладу, вивчали можливості, техніку, спостерігали за реальною підготовкою студентів.

До слова, Хмельницька Національна академія Державної прикордонної служби України імені Б. Хмельницького сплачує до міського бюджету значну суму податків. У тому й числі, земельний податок.

«Виконуючи значну функцію у покращенні оборонної здатності нашої держави, ми повинні знати як функціонує цей заклад, допомагати йому та сприяти його діяльності», – сказав секретар міської ради Михайло Кривак.

За 25 років прикордонна служба випустила близько 9 тисяч випускників. Прикордонники наразі здійснюють підготовку з багатьох спеціалізацій. Не готують лиш льотчиків, лікарів та фінансистів.

Під час зустрічі депутатів та керівництва Національної академії обговорювали питання створення робочої групи для подальшої спільної діяльності академієї і міською радою, питання впровадження військово-патріотичних дисциплін у школах, відкриття типового шпиталю, будівництво будинків для прикордонників та санаторіїв.

Заступник міського голови Галина Мельник запропонувала ректору академії розглянути можливість отримання ліцензії для підготовки та випуску викладачів з системи патріотично-військового виховання.

Відбулося також ознайомлення з академією прикордонної служби. Для депутатів показали засоби роботи прикордонників, серед яких: квадрокоптер, прилади нічного бачення, тепловізійний бінокуляр, а також військові автомобілі (броньована розвідувально-дозорна машина, бронетранспортер, броньований автомобіль та інші).

У академії прийняли рішення будь-яке навчальне заняття проводити наближеним до реальності. Тому показали й те, як навчають боронити державу, її кордони та самого себе.

Представили реальне навчання з курсантами 3 курсу другого факультету академії. Групу поділили на дві частини: одні обороняли, інші – навчалися переміщуватися на незнайомій місцевості та виносити пораненого з полю бою. Усі вчилися діяти відповідно до існуючої обстановки. Офіцери у той час усе контролювали, спостерігали, а потім вказували на помилки. Після цього групи мінялися місцями.

«Я навчався у школі, бачив, як прикордонники несуть свою службу і мені це подобалося, подобалася їх форма, звичаї, традиції. Вирішив стати прикордонником, – розповідає студент 3 курсу Андрій Бурлік з Луганщини. – Багато моїх друзів з рідного міста перестали зі мною спілкуватися, бо вважають тепер мене зрадником. Але я присягав на вірність українському народу і я зараз з українським народом».

Читайте все новости по теме "Центр" на Обозревателе.

Присоединяйтесь к группе "УкрОбоз" на Facebook, читайте свежие новости!

Тема:

Наши блоги